اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

استانها

وزیر اطلاعات عنوان کرد؛

60 تا 80 درصد مشکلات‌ تقصیر خودمان است، دشمن نمک و فلفل اضافه می‌کند

وزیر اطلاعات گفت: اگر علت بسیاری از مسائلی که با آن مواجه می‌شویم را جستجو کنیم؛ خواهیم دید که 60 تا 80 درصد، خودمان عامل آن هستیم و در واقع دشمن به مشکلات کشور نمک و فلفل اضافه می‌کند.

60 تا 80 درصد مشکلات‌ تقصیر خودمان است، دشمن نمک و فلفل اضافه می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ حجت‌الاسلام سید محمود علوی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان با اشاره به این‌که داعش سرزمین را از دست داده ولی اسلحه را زمین نگذاشته است؛ گفت: داعش دیگر در نقطه‌ای حاکمیت ندارد؛ ولی فکر شیطانی آن در پی استقرار در یک جا و ضربه زدن به امنیت سرزمین‌های مسلمان به ویژه ایران اسلامی است که به زعم خود عملیات فرماندهی مقابله‌ای با داعش را دارد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه داعش هیچ لحظه‌ای از آسیب زدن به کشور درنگ نمی‌کند؛ از همین رو در کشور هر زمان که غفلت کنیم از همان جا از دست داعش ضربه خواهیم خورد؛ گفت: اما بچه‌های ما هوشیار بوده و منفذها را تحت نظر دارند و در همین چند روز اخیر یک تیم چهار نفره به محوریت فردی به نام «مرمزین» که این فرد برادری به نام حامد داشته در دعوای بین جیش‌الشام و جبهه النصره به هلاکت رسید که البته در فضای مجازی پر کردند که این شخص در زندان جمهوری اسلامی بوده کشته شده و یک فعال حقوق بشری بوده که البته این امر نادرست بود.

وی با اشاره به اینکه این شخص در بین جریان‌های تکفیری به هلاکت رسیده بود در صورتی که در فضای مجازی این امر وارونه جلوه داده شده بود؛ گفت: به گفته نماینده مردم ابهر خاصیت منفی فضای مجازی نیز همین است و به خاطر همین امر نمی‌توان به فضای مجازی اعتماد کرد.
علوی با اشاره به اینکه برادر همین شخص یک تیم چهار نفره را سامان داده بود که بروند سوریه و به و مجموعه داعش بپیوندند که سران داعش به اینها گفته بودند که الان جهاد در ایران به هجرت از ایران مقدم‌تر است؛ گفت: بر همین اساس از آنها خواسته بودند که در ایران اقدامات ضد امنیتی و تروریستی انجام دهند که ابتدا دو نفر و سپس هر چهار نفر دستگیر شدند.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه اخیرا حزب دموکرات نیز تحرکاتی آغاز کرده و یک تیم آنها آمده بود که حرکت‌های را داشته باشد؛ تصریح کرد: اما چند روز پیش دو نفر از اینها شناسایی و دستگیر شدند و عناصر آنها و مرتبطان آنها دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه یکی از سرتیم‌های قاچاق مواد مخدر در کشور به درک واصل شده است؛ گفت: هر زمان و در هر جایی که اسمی از مواد مخدر باشد؛ نیروهای اطلاعات، عقاب مانند بر سر این افراد فرود آمده و آنها را به کیفر جنایات خود می‌رسانند.

دیدگاه در کشور به هم نزدیک است

علوی  با اشاره به اینکه در این جلسه مشکلاتی از سوی نمایندگان مجلس مطرح شد که بنده نیز با آن موافق هستم؛ گفت: خوشبختانه دیدگاه‌ها در کشور به هم نزدیک است و این تحریم‌ها نخستین گردنه‌ای نیست که پیش پای ملت درآمده و پیش از این نیز ما گردنه‌های بسیاری را برای رسیدن به این جایگاه دست یافته‌ایم.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه با تدبیر مسؤولان زیر نظر مقام معظم رهبری این گردنه نیز پشت سر گذاشته خواهد شد؛ تصریح کرد: اگر سیر 40 سال گذشته را بنگریم ما در این مدت مشکلات بسیاری را پشت سرگذاشتیم حالا حل شده یا نه؛ ولی در یک زمینه ما پیشرفت داشتیم که آن هم مواضع استراتژیک است؛ یعنی با مقایسه‌ای می‌توان فهمید که آن زمان ما کجا بودیم و امروز به کجا رسیدیم.
وی با اشاره به اینکه ما در طول 40 سال موفقیت‌های بسیاری کسب کرده‌ایم و در همین مدت جبهه مقاومت در اوج اقتدار قرار گرفته است؛ افزود: در طول این سالیان جمهوری اسلامی مرتب پیشرفت کرده و دشمن سنگر به سنگر عقب نشسته است و هر ترفندی که داشته دشمن آن را پیچیده است و جبهه مقاومت با هدایت مقام معظم رهبری نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرده است.

عامل 80 درصد مشکلات خودمان هستیم


وزیر اطلاعات با بیان اینکه اگر علت بسیاری از مسائل را که با آن مواجه می‌شویم را در حمله دشمن جستجو کنیم؛ خواهیم دید که 60 تا 80 درصد، خودمان عامل آن هستیم؛ گفت: در واقع دشمن به مشکلات کشور نمک و فلفل اضافه می‌کند.


وی ادامه داد: ما باید بگردیم عامل مشکل را خودمان پیدا کرده و تدبیر کنیم و آن را حل کنیم.
علوی افزود: پیام دی‌ماه را خودمان به خودمان دادیم؛ نه دشمن به ما؛ از همین رو اگر هشدارهای مقام معظم رهبری را و رهنمودهای ایشان را عملیاتی کنیم و با راهبردهای حساب شده نقشه راه درست داشته باشیم؛ دشمن نمی‌تواند کاری بکند.

علوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اینکه شرایط خطیر است، اما ما به بن بست نرسیده‌ایم؛ گفت: ما به بن بست نرسیده‌ایم و شرایط نیز بحرانی نیست و دولت می‌تواند و با عزم راسخ باید این کار را انجام دهد.

دشمن برای مقابله با کشور بی‌نقاب وارد شده است


وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه دشمن در مقابله با کشور بی‌نقاب وارده شده است؛ افزود:هرقدر ما جلوتر رفته و سنگرهای بیشتری را تسخیر کرده‌ایم؛ دشمن بی‌نقاب‌تر و برهنه‌تر به میدان آمده است؛ امری که قبلا در قالب نقاب صلح دوستی و حقوق بشری نمود داشت.

وی با بیان اینکه هرقدر جلوتر رفتیم عرصه جنگ خودش را بیشتر نشان داد و امروز بیشترین نمود آن جنگ اقتصادی است؛ افزود: پس وقتی دشمن به این شکل وارد جنگ شده است؛ پس باید برای عبور از اینها طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید فرماندهی عملیات را داشته باشیم و این باید در کل عرصه‌ها اتفاق بیفتد که اگر اینکه پاسداشت فرماندهی عملیات موجب خواهد شد که سنگر به سنگر بهتر پیشرفت کرده و دشمن را به عقب برانیم.

علوی همچنین به صبر بر ناملایمات نیز تأکید کرد و گفت: مردم اگر احساس کنند که این مشکل کار دشمن برای به زانو درآوردن آنهاست؛ دربرابر آن صبر می‌کنند اما اگر بدانند که این مشکل در نتیجه سهل انگاری ایجاد شده و نتیجه ناکارآمدی مسؤولان است؛ تحمل آن برای مردم سخت خواهد شد و پیامی که در دی ماه بود؛ همین است؛ یعنی یا مردم احساس کردند یا به آنها اینطور القا شد که این مشکلات ثمره سهل‌انگاری مسؤولان است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه سیاه‌نمایی‌ها که از تریبون‌های مختلف پی گرفته می‌شد؛ نتیجه‌اش آن انفجار شد؛ گفت: از همین رو سیاه‌نمایی‌ها به جای اینکه بخشی از نظام را به زانو درآورد به تمام نظام آسیب وارد می‌کند.

نباید سیاه‌نمایی کرد

علوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه نقش ائمه جمعه در امیدبخشی به مردم تصریح کرد: البته در این فرمایشات به رسانه ملی نیز تأکید شد که از دولت ترسیم نامطلوب نشود. نمی‌خواهم بگویم؛ توجیه‌گر باشیم، اما نباید سیاه‌نمایی هم کنیم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اگر با مشکلات هوشمندانه برخورد شود؛ مردم صبوری خواهند کرد؛ چون در قرآن نیز به امتحان‌های مختلف از طرق متعدد اشاره شده است.در واقع جامعه برای مقاوم شدن باید از مسیر گردنه‌‎های صعب‌‌العبور بگذرد.


علوی همچنین بر حفظ وحدت در کشور نیز تأکید کرد و افزود: در قرآن کریم نیز به اتحاد و همدلی تأکید شده است.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه نتیجه اختلاف فلاکت است؛ هرچند که آن مملکت مسلمان باشد؛ گفت: نتیجه اتحاد موفقیت است؛ هرچند آن ملت یک ملت باطل باشد.

وی با اشاره به اینکه کسانی که در کنار معاویه بودند؛ قرص و محکم در کنار هم بودند؛ گفت: کسانی که در اطراف امیرالمومنین (ع) بودند؛ متحد نبودند و نتیجه آن شد.

علوی با بیان اینکه ثمره دعوا کردن زمین خوردن و پایمال کردن خون شهداست؛تصریح کرد: اگر در کشور در سر و کله همدیگر بزنیم؛ کسی همانند امیرالمومنین (ع) نیز صدایش درمی‌آید.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه خداوند به هیچ ملتی از طریق چند دستگی عزت نداده است؛ گفت: اختلاف و چند دستگی عزت‌آفرین نیست؛ ذلت آفرین است.

وی تاکید کرد: ما باید برای عبور از گردنه‌های موجود اختلاف را کنار گذاشته و زمینه‌های هم افزایی را فراهم سازیم؛ چرا که امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم.

علوی همچنین بر خدمت بی‌منت به مردم تاکید کرد و گفت: یک دوره‌ای بود که نفت به هفت دلار رسیده بود و از طرفی جنگ را هم داشتیم؛ اما در کشور کار می‌شد و مردم نیز پای کار بودند؛ چون می‌دانستند؛ دشمن است که مشکل‌تراشی می‌کند.

مسؤولان به مردم بدهکار هستند
وزیر اطلاعات با بیان اینکه مسؤولان بدهکار مردم هستند و حق مردم خدمت به آنها است؛ افزود: این خدمت نباید با منت و اذیت از بین برود؛ چرا که همین خدمت‌ بی‌منت همدلی و هماهنگی را در کشور به وجود می‌آورد.

وی در ادامه به جنگ اقتصادی نیز اشاره و اظهار کرد: حربه یک طرف اقتصادی مقاومتی و حربه یک طرف تحریم است؛ که در این زمینه باید به بند بند اقتصاد مقاومتی عمل شود.

علوی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی فعالان اقتصادی در تولید و خدمات نقش بسزایی دارند؛ تصریح کرد: باید از این افراد حمایت شده و امنیت برای آنها فراهم شود و مبارزه با مفاسد اقتصادی را جدای از امنیت این عزیزان دنبال کنیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه امنیت اقتصادی و سلامت اقتصادی در جنگ اقتصادی مهم است؛ گفت: اقتصاد کشوری سالم خواهد بود که در آن فساد نباشد؛ چون فساد اقتصادی حکم ویروس در بدن سالم را دارد و مصداق آن نیز قاچاق کالا؛ احتکار؛ کالا رانت‌خواری؛ تعرض به سرمایه‌‎های مالی و فرار مالیاتی است.

کشف 21هزار میلیارد تومان از مجموع پرونده‌های مفاسد اقتصادی توسط وزارت اطلاعات

وی با تاکید بر مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: وزارت اطلاعات در خط مقدم مبارزه با فساد اقتصادی است و در طول سال قبل به صدها مورد از این فسادها ضربه زدیم.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: وزارت اطلاعات در یک سال گذشته با رصد اطلاعاتی بیش از 21هزار میلیارد تومان از مجموع پرونده‌های مفاسد اقتصادی کشف و اموال به بیت‌المال برگردانده شده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی با قوای تمام ادامه دارد، افزود: سربازان گمنام امام زمان(عج) برای آسایش و آرامش مردم در هر لحظه و زمانی با مفاسد اقتصادی برخورد خواهند کرد.

علوی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد بیش از آنکه اعلامی باشد؛ اعمالی است؛ گفت: یعنی ما باید موارد فساد را بدون تعارف برخورد کنیم؛ 
که قطعا این احساس؛ حس خوبی نبوده است؛ همچنان که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند که ما در گذشته فساد را اعلام کردیمٰ؛ ولی برخورد ما برخورد خوبی نبوده است که این قطعا اثر خوبی نخواهد داشت.
وی ادامه داد: ما باید در ابتدا با فساد برخورد کرده و سپس به مردم اعلام کنیم؛ چون در جریان رسیدگی به پرونده مشخص نیست که آیا حکم ثابت خواهد شد یا خیر؟
وزیر اطلاعات گفت: اگر در جریان این رسیدگی شخص تبرئه شود؛ می‌گویند که ماست‌مالیکرده‌اند که نباید بگذاریم این اتفاق رخ دهد.

وی تصریح کرد: وقتی همه شروع به سیاه‌نمایی می‌کنند؛ مثلا در رسانه ملی، نمایندگان مردم یا ائمه جمعه ناامیدی را در جامعه تزریق کنند؛ مردم نیز ناامید شده و با یک جرقه شروع به اعتراض خواهند کرد.

علوی افزود: اگر هم انتقادی است؛ باید با لسان مشفقانه بیان شود؛ از همین رو باید به جای تخریب، نقد منصفانه داشته و بیان امیدآفرین داشته باشیم.

انتهای پیام/الف

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول