دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲

اجتماعی  /  سلامت

۰

فارس من| مجوز تحصیل فارغ‌التحصیلان غیر پزشکی در رشته پزشکی را نداریم

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این دانشگاه مجوز پذیرش فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی رشته‌های غیر پزشکی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی را ندارد.

فارس من| مجوز تحصیل فارغ‌التحصیلان غیر پزشکی  در رشته پزشکی را نداریم

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، چندی پیش مخاطبان این خبرگزاری با ثبت سوژه‌ای با عنوان «لزوم پذیرش دانشجوی پزشکی پس از مقطع لیسانس» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

علی مظاهری‌نژاد، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سلامت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرگزاری فارس، درباره «پذیرش دانشجویان فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی رشته‌های غیرپزشکی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی در این دانشگاه»، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران چنین پذیرشی را نداریم؛ البته این دانشگاه در سال 1355 این کار را انجام می‌داد.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اکنون چنین چیزی را در دانشگاه نداریم و دستورالعمل کشوری نیست و فقط یک دانشگاه است که این کار را می‌کند که این نیز مصوبه و مجوز وزارت بهداشت را دارد و بقیه دانشگاه‌ها مجوز چنین پذیرشی را ندارند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امیدوارم بتوانیم به سمت پذیرش دانشجو از این طریق برویم.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول