پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۷

آذربایجان شرقی

نماینده اهر در مجلس در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار فارس:

مشکل‌تراشی ادارات در امر سرمایه‌گذاری همچنان باقی است/آخرین وضعیت معدن مس انجرد و بزرگراه تبریز- اهر

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس همچنین نایب رئیس کمیسیون شورا و امور مجلس ، وضعیت بزرگراه اهر – تبریز،برگزاری تئاتر کوتاه ارسباران، تقویت درمانگاه تأمین اجتماعی اهر، سرمایه‌گذاری در حوزه عمرانی و شهری اهر و...را تشریح کرد.

مشکل‌تراشی  ادارات در امر سرمایه‌گذاری همچنان باقی است/آخرین وضعیت  معدن مس انجرد و بزرگراه تبریز- اهر

بیت‌الله عبداللهی امروز در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار فارس در اهر به سوالات مطروحه در خصوص مسائل و مشکلات عمومی شهرستان پاسخ داد که از نظر خوانندگان عزیز می‌گذرد.


لطفاً در خصوص فرصت‌های اشتغال در شهرستان اهر توضیح دهید

 در بحث اشتغال با وجود تمامی تلاش‌های انجام شده، مشکل داریم و این امر تنها مربوط به شهرستان اهر نبوده بلکه در تمام مناطق کشور این مشکل ملموس است و تلاش داریم با پیگیری جدی زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.

در این راستا با پیگیری‌های لازم در طول سال‌جاری و سال گذشته قائم مقام وزیر صنعت، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی همچنین استاندار آذربایجان‌شرقی و معاونان وی در محل شهرک صنعتی اهر حضور پیدا کرده و مشکلات فعالان این شهرک را از نزدیک بررسی کرده‌ و دستور لازم در زمینه‌های مختلف از جمله تأمین برق صنعتی و 20 کیلو وات که یکی از نیازهای اساسی شهرک برای راه‌اندازی طرح‌های بزرگ است، صادر کرده‌اند.

همچنین طرح‌های مهم در حال اجرای شهرستان در محل شهرک که مشکل بانکی داشتند، با پیگیری مستمر حل شده و در سال‌جاری بالغ بر 200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده و برای طرح‌های مشکل‌دار برای ارتقاء تولید و کمبود نقدینگی از طریق وزارت صنعت تلاش شده که مشکل نقدینگی و بانکی این عزیزان نیز حل شود.


️از معدن مس انجرد چه خبر؟ چرا فاز دوم این کارخانه عملیات اجرایی خود را آغاز نکرده است؟

این معدن که از معادن غنی و فعال شهرستان است، مشکل اجتماعی و برخی موانع اداری آن حل شده و هم اکنون بیش از 200 نفر در این مجموعه مشغول کار هستند و نزدیک 100  نفر نیز در شرکت‌های پیمانکاری وابسته فعالیت دارند و اخیراً نیز دکتر سرقینی معاون وزیر صنعت در بازدید از این مجتمع دستور لازم در این خصوص دادند.

اما آغاز فعالیت فاز دوم این کارخانه و توسعه آن منوط به موافقت شریک این شرکت که بانک تجارت است، عنوان کرد و اظهار امیدواری شد به زودی شاهد آغاز فاز دوم این پروژه مهم باشیم.

 امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت همه جانبه مردم و مسوولان موجب دلگرمی آنها در ادامه فعالیت‌های خود در شهرستان خواهد شد، همه باید در جهت ریشه‌کنی مشکل بیکاری از این عزیزان حمایت کنیم و موجبات دلگرمی آنها را فراهم کنیم تا آینده فرزندانمان و جوانان جویای کار تأمین شود.

متأسفانه برخی ادارات به جای کمک به سرمایه‌گذار در سرمایه‌گذاری، در مقابل آنها مشکل‌تراشی می‌کنند و در این راستا برخی دستورالعمل‌های غلط و تاریخ گذشته سد راه و مانع شده‌اند.
 

 

 بالاخره وضعیت بزرگراه اهر – تبریز به کجا ختم شد؟ آیا امسال شهروندان اهری شاهد اتمام آن خواهند بود یا نه؟

بزرگراه اهر تبریز یکی از اولویت‌های جدی و از پیگیری‌های اصلی اینجانب از ئیس جمهور، دولت و وزارت راه و شهرسازی و استانداری بوده و در این خصوص باید عرض کنم از اول سال‌جاری از تمام مجاری قانونی پیگیر بوده و هستم.

خوشبختانه دکتر خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی به جهت اهمیت این قضیه شخصاً روزهای شنبه هر هفته از پیشرفت اجرایی پروژه بازدید می‌کنند و از نزدیک پیگیر موضوع هستند.

همچنین یکی از قطعاتی که نیاز به تسریع در اجرای پروژه دارد، قطعه دوم این بزرگراه است که پیمانکار آن شرکت «پی‌گستر» وابسته به بنیاد مسکن کشور است و در این خصوص با پیگیری انجام شده مهندس تابش شخصاً از پروژه در هفته اخیر بازدید کردند و دستور تجهیز و افزایش ماشین‌آلات را دادند که در این راستا مقرر شده 16 کیلومتر از این قطعه با بسیج تمام امکانات زیر ترافیک برود که الحمدالله آسفالت قسمتی از آن در حال انجام است.

همچنین به جهت اهمیت ویژه موضوع، در سفر اخیر دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی به منطقه ارسباران روز جمعه که یکی از پرترافیک‌ترین روزهای جاده اهر – تبریز است، از نزدیک وضعیت این جاده را دیدند و خوشبختانه خود جناب وزیر در این ترافیک ماندند و قول پیگیری داده و دستورات لازم را به زیرمجموعه خود در این خصوص صادر کردند.


برگزاری تئاتر کوتاه ارسباران چه نقشی در ارتقاء جایگاه هنری می‌تواند ایفاء کند ؟

جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران یک رویداد بزرگ فرهنگی هنری و از افتخارات منطقه ارسباران و اهر است که به همت جوانان علاقمند به هنر تئاتر و نمایش به این مرحله رسیده و جایگاه خودش را به صورت ملی در سطح کشور پیدا کرده است.

این رویداد در تقویم سالانه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی قرار دارد و ما هم حامی و پشتیبان این جشنواره مهم و مردمی هستیم و ضرورت دارد مسوولان و مردم در ارتقاء جایگاه جشنواره تلاش کنند.


شایع شده دستگاه MRI اهر به میانه داده شده آیا صحت دارد؟

دستگاه MRI یکی از نیازهای اساسی منطقه ارسباران با جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر است و در سفر سال گذشته وزیر بهداشت و درمان نیازهای بهداشتی و درمانی منطقه در حضور استاندار قبلی مطرح شد و نیاز به دستگاه MRI نیز صراحتاً به وزیر با دلیل و مدرک اعلام شد که خوشبختانه دکتر جبارزاده نیز خواسته منطقه در خصوص این دستگاه را تأیید کردند.

نهایتاً دستورات لازم ذیل نامه بنده به رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز دستور اقدام صادر کرده‌اند و این دستگاه در ردیف خرید دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و دستگاه MRI میانه نیز هیچ ربطی به اهر ندارد.

دستگاه MRI hiv در لیست خرید سال‌جاری وزارت بهداشت و درمان است که صریحاً رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز به این امر و اختصاص یک دستگاه MRI به اهر در سال‌جاری اذعان کرده‌اند و علاوه بر آن، پیگیر هستیم سایر تجهیزات مورد نیاز بیمارستان اهر از طریق وزارت متبوع تأمین شود.

 

در جهت تقویت درمانگاه تأمین اجتماعی اهر برای ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی چه اقداماتی انجام شده است؟

با وجود اینکه بیشترین افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی در شهرستان اهر با جمعیتی بالغ بر23 هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی هستند اما این درمانگاه با کمترین امکانات مشغول خدمات درمانی به مراجعان در وقت اداری بود که خوشبختانه با پیگیری لازم و دستور مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی ساعات کاری این درمانگاه به دو شیفت افزایش یافت.

همچنین پیگیری لازم برای افزایش تعداد پزشکان عمومی، متخصص و سایر امکانات تشخیصی و آزمایشگاهی انجام شده و برخی از آنها نیز محقق شده که امیدواریم این درمانگاه با تأمین پرسنل مورد نیاز خود، شبانه‌روزی به مردم ارائه خدمات کند و در سفر اخیر وزیر رفاه که به اهر و کلنگ‌زنی خانه امید، دستور افزایش امکانات، تجهیزات و پرسنل درمانگاه را دادند که امیدواریم این امر نیز محقق شود.


متأسفانه سرمایه‌گذاری در حوزه عمرانی و شهری عملاً ناموفق بوده و اقدامی مناسب از سوی شهرداری و شورای شهر در این راستا انجام نشده، جنابعالی چه کمکی در این خصوص می‌توانید بکنید؟

شهر تاریخی و فرهنگی اهر در حوزه عمران، المان شهری و معماری نیازمند همت جهادی شهرداری، شورای شهر، مردم و مسوولان برای جذب سرمایه‌گذار است که متأسفانه تاکنون این امر محقق نشده که امیدواریم با پیگیری عزیزان شورای اسلامی و شهرداری این ایده عملیاتی شود و بنده شبانه‌روز در خدمت این عزیزان بوده و هر کمکی که از دست بنده برای پیگیری بیاید در خدمتشان هستیم و تاکنون برای پیگیری مشکلات شهرداری تمام تلاش خود را در جهت دریافت امکانات انجام داده‌ایم و خواهیم داد. 

گفت‌وگو از حسن بالاگر

انتهای پیام/60003/ 40/س

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول