جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
۰۹:۱۸  -  ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
آتش‌سوزی درساختمان برق‌حرارتی/درحال بروزرسانی شهردار تهران: امکان ریزش ساختمان وجود ندارد/ علت آتش‌سوزی مشخص شد+عکس و فیلم

۲۶ ساعت از آتش سوزی در ساختمان شرکت برق حرارتی وزارت نیرو می‌گذرد و شهردار تهران نیز امروز در محل وقوع حادثه حاضر شده است.

شهردار تهران: امکان ریزش ساختمان وجود ندارد/ علت آتش‌سوزی مشخص شد+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، حدود 23 ساعت از وقوع آتش سوزی در ساختمان شرکت برق حرارتی وزارت نیرو در میدان ولیعصر می‌گذرد.

20:35/ سرهنگ رضایی معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ  گفت: در طول مسیرها هیچگونه محدودیت ترافیکی نداریم.
وی گفت: درحال حاضر ترافیک روان است و تمام تقاطع های محدود به سمت ولیعصر و خیابان های اطراف تیم مستقر و آمادگی کامل در صورت هرگونه انسداد وجود دارد. تیم های آتش نشانی نیز در حال انجام کار هستند و مشکلی در عبور و مرور ها نداریم.

20:30/ پلیس پایتخت اعلام کرد: صدایی که در اطراف میدان ولیعصر شنیده شد به سبب نورافشانی دهه فجر بوده است.

19:30/ بر اساس تصمیم ستاد مدیرت بحران تهران، برای جلوگیری از تخریب پی ساختمان، از این پس عملیات اطفا به جای آب با فوم(کف) انجام می شود.

19:00/ امکان ریزش کل ساختمان وجود ندارد.  محمد علی نجفی با حضور در محل حادثه آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو در میدان ولیعصر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احتمال ریزش کل ساختمان وجود ندارد. ولی امکان ریزش بخشی از آن وجود دارد. همچنان عملیات اطفای حریق ادامه دارد.
آتش نشانان به طبقه منفی 4 و محل آتش سوزی دسترسی پیدا کردند.

18:15/ احتمال شکستن شیشه ساختمان؛  خبرنگارها از محل نزدیک به آتش سوزی که اخبار را مخابره می کردند تخلیه شدند. آتش نشانان گفته‌اند که ممکن است شیشه های ساختمان ریزش کنند.

17:00/ مسئول روابط عمومی اورژانس کشور: تا این لحظه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس 4 آمبولانس، 2 موتور لانس و 2 خودروی فرماندهی در محل حادثه مستقر شده اند.

تا این لحظه یازده نفر مصدوم شده اند که پنج نفر در بیمارستان بستری شدند و 6 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

همه این افراد آتش نشان بوده اند که به علت دود ناشی از آتش مشکل تنفسی پیدا کرده بودند.

16:50/ سردار رحیمی: هم نیروی انتظامی و هم راهور تهران به منطقه آمده اند تا به مأموران آتش نشانی کمک کنند و کار نیروی انتظامی بهبود شرایط ترافیکی و انتظامی در این محدوده است.

وی ادامه داد: شرایطی فراهم کردیم تا سایر نیروهای امدادی برای تردد در این منطقه مشکلی نداشته و بتوانند کار خود را انجام دهند.

فعلا هیچ مشکلی وجود ندارد و مدیریتی که انجام شده از زمان وقوع حادثه پلاسکو بهتر ارزیابی می‌شود. مشکل ترافیکی نداریم و انتظار داریم رسانه ها همچنان به اطلاع رسانی خود اقدام کنند و نیازی به مراجعه مردم نباشد.

قصد نداریم محدودیت ترافیکی جدیدی ایجاد کنیم.

وی به ساکنین ساختمان مجاور اعلام کرد در شعاع مناسبی پلیس از خانه ها و اموال آنها مراقبت می‌کند و جای نگرانی وجود ندارد. 

16:45/ محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در محل حادثه حضور یافت.

16:40/ ملکی: در طبقه منفی 4 میزان حرارت بیش از سایر طبقات است در سی ساعت گذشت وضعیت سخت و بحرانی داشتیم اما آتش نشانان از جان خود مایه گذاشتند و به کانون آتش رفتند.

امیدواریم شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند درجه حرار به حدی شده که مأموران می‌توانند به صورت گروهی دقایقی را در کانون آتش حاضر شده و به اطفای آتش بپردازند.

16:30/ حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ لحظاتی قبل به محل حادثه آتش سوزی رفت.

16:05/ سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ذوالقدر، علیخانی و اولاد قبا در محل حادثه آتش سوزی حضور یافتند.

این نمایندگان در حادثه پلاسکو نیز به عنوان نمایندگان مجلس حضور داشتند اما امروز پس از بررسی اوضاع محل حادثه را ترک کردند.

قرار است محسن هاشمی هم به محل وقوع حادثه برود

15:40/ نیروی انتظامی همچنان در حال متفرق کردن جمعیت است.

15:25/ ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که چرا دود بیشتر شده است گفت: در حال تخلیه دود ساختمان هستیم. نمی توانیم الان میزان تخریب را اعلام کنیم.

ملکی گفت در حال حاضر وضعیت بهتر شده است و میزان درجه حرارت کمتر شده است. در حال حاضر آتش نشانان به طبقات پائین رسیده اند.

15:10/ سرانجام انشعاب مورد نیاز آتش نشانان در نزدیکی محل حادثه وصل شد

14:47/ملکی سخنگوی آتش نشانی: نیروهای آتش نشانی بالاخره به طبقه منفی 4 راه پیدا کردند. در طبقه منفی 5 مخازن آب است. هنوز امکان ریزش ساختمان وجود دارد و دور از ذهن نیست. در حال پایین آوردن درجه حرارات هستیم.درجه حرارات در طبقه منفی 4 به قدری بالا بود که وقتی آب روی آن پاشیده می شد تبخیر می شد. ملکی هچنین اطلاعات دقیقی در خصوص کند و کاری اطراف محل حادثه نداشت.

14:45/زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران  به حادثه آتش سوزی ساختمان متعلق به وزارت نیرو در خیابان ولیعصر (عج) و تلاش آتش نشانان در اطفای حریق آن اشاره کرد وگفت: باید از زحمات شبانه‌روزی آتش‌نشانان و پرسنل این سازمان قدردانی و تشکر کنیم.

14:43/حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران: از اهمال صورت گرفته توسط شهرداران مناطق درباره توجه به ساختمان‌های ناایمن شهر تهران انتقاد کرد.

13:00/ رضا اردکانیان - وزیر نیرو -  در محل حادثه حضور یافت.

12:30/ گفته می شود عملیات سه راه گیری برای افزایش فشار آب منطقه در حال انجام است تا فشار شیرهای آب آتش نشانی بیشتر شود.

به همین دلیل از روی عمد لوله آب منطقه تخریب شده تا انشعاب جدید به آتش نشانی داده شود.

 

12:25/ مسئول تأسیسات شرکت برق حرارتی وزارت نیرو در مورد سه اخطاریه از سوی سازمان آتش‌نشانی مبنی بر ناایمن‌بودن این ساختمان گفت: بله، اخطاریه‌ها داده شده که آخرین اخطاریه مربوط به 6 ماه پیش است که ما ساختمان را بهینه کردیم.

12:23/ کپسول اطفای حریق در طبقه منفی 4 این ساختمان خودبه‌خود فعال شده و با پرتاپ پودر اطفای حریق که با حرارت همراه بوده روی اسناد و کاغذها پاشیده شده و موجب مشتعل شدن این کاغذ‌ها شده است .


12:15/ مسئول تأسیسات شرکت برق حرارتی وزارت نیرو در گفت‌وگو با فارس: علت حادثه آتش‌سوزی مشخص شد/ وجود مخزن 3 هزار لیتری گازوئیل در ساختمان

تصویر اخطاریه آتش نشانی به ایمنی ساختمان برق حرارتی

11:55/ این ساختمان به سیستم خاموشی اتوماتیک مجهز بوده است اما گفته می‌شود موثر عمل نکرده است. 

11:50/ گفته می‌شود از سوی سازمان آتش نشانی پیش از این سه فقره اخطار برای رعایت نکات ایمنی به مسئولان این ساختمان داده شده است. که داوری نسبت به توجه مسئولان به این اخطاریه ها اظهار بی اطلاعی کرده و گفت باید پرونده ساختمان بررسی شود.


لوله های استفاده شده برای تخلیه دود


لوله های استفاده شده برای تخلیه دود

 

11:40/ مدیرعامل سازمان آتش نشانی: احتمال تغییر مدل عملیات وجود دارد.

در طبقه منفی پنج ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو موتورخانه ای وجود دارد و به مسئولان سازمان آتش نشانی گفته شده که در آنجا 20 هزار لیتر آب وجود دارد این در حالی است که اطلاعات دیگری به آتش نشانان داده نشده است.

این ساختمان چون فلزی است و ضرورت دارد در حین عملیات احتیاط لازم نسبت به خطرات موجود انجام شود عملیات به کندی پیش می رود.

11:32/ چه مدارکی در آتش ساختمان شرکت برق حرارتی وزارت نیرو سوخت؟

مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت نیرو: هنوز آتش نشانان به کانون آتش نرسیده اند. هیچ ذخیره سوختی در ساختمان برق حرارتی وجود نداشت.

شعله وری آتش گسترده نیست اما دود امکان مهار آتش را تا این لحظه گرفته است.

خوشبختانه به موقع تمامی افراد از ساختمان تخلیه شدند و تمام مدارک مهم نیز به بیرون از ساختمان انتقال داده شده است. بخشی از مدارک راکد و قدیمی که در فرآیند الکترونیکی سازی اسناد به فایل های الکترونیکی درآمده بودند، در آتش سوختند.

11:18/ یکی از همسایگان ساکن در ساختمان روبروی محل حادثه: از دیروز که آتش سوزی اتفاق افتاد دود شدیدی در خانه های ما وارد شده به قدری که نمی‌توانستیم نفس بکشیم.

به ما دستور تخلیه ساختمان مان را دادند و در حال حاضر هم اجازه بازگشت به خانه و برداشتن وسایل ضروری مان را نمی‌دهند.

این ساکن خیابان ولیعصر گفت: ما در حال حاضر به مانند افراد آواره هستیم که جایی برای سکونت نداریم.

11:08/ موتور سواران یگان امداد برای تامین امنیت ساختمان در حال سوختن و حوادث پس از ریزش احتمالی ساختمان به حوالی محل آتش سوزی آمده اند.

این مأموران سه حلقه حفاظتی ایجاد کرده اند و اجازه ورود کسی را به نزدیکی ساختمان نمی‌دهند.

 

11:00/ سرهنگ رضا بستو رییس پلیس پیشگیری پایتخت در خصوص تمهیدات پلیس در اطراف محل اتش سوزی ساختمان برق‌حرارتی اظهار داشت: جمعی از نیروهای پلیس پیشگیری تهران بزرگ به همراه عوامل یگان امداد از شب گذشته در محل و اطراف آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو مستقر شده اند و تمهیدات انتظامی در حال اجرا می باشد. 

سرهنگ بستو گفت:همشهریانی که قصد تردد از مسیر مربوطه را دارند با عوامل پلیس همکاری داشته باشند.

10:55/ پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت مصدومین حادثه ساختمان برق‌حرارتی گفت: در مجموع تعداد مصدومان 9 نفر بوده است که 5 نفر به مراکز درمانی منتقل شده و 4 نفر در محل درمان شده اند و 4 آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند.

فیلمی از نحوه خروج اضطراری آتش نشانان

 

10:50/ خبرنگاران از اطراف ساختمان برق‌حرارتی دور شدند/ دستور تخلیه اضطراری ساختمان صادر شد.

10:45/ آخرین آتش نشانان از ساختمان در حال سوختن خارج شدند.

گفته می‌شود ریزش ساختمان برق‌حرارتی قوت گرفته که این اقدام برای ایمنی بیشتر آتش نشانان بوده است.

 

10:40/ مدیرعامل آتش نشانی به فارس گفت: روند خنک سازی ساختمان ادامه دارد.

از شدت دود و حرارت کاسته شده این در حالی است که درخصوص ریزش ساختمان نمی‌توان چیزی را با قطعیت گفت.

وی افزود: ما هرچه تلاش می‌کنیم برای اطفای آتش است ولی زمان اتمام عملیات هم مشخص نیست.

 

10:35/ ملکی درباره احتمال ریزش ساختمان گفت: هیچ چیز دور از انتظار نیست.

آتش سوزی نهفته در طبقه منفی چهار وجود دارد و اکنون کند سوزی داریم.

10:32/ ملکی: میزان دقیق حرارت را نمی‌دانیم زیرا در حال نوسان است.

 

وی از محل دقیق موتورخانه اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: شاید به مسئول عملیات گفته باشند من در جریان نیستم.

10:30/ نجفی: درجه حرار به 400 درجه رسیده بود که البته در حال حاضر کمتر شده است.

10:21/ خبرنگاران از نجفی پرسیدند که آیا این ساختمان هم به سرنوشت پلاسکو دچار خواهد شد که وی گفت: سازنده این ساختمان همان سازنده پلاسکو (القانیان) است و قدمت این ساختمان هم همانند پلاسکو است.

10:15/ بازگشت نجفی به میان خبرنگاران و نزدیک محل حادثه

10:10/ ممانعت از حضور خبرنگاران در نزدیکی ساختمان در حال آتش سوزی

 

09:50/ محمدرضا علیپور فرمانده یگان حفاظت شهرداری با حضور در محل حادثه گفت: پلیس در محدوده 150 متری این ساختمان محدودیت تردد ایجاد کرده است و برای تخلیه اضطراری کمک کرده ایم که در 100 متری اطراف ساختمان کسی حضور نداشته باشد.

09:45/ گفته می‌شود در طبقه منفی پنج دو هزار لیتر بنزین وجود دارد و موتور خانه در همین طبقه است.

15 خودرو در طبقات منفی 3 و منفی 4 بوده است که به گفته کارکنان نتوانسته اند این خودروها را منتقل کنند.

نگهبانان و کارکنان این اداره معتقدند اتصالی برق عامل آتش سوزی است.

این در حالی است که حدود 40 سال است اسناد و مدارک در بایگانی این شرکت جمع شده است که حجم زیادی را در بر می‌گیرد. 

09:40/ استقرار مأموران پلیس راهور در معابر مجاور ساختمان وزارت نیرو

سرهنگ حسن عابدی در خصوص آخرین وضعیت تردد در محدوده ساختمان وزارت نیرو در خیابان ولی‌عصر (عج) که در  حال آتش‌سوزی است، گفت: از روز گذشته در کوچه‌ شهامتی که این ساختمان در آن قرار دارد محدودیت تردد برقرار شده است.

جانشین پلیس راهور پایتخت با اعلام این مطلب که مأموران پلیس راهور در اطراف این ساختمان حضور کامل دارند،‌ تصریح کرد: مأموران پلیس راهور از ورود و خروج خودروهای شخصی و همچنین موتورسواران جلوگیری کرده و این کوچه به طور کامل در اختیار خودروهای آتش‌نشانی و دستگاه‌های امدادی است.

 

09:32/ داوری به فارس گفت: سازه فلزی است و در برابر حرارت آسیب زا هستند و به همین دلیل احتمال ریزش ساختمان وجود دارد.

وی ادامه داد: تاکتیک عملیات عوض شده است و حفره‌ای در طبقه منفی سه ایجاد شده که از آنجا اقدام به اطفای حریق می‌کنند. 

09:30/ داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی می‌گوید درجه حرارت در ساختمان وزارت نیرو به بیش از 250 درجه سانتیگراد رسیده است.

09:25/ تورک نماینده دادستان تهران در محل وقوع حادثه حضور دارد و دستورات لازم را ارائه می‌کند

 

09:20/ افزایش غلظت دود

با توجه به افزایش غلظت دود در اطراف ساختمان آتش گرفته همه کوچه های اطراف تخلیه شده و مردم به عقب تر رانده شدند.

09:15/ زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در پی حادثه آتش سوزی در ساختمان وزارت نیرو گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته آسیب جانی برای افراد محبوس شده و یا شهروندان به همراه نداشته است.

وی ادامه داد: این قابل تقدیر است و از سال آینده تلاش می‌شود اعتبارات ویژه‌ای برای تامین تجهیزات موردنیاز سازمان آتش‌نشانی اختصاص یابد.

09:00/ گاز در ضلع شمالی ساختمان در حال سوختن قطع شد

آتش سوزی گسترده در طبقه منفی چهار ساختمان وزارت نیرو باعث شد تا با تصمیم گیری فرمانده میدان گاز ساختمانی مجاور در ضلع شمالی قطع شود.

این در حالی است که در خصوص ضلع جنوبی ساختمان هنوز تصمیم گیری نشده است.

گفته می‌شود برای ایمنی بیشتر آب، برق و گاز این منطقه قرار است قطع شود.

 

08:40/ تخلیه نیروهای آتش نشانی از ساختمان/ شلنگ‌ها و سیستم‌های خنک کننده در محل حریق قرار دارد

ملکی گفت: از ساعات میانی شب تمامی آتش‌نشانان را از ساختمان خارج کردیم تا مشکلی ایجاد نشود اما شلنگ‌ها و سیستم‌های خنک کننده را در محل حریق قرار دادیم و هر نیم ساعت یک بار آتش‌نشانان به محل رفته و سیستم‌ها را چک می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جلال ملکی در جمع خبرنگاران در خصوص آتش‌سوزی ساختمان وزارت نیرو در میدان ولیعصر گفت: در ساعت 10 و 6 د قیقه روز گذشته گزارش اولیه این حریق در آتش‌نشانی اعلام شد. کمتر از دو دقیقه آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند.

وی با بیان اینکه ساختمان وزارت نیرو 8 طبقه و 5 طبقه منفی دارد،‌گ فت«‌در ابتدا اعلام شد حریق در کابین آسانسور است.

وی با بیان اینکه در نخستین دقایق بروز حریق 50 الی 60 نفر از کارکنان وزارت نیرو را از ساختمان خارج کردیم؛، گفت: آتش نشانان به طبقه منفی 4 اعزام شدند و بعد اعلام شد حریق در داخل کابین نبوده و در قسمت بایگانی وزارت بوده که بسیار قدیمی بوده است.

ملکی با بیان اینکه در ابتدای حادثه حریق را خاموش کردیم ولی بعد میزان حرارت به یک باره زیاد شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه دسترسی به حریق سخت بود گفت: آتش‌نشانان به ساختمان آشنایی نداشتند و کسی هم توضیح نمی‌داد چرا که افراد از ساختمان خارج شده بودند. به عنوان مثال ورقه‌های فلزی روی دیوار بود که آتش‌نشانان فکر می‌کردند دیوار است اما راهی به قسمت دیگر بوده است.

وی با بیان اینکه دو نفر از آتش‌نشانان دچار دودگرفتی شدند گفت: دیروز به اورژانش تحویل دادیم.

ملکی با بیان اینکه از عصر روز گذشته تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی را افزایش داد گفت در حال تخلیه دود از ساختمان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در ساعت میانی شب افزایش درجه حرارت بیشتر شده بود، گفت: 5 ساختمان اطراف محل حریق را تخلیه کردیم و با همکاری شهرداری ساکنین را اسکان دادیم.

وی به حضور مهدی حجت معاون شهرسازی شهرداری تهران که شب گذشته شهردار شب بود در محل حریق حاضر شد و گفت: مشورت‌های لازم گرفته شد تا بهترین تصمیم برای اطفا گرفته شود.

 

به گفته ملکی از ساعات میانی شب تمامی آتش‌نشانان را از ساختمان خارج کردیم تا مشکلی ایجاد نشود اما شلنگ‌ها و سیستم‌های خنک کننده را در محل حریق قرار دادیم و هر نیم ساعت یک بار آتش‌نشانان به محل رفته و سیستم‌ها را چک می‌کنند و وضعیت را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گفته ملکی در حال حاضر میزان حرارت خیلی پایین نیامده است عملیات همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که احتمال ریز ساختمان بوجود دارد گفت‌: تدابیر لازم صورت گرفته امیدوارم بتوانیم حریق را اطفا کنیم اما بگویم دما خیلی پایین نیامده است.

وی تاکید کرد: به خاطر حرارت زیاد نو احتمال حوادث جانبی نگذاشتیم آتش‌نشانان در داخل ساختمان بمانند و هر نیم ساعت یک بار آتش‌نشانان حریق را کنترل می‌کنند.

08:20/ احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو وجود دارد

محمدعلی نجفی، شهردار تهران صبح امروز با حضور در محل حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو با بیان این که از ساعت 10 صبح روز گذشته این ساختمان دچار حریق شده است، گفت‌: مشکل اصلی آتش نشانان این است که چون حریق در طبقه منفی چهارم این ساختمان ایجاد شده است و حریق در مرکز اسناد و مدارک و بایگانی بوده است، حجم زیادی از آتش ایجاد شده است و دسترسی به آن مشکل است.

وی ادامه داد: احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و یا نشست آن وجود دارد.

نجفی با اشاره به اینکه هنوز آتش کنترل نشده است، گفت‌: بخشی از ساختمان هم در قسمت غربی و ورودی پارکینگ ترک‌هایی در آن دیده شده است که نشان می‌دهد احتمالا بخشی از ساختمان نشست خواهد داشت.

شهردار تهران با بیان این که ساختمان‌های اطراف در ضلع، غرب، شرق و جنوب تخلیه شده است، افزود: خوابگاه دانشجویی متعلق به شهید بهشتی که حدود 150 نفر در آن سکونت داشتند تخلیه شده است و این افراد به محل‌های امن منتقل شدند.

نجفی با بیان این که امید است که این حریق کنترل شود، بیان‌ کرد: شهرداری تاکنون سه بار به این ساختمان اخطار داده است، اما از آن جایی که شرکت دولتی بوده است به این اخطارها بی توجه بوده است.

وی با اشاره به این که از این نوع ساختمان‌ها در اطراف این منطقه زیاد داریم که یا اداری هستند و یا به صورت مرکز اسناد و بایگانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، خاطر نشان کرد: به‌ هر حال این حادثه نشان دهنده این است که همه مالکان و ساکنان ساختمان‌های خصوصی و دولتی باید نسبت به ایمنی و حریق حساس بوده و جدی‌تر این موضوع را پیگیری کنند.

نجفی در پاسخ به این سوال که مسئولان مربوطه این ساختمان معتقد هستند که این ساختمان مقاوم سازی شده است، در این باره توضیح داد: بله. این ساختمان مقاوم سازی شده است و اگر مقاوم سازی نمی‌شد از آنجایی که عمر 51 ساله دارد نمی‌توانست این حجم بار را تحمل کند.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ریزش این ساختمان با توجه به ترک های ایجاد شده وجود دارد، گفت‌: بله. احتمال ریزش است، ممکن است قسمتی از ریزش ساختمان و یا نشست جدی این ساختمان را شاهد باشیم.

 

7:40/ آتش در ساختمان وزارت نیرو بعد از 20 ساعت همچنان شعله‌ور است/ تخلیه ساختمان‌های مجاور

مدیر عامل سازمان آتش نشانی اظهار داشت: طبقه منفی 4 یک ساختمان اداری در میدان ولیعصر روز گذشته دچار حریق شد که با توجه به اینکه قسمت بایگانی ساختمان بود، این حریق همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود 20 ساعت از عملیات اطفای حریق این ساختمان می‌گذرد، گفت: بیش از140 آتش‌نشان از روز گذشته تا کنون در حال اطفای حریق بودند و ایستگاه‌های آتش‌نشانی در محل حادثه حضور داشته‌اند.

داوری بیان داشت: آتش هنوز اطفاء نشده است و دستور تخلیه ساختمان‌های مجاور نیز داده شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا احتمال ریزش ساختمان وجود دارد،‌گفت: در وضعیت ساختمان تغییری مشاهده نشده است و تا کنون احتمال ریزش ساختمان نیست.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول