جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۳
۱۶:۰۲  -  ۱۳۹۸/۲/۱۵
آخرین تحولات غزه| ادامه حملات صهیونیست‌ها؛ 2۴ فلسطینی شهید شدند

حملات رژیم صهیونیستی به کلیه مناطق نوار غزه ادامه دارد. تاکنون 2۴ فلسطینی شهید و در مقابل، چهار صهیونیست کشته شده‌اند.

آخرین تحولات غزه| ادامه حملات صهیونیست‌ها؛ 2۴ فلسطینی شهید شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تنش نظامی غزه و رژیم صهیونیستی که از شنبه (چهارم می) آغاز شده و تاکنون ۲۴ شهید و ۱۲۰ مجروح بر جای گذاشته، امروز (یکشنبه) افزایش یافت. 

گروه‌های فلسطینی در اقدامی بی‌سابقه در کمتر از ۴۸ ساعت، بیش از ۶۰۰ راکت به شهرکهای اسرائیل حتی به «عراد» فراتر از تاسیسات دیمونا شلیک کردند و تاکنون سه اسرائیلی کشته شده‌اند.

امروز یک خودرو اسرائیلی در شمال غزه با موشک کورنت هدف قرار گرفت و سرنشینان آن مجروح شدند. گروه‌های فلسطینی وعده کرده‌اند در صورت ادامه حملات اسرائیلی، دایره پاسخ موشکی و راکتی را افزایش خواهند داد. در سطور زیر، اخبار غزه را می‌توانید دنبال کنید: 

23:27 وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد تعداد شهدای فلسطینی حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۲۴ نفر افزایش یافته است.

23:00 گردان‌های القسام ویدئویی از هدف قرار دادن یک خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه منتشر کرده است. رژیم صهیونیستی تا این لحظه خبر هدف قرار گرفتن چنین خودرویی را منتشر نکرده بود.

 

 

22:44 الجزیره می‌گوید سی‌وپنج درصد از ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه منازل خود را ترک کرده‌اند.

22:24 رژیم صهیونیستی تولید گاز از میدان نزدیک غزه را متوقف کرد. (جزئیات بیشتر)

22:23 رژیم صهیونیستی اعلام کرد که انتقال سوخت به نوار غزه را متوقف کرده است.

22:20 تمام مدارس در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تا شعاع 40 کیلومتری نوار غزه، فردا تعطیل خواهند بود.

22:16 وزارت بهداشت غزه می‌گوید تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 21 نفر رسیده است.

22:12 نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از ۴ ساعت پایان یافت. گفته می‌شود در این جلسه تصمیم گرفته شده که حملات به غزه ادامه یابد. گفته شده در جلسه کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی درباره مسابقات یورو ویژن (مسابقات خوانندگی اروپا) که قرار است کمتر از ۱۰ روز دیگر در فلسطین اشغالی برگزار شود هم گفت‌وگو شده است. تل‌آویو سال‌ها برای میزبانی از این مسابقات لابی کرده و نگران است که تنش‌های اخیر در غزه به لغو این مراسم منجر شود.

21:57 بنا بر اعلام رژیم صهیونیستی، با مرگ یک نفر دیگر که بر اثر برخورد راکت در شهر اشدود زخمی شده بود، تعداد رسمی تلفات این رژیم در حملات تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت فلسطین به ۴ نفر افزایش یافت.
21:56 منابع خبری از افزایش تعداد شهدای حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه به 18 نفر خبر می‌دهند.

21:23 ویدئویی از آتش‌سوزی یک خودرو ناشی از برخورد یک راکت به منطقه‌ای در شهرک صهیونیست‌نشین اشدود منتشر شده است. در این حمله یک صهیونیست به شدت زخمی شده است.

 

 

21:21 گردان‌های القسام ویدئوی لحظه هدف قرار دادن خودروی نظامی رژیم صهیونیستی با موشک کورنت را منتشر کردند. در این حمله دستکم یک صهیونیست کشته شده است.

 

 

21:15 با اصابت راکت‌های مقاومت فلسطین به سدیروت، دست‌کم یک صهیونیست مجروح شد.

 

 

20:29 - تعداد شهدای حملات هوایی رژیم اشغال‌گر قدس به نوار غزه، به 15 نفر رسید.

20:10- پناهگاه‌های شهر کوچک کفار سابا در شمال تل‌آویو و در نزدیکی شهر هرتزلیا نیز باز شد. دلیل این امر، استمرار شلیک راکت از غزه اعلام شده است.

19:35- دو فلسطینی دیگر شهید شدند

در حمله هوایی به منزل خانواده المدهون در نزدیکی مدرسه آمریکایی در بیت لاهیا در شمال نوار غزه، یک نفر شهید و ده نفر مجروح شدند. شش نفر از مجروحان کودکند.  همچنین در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به آپارتمانی در برج زعرب در رفح، فردی 33 ساله به نام موسی حسین معمر نیز به شهادت رسید و سه نفر مجروح شدند.

19:20- از ساعتی پیش، حملات هوایی مکرر به نقاط مختلف نوار غزه ادامه دارد. مناطق مسکونی در شمال و مرکز نوار غزه، ساختمان قصر الحاکم، مساجد، چند کارگاه‌ آهنگری و چوب‌بری در حی الزیتون و الشجاعیه و بندر در غزه، خان‌یونس و رفح در کنار مقرهای نظامی از جمله مقر فرماندهی امنیت داخلی غزه، از جمله اهداف حملات هوایی اسرائیل بوده است.

19:15- شهادت دو فلسطینی دیگر

در پی حملات هوایی، پیکر دو فلسطینی از زیر آوار در اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه بیرون کشیده شد. اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت حماس در غزه اعلام کرد، شمار شهدای دو روز گذشته به 12 نفر و شمار مجروحان به 105 نفر رسید. دقایقی بعد دو فلسطینی دیگر در دیرالبلح مجروح شدند تا شمار مجروحان به 107 نفر افزایش پیدا کند

18:53- مخالفت تل‌آویو؛ آمادگی مقاومت برای پاسخ

یک منبع مطلع به وبسایت «الحدث» فلسطین گفت، میانجیگر مصری به سران گروه‌های فلسطینی اعلام کرده، اسرائیل با مرتبط کردن تفاهم‌های قبلی با تشدید وضعیت فعلی مخالفت کرده است. پس از این مخالفت، مقاومت اعلام کرده که مرحله جدیدی از درگیری را آغاز خواهد کرد که در آن از ابزار رزمی متفاوت با موشک‌هایی استفاده می‌کند که به شهرک‌های شمال غزه شلیک می‌کند

18:50- برخی رسانه‌های اسرائیلی مدعی شدند که قایق‌های وابسته به حماس، یک قایق نظامی رژیم صهیونیستی را در آب‌های غزه هدف گرفته‌اند

18:40- شایعه علیه حزب‌الله

کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد، نهادهای امنیتی اسرائیل از احتمال شلیک موشک از جانب حزب‌الله به شمال فلسطین اشغالی خبر داده‌اند.  در اتفاقی احتمالا مرتبط، رسانه‌های اسرائیلی گفتند، پناهگاه‌های شهر نتانیا نیز باز شده است. این شهر در قسمت میانی فلسطین اشغالی و در شمال تل‌‌آویو است

18:31- تأیید شلیک بیش از 600 راکت به فلسطین اشغالی

یک فرمانده ارشد ارتش اسرائیل شمار راکت‌های شلیک شده به شهرک‌های اسرائیلی طی 48 ساعت گذشته را بیش از 600 عدد اعلام کرد

18:25- سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی:
- خودروی اسرائیلی با موشک کورنت هدف قرار گرفته
- برای سناریوی حمله موشکی احتمالی به تل‌آویو آماده هستیم
- تیپ گولانی در نزدیکی غزه مستقر شده است
- نقاط بیشتری را هدف قرار خواهیم داد

18:07- تیپ گولانی در نزدیکی مرز نوار غزه مستقر می‌شود

17:15- حماس و جهاد اسلامی مسئولیت هدف قرار دادن خودروهای نظامی صهیونیستی را بر عهده گرفتند

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس و گروهان‌های «القدس» شاخه نظامی حماس تأیید کردند، یک جیپ و یک نفربر صهیونیستی را در شمال و مرکز نوار غزه هدف قرار داده‌اند.

17:34- اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت اعلام کرد، در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی، شهرک  «اوفاکیم» را با موجی از راکت هدف قرار داده است.

17:07- در پی اصابت یک راکت به «اشکول» ، شهرک‌نشینی صهیونیست مجروح شد. 

17:05: رسانه‌های صهیونیستی تأیید کردند، در پی واکنش راکتی مقاومت در 24 ساعت اخیر سه اسرائیلی کشته و 115 نفر دیگر زخمی شدند.

16:56- به نوشته پایگاه «تایمز اسرائیل»، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز با صدور فرمانی مناطق همجوار با نوار غزه را مناطق با «وضعیت ویژه» خوانده است.

16:53- کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی که با تأخیر سه ساعته آغاز شد،  دستور تشدید حملات علیه نوار غزه را صادر کرد.

16:47- جنگنده‌های رژیم اشغالگر، یک نقطه دیدبانی مقاومت در شرق غزه را هدف قرار دادند. 

16:38-شهادت یک فلسطینی دیگر

 وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک تن و مجروحیت سه نفر دیگر بر اثر حمله رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه خبر داد. شهید مذکور «احمد الخضری » نام دارد که بر اثر حمله به خودروی ذکر شده در منطقه السدره به شهادت رسید.

بر اساس آمار جدید وزارت بهداشت فلسطین آمار مجروحان تا کنون به 80 نفر و شمار شهدا به 10 نفر رسیده است. 

16:30- انفجار بزرگ در غزه | خبرگزاری «شهاب» اعلام کرد، جنگنده‌های رژیم صهیوینستی یک خودرو را در منطقه «السدره» نوار غزه هدف قرار دادند.

16:27- رژیم صهیونیستی به برخورد یک راکت در نزدیکی یک اتوبوس حامل شماری نظامی در نزدیکی سدیروت اذعان کرد. این رژیم همچنین مجروح شدن دو نظامی در «اشکول» را تأیید کرد.

16:15- گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس مسئولیت هدف قرار دادن یک خودرو اسرائیلی در شمال نوار غزه با موشک هدایت‌شونده را بر عهده گرفت. پس از شلیک این موشک، مسیر ارتباطی میان شهرک‌های «ید مرخای» و «شاعر هنیگف» بسته شد. 

16:03-  کشته شدن دو صهیونیست

دو صهیونیست که بر اثر اصابت یک موشک به «عسقلان» به شدت زخمی شدند بودند بر اثر شدت جراحات کشته شدند تا مجموع صهیونیست‌های کشته شده از دیروز به سه نفر برسد. 

16:02 - شهادت نُه فلسطینی و مجروح شدن 80 نفر 

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در حملات  امروز و دیروز نُه فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و 80 نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

15:50- «بنی گانتز» رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی که در خصوص درگیری‌های جاری در یک کنفرانس خبری حاضر شده بود، پس از شنیدن آژیر خطر، کنفرانس خبری را رها و به پناهگاه فرار کرد.

15:45- دو صهیونیست دیگر در اشکول (جنوب شرق نوار غزه) به دلیل اصابت راکت مجروح شدند

15:30- راکت‌های مقاومت به خطوط ریلی بئرالسبع اصابت و حرکت قطارها در این منطقه مختل شد.

 

خبرهای قبلی:   غزه | فراتر از دیمونا هدف قرار گرفت؛ یک جیپ اسرائیلی با «کورنت» منهدم شد

انتهای پیام/ص2 ق2

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول