چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲

اجتماعی  /  محیط زیست و گردشگری

اقدام محیط زیستی گیلانی ها در پیاده روی اربعین

انجمن بوم بانان گیل و دیلم شهرستان لاهیجان، برای چهارمین سال، در پیاده روی اربعین در مسیر نجف تا کربلا اقدام به پاکسازی و پخش ظروف جمع آوری زباله کردند.

اقدام محیط زیستی گیلانی ها در پیاده روی اربعین

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری فارس، قرار سبز در هفته پایانی مهرماه ۱۳۹۸ هم همچون هفته‌های گذشته جاری و ساری بوده و بسیاری از دوست داران محیط زیستی اقدام به پاکسازی محیط زیست کرده‌اند.

گروه های مختلف داوطلبانه در زمینه محیط زیست، روز به روز افزایش یافته و این معنی را می دهند که خود مردم بیش از پیش به فکر نجات محیط زیست افتاده اند و می خواهند خود برای حفظ آن تلاش کنند، و ما نیز در قرار سبز هفتگی خود تلاش خواهیم تا با انتشار این فعالیت ها از آنها حمایت کنیم.

عدم استفاده دانش آموزان شیروانی از طروف یکبار مصرف

دانش آموزان دبستان دخترانه سما شیروان در استان خراسان شمالی، به مناسبت اربعین و روز جهانی غذا با غذای بهداشتی و سالم پذیرایی شدند و برای نه گفتن به ظروف یکبار مصرف همه دانش آموزان از ظروف دائمی استفاده کردند.

 

برگزاری برنامه محیط زیستی در نجف آباد

تیم نجف آباد زیر نظر مجمع فعالان محیط زیست اصفهان برنامه محیط زیستی خود را در پارک کوهستان این شهر و با حضور نوجوانانی که دغدغه حفظ محیط زیست دارند‌ را برگزار کرد.‍

آموزش زیست محیطی جوامع عشایری پلدختر

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر با همکاری انجمن کوهنوردی و حامیان محیط زیست این شهر در ادامه آموزش جوامع محلی، کلاس آموزشی آشنایی با محیط زیست، حیات وحش و اهمیت آنها در اکوسیستمها و همچنین اثر آن بر زندگی انسانها را برای عشایر در مناطق تخت چان استان لرستان برگزار کرد.

 

ادامه آموزش های محیط زیستی در مدارس سعدآباد

به همت انجمن دوستداران طبیعت سعدآباد در استان بوشهر، آموزش های محیط زیستی و منابع طبیعی در مرکز پیش دبستانی سوگند این شهرستان، صورت گرفت. همچنین در این برنامه ۷ جلد کتاب زیست محیطی با عنوان های مختلف جهت آموزش مداوم دانش آموزان به مربی مرکز پیش دبستانی اهدا شد.

۲۰۸مین برنامه پاکسازان طبیعت فارس برگزار شد

برنامه ۲۰۸ پاکسازان طبیعت فارس به فرهنگسازی و پاکسازی در تنگ خرقه، بازدید از آتشکده فیروز آباد و دریاچه تنگاب اختصاص داشت.

تنگ خرقه دره‌اى سرسبز در شهرستان فیروزآباد می باشد که پوشش جنگلى زیبا، چشمه‌سارهاى فراوان و باغ‌هاى پرباری دارد و یکى از گردشگاه‌هاى دیدنى استان فارس به شمار میرود. بقعه امامزاده خرقه در این دره به آن جنبه زیارتگاهى نیز بخشیده است اما متاسفانه علاوه بر اینکه در حاشیه باغات زباله های بسیار زیادی وجود دارد، درست روبروی امام زاده که از مناطق ارزنده فیروزاباد و استان فارس است، با انبوهی از زباله روبرو خواهید شد که زیبنده این مکان مذهبی، تاریخی و گردشگری نمی باشد.

 

کودکان خوزستانی به کمپین نه به ظروف یکبار مصرف پیوستند

در برنامه پاکسازی مراسم کتل بندی اربعین حسینی که توسط اعضای انجمن همیاران محیط زیست در تپه شهدای گمنام مسجد سلیمان برگزار شد، تعدادی از کودکان همیارمحیط زیست این شهر به کمپین نه به ظروف یکبار مصرف پیوستند.

جلسه فرهنگسازی مدیریت مصرف آب در آباده برگزار شد

جلسه مشترک انجمن همیاران آب شهرستان اقلید با مسئولان امور آبفا آباده و انجمن همیاران آب این شهر در استان فارس، با هدف تبادل تجربه و همفکری پیرامون فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب برگزار شد.

در این جلسه ضمن تبادل نظر و هم فکری پیرامون اهداف مشترک، به مشکلات فراروی سمن ها به خصوص در زمینه فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب اشاره شد و بر لزوم همکاری مسئولان در این زمینه تاکید گردید.

 

چشمه رسول الله در استان فارس پاکسازی شد

برنامه ۱۱۸ انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید به پاکسازی در چشمه رسول الله و گفتگوی محیط زیستی بین اعضای انجمن اختصاص داشت.

 چشمه رسول الله یکی از مناطق گردشگری سرسبز در شهرستان اقلید می باشد که به قدمگاه علی ابن موسی الرضا (ع) معروف است. انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید در این هفته حاشیه جاده ورودی این تفرجگاه زیبا را پاکسازی کرده و زباله های جمع آوری شده را در پایان برنامه به سایت زباله شهرداری منتقل کردند. در پایان این برنامه، اعضا دقایقی را به گفتگو در خصوص چالش های زیست محیطی شهرستان پرداختند.

 

بهبهانی ها همچنان به دنبال ساخت شهری بدون زباله هستند

گروه رفتگران طبیعت بهبهان در صد و شصت و هشتمین برنامه محیط زیستی خود و با هدف ساختن شهری بدون زباله به فرهنگسازی، پاکسازی و جمع آوری فیلتر سیگار و درب بطری در محل بلوار ارجان این شهر در استان خوزستان پرداخت‌.

اجرای گام پنجم طرح "شهر سبز من" در مسجدسلیمان

گام پنجم طرح "شهر سبز من" در مسجدسلیمان با مشارکت انجمن های محیط زیستی انجام گرفت. در این طرح که با هدف ایجاد فضاهای تنفسگاهی شهری و توسعه پوشش درختی و فضای سبز شهری در محلات کمتر برخوردار انجام گرفت حاشیه خیابان جنب پل سینا نهالکاری شد.

 در این برنامه که اعضای انجمن های دیده بان محیط زیست مسجدسلیمان، آوای طبیعت کارون و بانوان طبیعت دوست مشارکت داشتند، تاکید بر نگهداری و آبیاری نهال ها توسط اهالی و پیش بینی تامین و کود مورد نیاز درختان از جمله موارد در اجرای آن است.

 

خوزستانی ها قطع درختان رامهرمز را محکوم کردند

 جمعی از سمن های محیط زیستی خوزستان ضمن حضور در منطقه امامزاده بی بی تاج رامهرمز در حرکتی نمادین با ایجاد حلقه انسانی اطراف درختان قطع شده حمایت خود را جهت پیگیری موضوع اعلام نمودند.

این سمن ها با بیان این که موضوع قطع  ۱۲۰ اصله درخت غیر قابل پذیرش و به بهانه های واهی و سودجویی عده ای خاص صورت گرفته، این اقدام را محکوم و خواستار برخورد قانونی و قاطع با مسببان این موضوع شدند.

اقدام محیط زیستی گیلانی ها در پیاده روی اربعین حسینی

انجمن بوم بانان گیل و دیلم شهرستان لاهیجان، برای چهارمین سال، در مراسم مذهبی پیاده روی اربعین (( نجف تا کربلا )) اقدام به پاکسازی و پخش ظروف جمع آوری زباله کردند.

آموزش دانش آموزان تبریزی جهت تولید زباله کمتر

به همت کانون سلامت محله کوجوار و با همکاری مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی ، ۵۵۰ دانش آموز تبریزی در مقطع ابتدایی، به مناسبت روز جهانی غذا با شعار «پرهیز از مصرف ظروف یکبار مصرف» در کارگاه آموزشی غذای سالم، شرکت نمودند.

 

فعالین محیط زیست نقده به دنبال کاهش زباله شهری

نشست مشترک تشکلهای زیست محیطی پیشگام سولدوز و مسئول خدمات شهری شهرداری نقده، به منظور برنامه ریزی و اقدام برای کاهش زباله شهری و راههای کنترل و بازیافت آن، در استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

پاکسازی مسیر پیاده روی اربعین توسط عاشقان طبیعت سروستان

انجمن عاشقان طبیعت سروستان همراه با دیگر پاکبانان ایرانی و عراقی در مسیر پیاده روی اربعین (نجف تا کربلا) اقدام به جمع آوری زباله و ظروف یکبار مصرف کردند. آنها اعقاد دارند: اقدام به دل سوزی ما برای طبیعت، میزان فعالیت ماست.

آموزش تفکیک زباله به دانش آموزان نقده

برنامه آموزش روش تفکیک زباله در مبدأ به دانش آموزان، توسط کارشناسان تشکلهای زیست محیطی پیشگام سولدوز در شهرستان نقده استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 

پخش کیسه پارچه ای در شهر تبریز

به همت کانون سلامت محله کجوار، برنامه «تکریم سالمندان» در محل تفرجگاه عینالی تبریز و با حضور جمع کثیری از این عزیزان برگزار شد. برنامه های شاد و متنوع، پیاده روی در محوطه و همچنین پخش کیسه های پارچه ای خرید بین حاضرین از جمله برنامه هایی اجرایی در این مراسم بود.

دانش آموزان مسجدسلیمانی به دنبال نجات زمین از زباله

دانش آموزان همیار محیط زیست مسجدسلیمان در استان خوزستان، برای نجات زمین از زباله در کمپین جمع آوری درب بطری شرکت کردند.

 

برگزاری چالش گیاهخواری در تالار فردوسی تهران

چالش گیاهخواری از سلسله نشستهای نوا به همت نشریه امرداد و خانه اندیشمندان علوم انسانی در تالار فردوسی برگزار شد. در این نشست که بزرگان و اندیشمندان حوزه های مختلف حضور داشتند گیاهخواری از دیدگان تندرستی انسان به بحث گذاشته شد.

ارتباط تغذیه و فرهنگ ایرانی و چالش چند هزارساله آن، جذب بهتر منابع حیوانی و احتمال سکته مغزی و ریزش مو و چربی و افسردگی در گیاهخواران، منافع گیاخواری بر سلامت انسان و محیط زیست، کشتار حیوانات بدون اینکه نیاز ضروری به آن داشته باشیم چرا که همه مواد لازم و ضروری در گیاهان وجود دارند و درمان بسیاری از بیماریها با تغذیه سالم طبیعی از جمله موارد مطرح شده در این نشست بودند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول