دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹

اجتماعی  /  شهری

برخورد قانونی با ماموران شهرداری که از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری نمی کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: بر اساس تبصره 7 کمیسیون ماده 100 با ماموران شهرداری که جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده خود نداشته‌اند، برخورد قانونی می‌شود.

برخورد قانونی با ماموران شهرداری که از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری نمی کنند

محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران اظهار داشت: موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز عمدتا در کمیسیون ماده 100 مطرح می‌شود و بر اساس این قانون مالکین املاک واقع در محدوده حریم شهر باید قبل از هر گونه اقدامی برای ساخت و ساز در ملک از شهرداری‌ها مجوز دریافت کنند.

وی افزود: اگر بدون مجوز اقدام عمرانی انجام دهند، شهرداری مکلف است بر اساس قانون نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز و تخریب آن اقدام کند و پرونده آن ملک را به کمیسیون ماده 100 ارجاع دهد.

تقی‌زاده گفت: در ‌تبصره 1 ماده 100 عنوان شده است که اگر 3 شرط اصول فنی‌، شهرسازی و بهداشتی که مربوط به استحکام سازه، سطح اشغال و مغایرت کاربری می‌شود، در ملک اتفاق بیفتد، رای به قلع و قمع ساخت و ساز داده می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: بعد از قلع و قمع در تبصره‌های بعدی ماده 100 موضوع جریمه مطرح می‌شود، البته در کمیسیون ماده 100 رای تخریب زیادی نیز داشته‌ایم که به ترتیب باید اجرا شود.

وی یادآور شد: در تبصره 7 کمیسیون ماده 100 عنوان شده است که ماموران شهرداری‌ها همراه با نیروی انتظامی باید نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اقدام کنند و این موضوع را ما به تمام شهرداران ابلاغ کرده‌ایم.

تقی‌زاده تصریح کرد: در آرای ماده 100 حتما باید به تبصره 7 آن هم اشاره و تاکید کرد و با ماموران شهرداری که تخطی می‌کنند و از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ساخت و ساز استفاده نمی‌کنند، باید برخورد قانونی شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول