سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵

سیاسی  /  مجلس

با تصمیم مجلس صورت گرفت

بازگشت استفساریه مربوط به سختی مشاغل آتش‌نشانان و پرتوکاران اشعه به کمیسیون اجتماعی

طرح دو استفساریه مربوط به بیمه شدگان تامین اجتماعی در مشاغل سخت و زیان‌آور چون آتش‌نشانی و پرتوکاران اشعه جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

بازگشت استفساریه مربوط به سختی مشاغل آتش‌نشانان و پرتوکاران اشعه به کمیسیون اجتماعی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه (1 بهمن) مقرر کرده‌اند طرح یک فوریت استفساریه تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب 14 مهر 80 جهت بررسی بیشتر و رفع مغایرت با برنامه ششم توسعه و نیز بار مالی آن برای دولت به کمیسیون اجتماعی بازگشت داده شود.

در اولین استفساریه ذیل این طرح پرسیده شده است که آیا بیمه شدگان تامین اجتماعی شاغل در مشاغل سخت و زیانبار از جمله متصدیان مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی و پرتوکاران اشعه که دارای روابط استخدامی غیرمشمول قانون کار با کارفرمایان خود هستند و از نظر شرح، محل، نوع و نحوه انجام کار و همچنین ماهیت سخت و زیان‌آور بودن شغل با مشمولان قانون کار مشابه و یکسان هستند مشمول مزایای موضوع تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب 14 مهر سال 80 می‌شوند یا خیر؟

همچنین در استفساریه دوم ذیل این طرح که در قالب گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارائه شده است سؤال شده که آیا آتش‌نشانان شاغل در مشاغل سخت و زیان‌آور از جمله متصدیان مشاغل آتش‌نشانی که دارای روابط استخدامی غیرمشمول قانون کار با کارفرمایان خود هستند و از نظر شرح، محل، نوع و نحوه انجام کار و همچنین ماهیت سخت و زیان‌آور بودن شغل با مشمولان قانون کار مشابه و یکسان هستند مشمول مزایای موضوع تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب 14 مهر سال 80 می‌شوند یا خیر؟

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول