چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

دیدگاه  /  سیاست و امنیت

گامی بزرگ برای رسیدن به ایران قوی

پس از حضور حماسی مردم بزرگ ایران عزیز در راهپیمایی بیست و دو بهمن و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آستانه یک انتخابات مهم دیگر هستیم که مشارکت و حضور گسترده مردم در آن نتایج چشمگیری خواهد داشت.

گامی بزرگ برای رسیدن به ایران قوی

خبرگزاری فارس،گروه دیدگاه؛ «مهدی فضایلی» با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و با پرداختن به موضوع انتخابات پیش رو، در یادداشتی نوشت:

انقلاب اسلامی ایران که چهل و یکمین سالگرد پیروزی خود را جشن گرفته است تفاوت های فاحشی هم با دوران پیش از خود یعنی دوران طاغوت دارد و هم با انقلاب های بزرگ دیگر یعنی انقلاب های انگلستان، فرانسه، روسیه و چین. 
شناخت این تفاوت ها به شناخت عمیق تر انقلاب اسلامی ایران منجر می شود و عظمت و شکوه آنرا نمایانتر می سازد.
از جمله این تفاوت های برجسته،علاوه بر آرمان ها، شعارها، رهبری و ایدئولوژی،نقش مردم چه در دوران مبارزه و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.
پژوهش ها نشان می دهد میزان حضور و مشارکت مردم که پیش از انقلاب در حد صفر بوده، در دوران انقلاب و مبارزه با نظام ستم شاهی هم گسترده تر و هم چندین برابر میزان مشارکت مردم در دیگر انقلاب ها بوده است. 
ضمنا" در انقلاب های دیگر معمولا" پس از رسیدن به پیروزی، نقش مردم تمام شده تلقی گردیده حال آنکه در انقلاب اسلامی ایران این حضور و مشارکت به خواست و پیگیری امام خمینی(ره) و خلف صالحش در حد بالایی حفظ شده است. 
کمتر از سه ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همه پرسی نظام جمهوری اسلامی ایران در فروردین ۵۸ برگزار شد.
در آذر سال ۵۸ همه پرسی قانون اساسی برگزار گردید و در بهمن و اسفند سال ۵۸ نیز دو انتخابات دور اول ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی(مرحله دوم انتخابات مجلس در اردیبهشت ۵۹ برگزار شد و اولین مجلس در خرداد ۵۹ شکل گرفت) برگزار گردید.
انجام تمامی این موارد به این سرعت منحصر به انقلاب اسلامی ایران بوده و نظیری در انقلاب های دیگر ندارد.
البته مشارکت و حضور مردم در صحنه و همراهیشان با انقلاب اسلامی محدود به انتخابات نبوده و عرصه های متعدد و خطیر دیگری نیز شاهد این همراهی و حضور بوده است.عرصه هایی چون روز قدس، ۲۲ بهمن، ۹ دی و حضور های کارساز دیگری که فتنه ها و آشوب های سال ۹۶ و ۹۸ را به بن بست کشاند.
اینچنین حضورهایی نیز هم از نظر کمی و هم کیفی بی سابقه و بی مانند است. 
اکنون و پس از حضور حماسی مردم بزرگ ایران عزیز در مراسم بیست و دو بهمن و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آستانه یک انتخابات مهم دیگر هستیم که مشارکت و حضور گسترده مردم در آن نتایج چشمگیر و محسوسی را هم در امنیت کشور خواهد گذاشت هم اعتبار ایران اسلامی را در منظر جهانی افزایش خواهد داد و هم در صورت انتخاب درست گامی اساسی در جهت حل مشکلات کشور برداشته خواهد شد.
دیروز مردم صبار و شکور کشورمان با حضور معنی دار خود در هوای سرد و زیر باران و برف ضربه ای سنگین به سیاست های استکبار و آمریکا وارد کردند و نشان دادند به درجه ای از مقاومت و بلوغ رسیده اند که سنگین ترین تحریم های تاریخ در برابر آنها ناگزیر به تسلیم است.
انشاالله در دوم اسفند ماه نیز با مشارکت حداکثری خود و انتخاب نمایندگانی مومن، انقلابی، پرکار و اهل تدبیر، "مجلسی قوی" را شکل خواهند داد تا گامی بزرگ و موثر برای تحقق "ایران قوی" برداشته شود.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول