سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

خراسان رضوی

شهردار مشهد بیان کرد

توجه به‌مناطق کم‌برخوردار به‌منظور ارتقای کیفیت زندگی مردم

شهردار مشهد گفت: علت توجه به‌مناطق کم‌برخوردار این است که کیفیت زندگی مردم با اقدامات عمرانی ارتقا یابد.

توجه به‌مناطق کم‌برخوردار به‌منظور ارتقای کیفیت زندگی مردم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیین بهره‌برداری همزمان از ۱۰ بوستان شهری با مساحت بیش از ۱۱ هکتار در مناطق ۲، ۶ و ۹ مشهد، ظهر امروز در بوستان اسماعیل‌آباد برگزار شد.

افزایش تعداد بوستان‌های موضوعی در مشهد

در این مراسم، شهردار مشهد با بیان اینکه در اوایل سال جاری قول داده بودیم که تا پایان سال ۳۰ بوستان به‌بهره‌برداری برسانیم؛ گفت: امروز بیست‌وهفتمین بوستان به‌بهره‌برداری می‌رسد و به‌تحقق وعده نزدیک می‌شویم.

قاسم تقی‌زاده خامسی اضافه کرد: سعی داریم با گسترش برنامه فضای سبز، به‌جای ۳۰ بوستان، ۵۰ بوستان احداث شود.

وی با اشاره به‌اینکه غالب این بوستان‌ها در مناطق کم‌برخوردار است؛ یادآور شد: تا امروز ۱۰۰ هزار هکتار فضای سبز جنگل‌کاری را در اطراف شهر تمام کردیم.

شهردار مشهد درخصوص سایر برنامه‌های حوزه فضای سبز و بوستان‌ها بیان کرد: تعداد بوستان‌های موضوعی مانند پارک مینیاتوری توسط بخش خصوصی توسعه می‌یابد.

تقی‌زاده خامسی ادامه داد: همچنین باغ گیاه‌شناسی از حالت تخصصی خارج می‌شود تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند، در حال حاضر زمین به‌پیمان‌کار واگذار شده است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته قریب به‌یک‌ هزار میلیارد تومان به‌منظور سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی سرمایه جذب شده است.

شهردار مشهد بیان کرد: علت توجه به‌مناطق کم‌برخوردار این است که کیفیت زندگی مردم با اقدامات عمرانی ارتقا یابد، زیرا با سخنرانی و نصیحت این اتفاق نمی‌افتد، بیش از حرف زدن باید عمل کرد.

 بهره‌برداری همزمان ۱۰ بوستان با مساحتی بالغ بر ۱۱ هکتار

در ادامه این مراسم، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به‌بهره‌برداری همزمان ۱۰ بوستان در سه منطقه شهر مشهد؛ گفت: تاکنون رسم بر اینکه بوستان‌ها را به‌صورت تجمیعی افتتاح کنیم، نبوده، بلکه این‌گونه بوده که برای هر بوستان به‌فراخور تناسب آن افتتاحیه برگزار شود.

خلیل‌الله کاظمی با بیان اینکه با تأکید شهردار نحوه افتتاح بوستان‌ها به‌صورت تجمیعی شد؛ افزود: این نحوه بهره‌برداری، یک‌نوع روند جدیدی در افتتاحیه بوستان‌ها به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به‌بهره‌برداری همزمان ۱۰ بوستان با مساحتی بالغ بر ۱۱ هکتار بیان کرد: ۵ بوستان از این تعداد در مناطق کم‌برخوردار قرار دارد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد تشریح کرد: بوستان خیام با مساحت ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع و بوستان خطی انتهای توس ۸۱ به‌مساحت ۹ هزار و ۳۰۰ مترمربع در منطقه ۲ قرار دارند.

کاظمی با اشاره به‌بوستان اسماعیل‌آباد؛ اظهار کرد: تأکید شهردار این بود که فضای سبز، با حفظ آرامستان این منطقه توسعه یابد.

وی با بیان اینکه ادامه این پارک در ضلع شرقی احداث شده؛ اضافه کرد: فاز ۲ بوستان اسماعیل‌آباد به‌منظور توسعه این بوستان در دستورکار است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به‌بوستانی واقع در توس ۶۵؛ اضافه کرد: این بوستان به‌مساحت ۶ هزار مترمربع در یکی از نقاط محروم شهر واقع شده و همراه با سوله ورزشی به‌بهره‌برداری می‌رسد.

کاظمی ادامه داد: بوستان خطی 100 متری با مساحت ۲ هکتار در منطقه ۶ و چهار بوستان در منطقه ۹ از بوستان‌های دیگری هستند که به‌بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: بهره‌برداری از بوستان دلاوران ۲۰، توسعه بوستان خطی نماز به‌مساحت ۱۷ هزار مترمربع و توسعه بوستان خطی شهرستانی در منطقه ۹ سایر اقدامات این حوزه است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به‌اینکه بنا بود تا پایان سال حدود ۳۰ بوستان به‌بهره‌برداری برسد؛ گفت: امروز نوید این را می‌دهیم که با حمایت‌های شهردار و تزریق اعتبارات این تعداد را به ۲۷ بوستان رساندیم و این قول را به‌همشهریان می‌دهیم که تا پایان سال این عدد به ۵۰ برسد.

کاظمی با بیان اینکه بالغ بر ۶۵ درصد بوستان‌ها در نقاط محروم شهر یا دارای سرانه فضای سبز پایین است؛ اظهار کرد: موضوع تأمین آب فضای سبز را از طریق فاضلاب‌های شهری در دستورکار قرار داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع شاید یکی از زیرساخت‌های اساسی  باشد؛ بیان کرد: امسال ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای خطوط جداسازی آب شرب از آب فاضلاب اختصاص یافته است.

کاهش میزان آلودگی هوای مشهد نیاز به مساعدت دارد

در ادامه، عضو شورای شهر مشهد نیز یادآور شد: یکی از مسائلی که باید به‌آن توجه داشت، مشارکت عمومی و رفاه ساکنان حاشیه شهر است.

مسعود ریاضی احداث بوستان را یکی از دغدغه‌های اصلی شورا نام برد و افزود: این امر منجر به‌ارتقای کیفیت محیط زیست می‌شود.

وی تأکید کرد: افزایش پارک‌ها و سرانه فضای سبز فقط معنای محیط زیستی ندارد، بلکه وجود چنین محل‌هایی سبب ارتقای کیفیت زندگی و آرامش می‌شود و از لحاظ اجتماعی حائر اهمیت‌تر است.

این عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه متاسفانه آلودگی هوا هم یکی از دغدغه‌های جدی شهر مشهد است؛ متذکر شد: حل شدن این موضوع نیاز به‌مساعدت دارد.

ریاضی با اشاره به‌احداث خط بی‌آرتی در سال گذشته؛ بیان کرد: این مسأله با حاشیه‌هایی همراه بود؛ اما واقعیت این است که همه کشورها به‌سمت توسعه حمل‌ونقل عمومی رفته‌اند.

وی متذکر شد: همه کارها هزینه‌ای در پی دارد که همه مردم باید آن را بپردازند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۳

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول