اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها

سخنرانان ۲۲ بهمن در سراسر کشور چه گفتند/از شکست هیمنه دشمنان تا حضور در انتخابات

امروز همزمان با سالگرد انقلاب اسلامی جمعی از مسؤولان کشوری در جمع مردم به سخنرانی پرداخته و به شکست دشمنان و لزوم شرکت در انتخابات اشاره کرده و دلاورمردی‌های سردار سلیمانی را یادآوری کردند.

سخنرانان ۲۲ بهمن در سراسر کشور چه گفتند/از شکست هیمنه دشمنان تا حضور در انتخابات

خبرگزاری فارس تهران، مریم امیری؛ امروز همزمان با 41 امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جمعی از مسؤولین کشوری با حضور در این مراسم در جمع مردم به سخنرانی پرداختند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز در مراسم گرامی‌داشت چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اجتماع عظیم امروز اگر چه یادآور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ است، اما اجتماع عظیم و راهپیمایی میلیونی امروز در ایران اسلامی فقط یادآوری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیست، بلکه امروز نقطه عطفی در انقلاب است مبتنی بر همان انقلاب و تاکید بر همان مبانی، اما سخن نو و جدید دارد و آثار بسیار به همراه خود دارد.

رئیس قوه قضائیه، با بیان اینکه آنچه امروز خواست مردم بر بستر گام دوم انقلاب اسلامی است، شکل گرفتن همه اجزای نظام در طراز اهداف شکوهمند اسلامی است، افزود: نکته مهم آن است که در دهه پیشرفت و عدالت، پیشرفته شدن کشور با مصرف محصولات پیشرفته اتفاق نمی‌افتد.

آیت‌الله رئیسی: آنچه امروز خواست مردم بر بستر گام دوم انقلاب اسلامی است، شکل گرفتن همه اجزای نظام در طراز اهداف شکوهمند اسلامی است

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: تقسیم همه ظرفیت‌ها در کشور به نام عدالت مهم است، عدالت در حوزه اقتصادی، اجتماعی، قضایی و فرهنگی مدنظر است؛ تاکید همه حوزه‌ها باید بر اجرای اصل اساسی عدالت باشد.

وی تصریح کرد: تکلیف ضدانقلاب و دشمن مشخص است و مردم هم دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز هستند اما تفکر و اندیشه غیرانقلابی کار را مشکل می‌کند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: این تفکر نگاهش به سیاست، سیاست مقاومتی نیست، پیامش به‌ جای مقاومت مذاکره است، در حالیکه مردم در تشییع حاج قاسم اثبات کردند رأی آن‌ها مقاومت است، نه مذاکره!

وی با تاکید بر اینکه نگاه اباحه‌گری به فرهنگ و بدون توجه به مبانی غنی فرهنگ اسلامی نتیجه اندیشه غیرانقلابی است، یادآور شد: یک نسخه این فرهنگ می‌شود شهید سلیمانی و نسخه‌های دیگرش شهید حججی و مدافعان حرم هستند.

تفکر غیرانقلابی نگاهش به دستان دیگران است

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: تفکر غیرانقلابی به‌جای اینکه نگاه به داشته‌های ایران عزیز ما باشد نگاهش به دستان و چشمان دیگران است.

وی با تاکید بر اینکه برای مبارزه با فساد که با چهره انقلاب سازگاری ندارد مردم پشتوانه عظیمی هستند، تصریح کرد: پیام‌های ۲۲ بهمن ۹۸ این است که ایرانی باید قوی شود.

آیت‌الله رئیسی تشریح کرد: اعتقاد و باور قوی و راسخ به انقلاب شکوهمند اسلامی ما را قوی می‌کند و ایران قوی یعنی قوی در حوزه تولید، اقتصاد و کارآفرینی و قوی در حوزه عملیات نظامی.(جزییات بیشتر اینجا)

فرمانده کل ارتش: انتقام سخت و محکمی برای دشمن در راه است

 سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیش از ظهر امروز در سخنرانی مراسم راهپیمایی 22 بهمن کرج ضمن اشاره به شکوه حضور مردم سربلند ایران اسلامی در این آئین، گفت: مصادف شدن 22 بهمن و اربعین سردار قاسم سلیمانی را به فال نیک می‌گیریم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با  بیان اینکه چهل روز از داغ حق طلبان و همه مبارزان مقابل رژیم نحس و نجس صهیونیستی، می‌گذرد، افزود: عروج خونین سرباز ولایت از یاد ملت‌های انقلابی پاک نخواهد شد، تروریست‌های آمریکایی ضربه عین‌السد را فقط یک سیلی تلقی کنند.

امیر سرلشکر موسوی: عروج خونین سرباز ولایت از یاد ملت‌های انقلابی پاک نخواهد شد، تروریست‌های آمریکایی ضربه عین‌السد را فقط یک سیلی تلقی کنند

وی با بیان اینکه دشمن از تأخیر اقدام جمهوری اسلامی ایران برای انتقام سخت خوشحال نباشد، افزود: هرچه دست را برای زدن سیلی بعدی بالا تر ببریم ضربه محکم‌تری را به دشمن خواهیم زد.

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه رژیم دست نشانده پهلوی که عامل سرسپرده نظام سلطه و مجری برنامه‌های آن‌ها در منطقه بود فروریخت، گفت: مردم انقلابی ایران با اتکا به نظام ولایی ضمن استقرار حکومت دینی بعد از هزار و 400 سال موفق به کسب استقلال همه جانبه، مشروعیت و اقتدار مثال‌زدنی شدند که در پرتو انقلاب اسلامی بود؛ بعد از این انقلاب پیشرفت‌های عظیمی در کشور رخ داد که تفکر آن هم برای بعضی‌ها سخت بود. 

وی افزود: پیشرفت‌های عظیمی همچون انرژی هسته‌ای، نانو، دانش پزشکی، هوا و فضا، صنایع دفاعی و سلول‌های بنیادی، دستاوردهای بومی و مستقل ایران طی چهل ساله انقلاب است که ما را در جایگاه 10 کشور اول جهان قرار داده است.(جزییات بیشتر اینجا)

کلمه کشته در ادبیات آمریکا تبدیل به ضربه‌مغزی شده است
 

سردار رمضان شریف ظهر امروز در جمع مردم بیرجند در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، اظهار داشت: ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و شروع گام دوم انقلاب توأمان با دستاوردهای قابل توجه ملت ایران و شکست‌های دشمن است.

شریف با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را با همه هیمنه ابرقدرتی شکست داده و صهیونیست‌های غاصب را کوچک کرده، اضافه کرد: دشمن در ترور سردار سلیمانی اشتباه بزرگی مرتکب شد و مطمئن باشید ترور سردار سلیمانی بساط آمریکا و اسرائیل را از منطقه جمع خواهد کرد.

سخنگوی سپاه پاسداران: دشمن در ترور سردار سلیمانی اشتباه بزرگی مرتکب شد و مطمئن باشید ترور سردار سلیمانی بساط آمریکا و اسرائیل را از منطقه جمع خواهد کرد

وی با تأکید بر اینکه فرزندان مقاومت انتقام سردار سلیمانی را خواهند گرفت، مطرح کرد: عاقبت آمریکا و اسرائیل چیزی جز سرنوشت صدام و رژیم بعث نخواهد بود و چه‌بسا نکبت‌بارتر از آن برایشان رقم خواهد خورد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی امروز شاهد لشکر مؤمن مردم عراق، لبنان، سوریه و یمن و افغانستان هستند و از فرماندهانی که قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت تربیت کرده می‌ترسند.

شریف با تأکید بر اینکه شادمانی دشمن از ترور سردار سلیمانی طول نکشید و ضربه و سیلی محکمی را از سپاه انقلاب اسلامی خورد، اضافه کرد: حالا حالاها مانده تا راجع به حیثیت ازدست‌رفته‌تان حرف بزنید و بدانید ضربه دوم را امروز در راهپیمایی 22 بهمن و ضربه بعدی را در دوم اسفندماه پای صندوق‌های رأی خواهید خورد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی، مطرح کرد: بیش از ۵۰ میلیون در مراسم‌های مربوط به شهید سلیمانی شرکت کردند و شهید سلیمانی ویژگی‌هایی چون خاکسار بودن در برابر مردم، ولایتمداری و اخلاص داشت که رهبر معظم انقلاب از آن به‌عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد کرد.

وی 22 بهمن را فرصتی برای یادآوری دستاوردهای انقلاب اسلامی چون استقلال و آزادی و آینده پیش رو دانست و تبیین کرد: در دوران قاجار و پهلوی ایران به عنوان مستعمره استکبار می‌سوخت اما امروز سرنوشت کشور در همین محدوده جغرافیایی رقم می‌خورد و انقلاب اسلامی عزت را به کشور ایران برگرداند.(جزئیات بیشتر اینجا)
 
 حضور در انتخابات دوم اسفند تکمیل راهپیمایی امروز است

آیت‌الله سیداحمد خاتمی امروز در جمع راهپیمایان 22 بهمن در کرمان اظهار داشت: این گام‌ها مصداق عمل صالح است، عملی که خداوند در پرونده حسنات شما مثل نماز و روزه‌ها ثبت کرده است.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: راهپیمایی امسال خصوصیتی دارد که از گذشته آن را متمایز می‌کند اولین ویژگی این راهپیمایی این است که این فجر، فجر سلمانی شد و این راهپیمایی در ادامه بدرقه جاودانه این ملت از شهید سلیمانی فرزند این دیار است.

وی با اشاره به شکوه مراسم تشییع حاج قاسم در کشور افزود: مسئله حاج‌قاسم مسئله فرد نیست مسئله یک جریان و یک مکتب است از ساعت شهادتش که رهبری پیام دادند و به هر مناسبتی در این چهل روز از شهید سلیمانی یاد کردند معنایش این است که این مکتب بماند.

آیت الله قاسمی: مسئله حاج‌قاسم مسئله فرد نیست مسئله یک جریان و یک مکتب است

خاتمی گفت: یاد شهید سلیمانی یعنی یاد اخلاص برای خدا شهید، یاد ولایتمداری و یاد جهاد، یاد احیای مقاومت و حاج قاسم در سن 24 تا 63 سالگی لباس جهاد را از تن در نیاورد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه آمریکا در پی خاورمیانه بزرگ بود که همه کشورها در مشتش باشند، گفت: شهید قاسم سلیمانی آنی نگذاشت که این رؤیای آمریکا تحقق یابد و آمریکا را ناکام گذاشت و در کمتر از سه سال با فرهنگ مقاومت داعش را نابود کرد.

خاتمی حضور در پای صندوق‌های رأی را بیعت با نظام، امام، ولایت و شهیدان دانست و گفت: حضور در انتخابات حق است و تکلیف و با انتخاب نمایندگان اصلح سرنوشتمان را رقم می‌زنیم.(جزییات بیشتر اینجا)

دشمنان حتی به دنبال تعیین دامنه تحقیقات علمی هستند

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنران راهیپمایی ۲۲ بهمن مرکز مازندران اظهار کرد: در میان ۲۰۰ کشور دنیا قدرت‌هایی که خودشان را قدرت بزرگ می‌دانند، توجه خودشان را متوجه انقلاب اسلامی ایران کردند.

وی خاطر نشان کرد: قدرت‌های دنیا به فکر تقسیم منافع موجود در دنیا هستند، سیاست‌های برد ـ برد را در مذاکرات مطرح می‌کنند اما از نظر آنها سیاست برد ـ برد تا زمانی که به منافع آنها لطمه نخورد، برد ـ برد است.

جلیلی اضافه کرد: دشمنان ما به دنبال تسلط کل دنیا هستند، ادعا حاکمیت آنها به حدی است که حتی اجازه نمی‌دهند یک نوجوان عکس سردار سلیمانی را در صفحه اینستاگرام خویش انتشار دهد.

وی اضافه کرد: دشمنان ما فکر می‌کردند که می‌توانند حرکت ملت ما مقطعی است و زود خاموش می‌شود اما امروز مردم ما ۴۱ سال انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرد، انقلاب شجره طیبه‌ای است که گام اول آن مشخص شده است و مردم با قدرت وارد گام دوم شده است.

جلیلی ادامه داد: مردم ایران اسلامی با تکیه بر وعده الهی ایستادگی کرده است، دشمنان ما دیدند که ملت ما نه تنها مقاومت کرده بلکه به پیشرفت‌های مناسبی در حوزه مختلف دسترسی پیدا کرده و الگو الهام بخشی در تمام دنیا تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اگر اسرائیل زمانی سرزمین‌ها را  اشغال می‌کرد اما امروز هر جنگی که شکل می‌گیرد پیروزی از آن مقاومت است، که خودشان می‌گویند الهام از انقلاب اسلامی است، یوم‌الله یک شعار نیست این را دشمنان به خوبی می‌فهمند.

جلیلی یادآور شد: وقتی سردار دل‌ها به شهادت رسید دولت‌های اروپایی پیام دادند که اگر شما بخواهید پاسخ دهید آمریکا با شما شدید برخورد خواهد کرد اما پیام ملت ما با قدرت پایگاه آمریکایی را در هم کوبید و آن را با قدرت اعلام کرد و آمریکا هیچ غلطی نکرد و این قدرت ملت ما است و این قدرت را مردم با تکیه بر وعده‌های الهی این قدرت را ایجاد کردند و تمام معادلات آنها به هم ریخته است.(جزییات بیشتر اینجا)

انقلاب ثابت کرد دین می‌تواند مبنای مدیریت باشد

سردار محمد دهقان پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی 22 بهمن در جمع مردم اصفهان اظهار کرد: یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال یک‌تفاوت اساسی با سال‌های‌گذشته دارد و  آن این‌که راهیپمایی امسال‌ را می‌توان حماسه حضور‌ نامید، حضور مردم هم برای ملت شریف ایران و هم‌ مردم منطقه و هم نظام سلطه‌ پیام‌ متفاوتی دارد.


سردار دهقان خاطرنشان ساخت: سردار سلیمانی نشان داد انقلابی بودن به معنای همراهی و‌ هم‌پایی با ملت، به بصیرت تمام‌ و همواره ‌راه و رسم دشمن ‌را شناختن است و به همگا‌ن که در صحنه ‌ایستادند نشان داد تشخص‌ها نمی‌تواند راهی برای‌ رشد و تعالی باز کند بلکه پذیرش مردم ‌به معنای آنچه‌ مردم است، می‌تواند.

سردار دهقان در ادامه تأکید کرد: همچنین ملت ما اجازه ‌‌نمی‌دهند بدخواهان برای هجوم‌ علیه ملت برنامه‌ریزی کنند و ایران به لحاظ فناوری از چنان سطحی برخوردار است که در هیمنه امریکا نفوذ می‌کند و طرح امریکا در منطقه نقاط پایانی خود را طی می‌کند.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: انتخابات ‌دوم‌ اسفند در پیش است و ‌ملت باید افرادی را انتخاب کنند که بیان همین ‌خواسته‌هایی باشد که امروز در راهپیمایی بیان ‌کردند، افرادی توانمند، خلاق، انقلابی،‌شجاع، مؤمن دارای روحیه‌ جهادی، طرفدار عدالت و کسی که از فریاد کشیدن علیه نظام سلطه ابایی ندارد.(جزییات بیشتر اینجا)

انرژی اتمی را به کمک نیروهای متدین انقلابی به دست آوردیم

محمدباقر نوبخت صبح امروز در جمع راهپیمایان 22 بهمن شهرستان گرگان ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: دشمن با ترور سردار سلیمانی حقارت و ذلت خودش در برابر انقلاب اسلامی را نشان داد.

وی با اشاره به دشمنی 40 ساله استکبار علیه انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمن 40 سال دست از عداوت و مقابله با ملت ایران برنداشت؛ جای این سوال وجود دارد که چرا دشمنی بی‌امان دشمن طی این مدت علیه انقلاب اسلامی وجود دارد و چرا دشمن در حال تلاش برای سرنگونی انقلاب اسلامی است.

دشمنی استکبار علیه انقلاب اسلامی فراتر از مسائل نفت است

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: عده‌ای دشمنی استکبار با ایران را مسئله نفت بیان می‌کنند در حالیکه نفت منطقه در دست آمریکاست و آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت است، این مسئله نشان می‌دهد دشمنی استکبار علیه انقلاب اسلامی فراتر از این مسائل است.

وی ادامه داد: ما را 40 سال تحریم کردند اما ایران از لحاظ علمی در منطقه به عنوان کشور اول و در جهان جایگاه 15 را دارد و با وجود 40 سال تحریم توانستیم در دل اتم نفوذ کنیم و انرژی اتمی را به کمک نیروهای متدین انقلابی به دست آوردیم.(جزییات بیشتر اینجا)

گام دوم انقلاب با الگوی مکتب شهید سلیمانی آغاز شد

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری امروز در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن ماه با اشاره به سابقه انقلابی‌گری مردم استان فارس اظهار داشت: مردم همیشه در صحنه شیراز با حضور شهدایی مانند شهید دستغیب و بزرگانی چون آیت‌الله بهاءالدینی به نهضت امام خمینی (ره) پیوستند که این مهم بیانگر انقلابی بودن این مردم است. 

حاج علی‌اکبری با تاکید بر اینکه تلاش داریم وجود نحس استکبار را از منطقه پاک کنیم، عنوان کرد: این آغاز گام دوم انقلاب است، گام دوم با الگوی مکتب شهید سلیمانی آغاز شده است و مردم شیراز مانند همیشه الگوی نهضت‌های انقلابی است.

حاج علی اکبری: گام دوم با الگوی مکتب شهید سلیمانی آغاز شده است

حاج علی اکبری یادآور شد: امسال برای مردم ایران سال عجیبی بود و یوم‌الله‌های دیگری به ما اضافه شد که بزرگ‌ترین آن ٤٠ روز پیش در شهادت حاج قاسم سلیمانی شکل گرفت و معلوم شد که مجاهدت، ایمان، عشق و اخلاق این شهید والامقام نزد خدای متعال پسندیده است.

وی به امتحان بزرگ داخلی نظام در انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی نماد مردم‌سالاری دینی در ایران و نشانه روشمند مردم ما در مدیریت کشور است.(جزییات بیشتر اینجا)

امنیت ایران و منطقه با هم پیوند خورده است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد ظهر امروز در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: ارتش مقتدر ایران چهار دهه است با همه قدرت در برابر ابهت سست و پوشالی استکبار جهانی با اقتدار ایستاده است.

وی گفت: ایران در نقطه‌ای که به عنوان تولیدکننده ناامنی شناخته شده، به دلیل حضور متحدین آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان به عنوان نماد امنیت شناخته شده است. 

ابوترابی‌فرد افزود: امنیت ایران و مردم مظلوم منطقه با هم پیوند خورده است، هنر سردار سلیمانی این بود که راه وحدت ملت‌های مسلمان را برای ایستادگی در برابر تروریست‌ها هموار کرد و ملت‌ها را با هم همراه کرد.

ابوترابی‌فرد با اشاره به در پیش بودن انتخابات اظهار کرد: مشارکت جدی برای انتخاب بهترین‌ها امری ضروری است، برای داشتن یک مجلس قدرتمند نیازمند نمایندگانی دارای دانش، تعهد و انگیزه بالای خدمت و ثبات قدم در مسیر خلق قدرت هستیم.

 ابوترابی فرد: برای داشتن یک مجلس قدرتمند نیازمند نمایندگانی دارای دانش، تعهد و انگیزه بالای خدمت و ثبات قدم در مسیر خلق قدرت هستیم

وی خاطرنشان کرد: مردم سالاری رمز اقتدار ایران است، مشارکت مردم و حضور گسترده در کنار صندوق‌های رای افزایش اقتدار نظام اسلامی را رقم خواهد زد.(جزییات بیشتر اینجا)

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مردم انتظار دارند مسوولان خطاهای گذشته را اصلاح کرده و با فساد مبارزه کنند.

انقلاب اسلامی با نیروی نظامی به پیروزی نرسید با کلام و منطق به پیروزی رسید

 اسحاق جهانگیری صبح امروز در راهپیمایی مردم زاهدان اظهار کرد: راهپیمایی 22 بهمن پیام مهمی به دشمنان اسلام صادر کرد و نشان داد ملت پشتوانه محکمی برای نظام هستند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: سیستان و بلوچستان و زاهدان همیشه پشتوانه انقلاب اسلامی بوده است،  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز حماسه ملی حضور ملی و اداره ملی است همه آمده اند نشان دهند انقلاب از آن همگان است.

وی افزود: وحدت و تقریب از مهمترین نیازهای ضروری انقلاب بود، جمهوری اسلامی بر وحدت مبتنی بر ارزش های دینی و اسلامی استوار است.

جهانگیری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب و امام ما همواره به تقریب به عنوان اصل اساسی پای فشاری می کردند باید به روش و منش رهبر انقلاب برگردیم رهبر ما در دوران سخت مبارزه در این استان تبعید بودند مردم این استان را شیعه و سنی به خوبی می شناسند.
 

 جهانگیری: رهبر معظم انقلاب و امام ما همواره به تقریب به عنوان اصل اساسی پای فشاری می کردند باید به روش و منش رهبر انقلاب برگردیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: وحدت و تقریب امروز داروی دردهای مزمن تاریخی است داروی پیشگیری از خشونت و افراطی گری و محرومیت زدایی است، منطقه ما در شرایط بسیار ویژه است دشمنان بعد از ۴۰ سال با تحریم سعی می کنند جمهوری اسلامی را از پیشرفت باز دارند، از جنگ اقتصادی استفاده کردند نتیجه نگرفتند، سردار حاج قاسم سلیمانی را شهید کردند و با شهادت سردار حرکت جدیدی در منطقه آغا ز کردند باید هوشیار باشیم که انتقام خون سردار سلیمانی را بگیریم.(جزییات بیشتر اینجا)

 با لباس اتوکشیده مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود، دولتمردان باید لباس جنگ اقتصادی تن کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری ظهر امروز در سخنرانی تجمع پایانی راهپیمایی 22 بهمن در حرم حضرت معصومه(س)، با تاکید بر اینکه مردم همواره با حضور پرشور خود در عرصه‌های مختلف انقلاب نقشه‌های مختلف دشمن را نقش بر آب کرد‌ه‌اند اظهار کرد: مردم با حضور پرشور در این راهپیمایی ارزش‌های خدایی را در این سرزمین الهی زنده نگه می‌دارند.
 

منتظری گفت: در کشور خودمان جز در تشییع پیکر امام راحل(ره)، کجا می‌توان بدیلی برای حضور حماسی در تشییع پیکر این شهید بزرگوار پیدا کرد؛ حاج قاسم سلیمانی با خدا معامله کرد، زندگی حاج قاسم یکی از مصادیق روشن و از مصادیق بیّن مجاهد فی سبیل‌الله بود و کسی که با خدا معامله کند خداوند این‌گونه عشق و محبت و علاقه او را در دل‌های مردم قرار می‌دهد.

منتظری اظهار کرد: امروز باید ملت ما با دلی پر از امید و تلاش خود را از حوادث و پیشامدهای کشور به سرمنزل مقصود برساند؛ برخی حرف‌های یاس‌آور که برای پیاده‌کردن اهداف دشمن در جامعه مطرح می‌شود نباید ما را از مواضع حق خود منحرف کند.

وی اضافه کرد: دل بستن به غرب و نگاه امیدوارانه به آنها جز خسران و عقب‌ماندگی نتیجه‌ای ندارد. ما از مذاکره با آمریکا تابحال چه سودی برده‌ایم و کافی است یک مورد نشان دهیم که سودی در این راه برده باشیم. کدام کشور از ورود به حلقه آمریکا توسعه و پیشرفت داشته است. 

دادستان کل کشور خطاب به مردم خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید کشورتان مشکلات را پشت سر بگذارد و موفقیت‌هایی را در حوزه‌های مختلف کسب کنیم باید مجلسی قوی، جهادی و در تراز نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم.(جزییات بیشتر اینجا)

 تا اخراج آخرین سرباز آمریکا از منطقه، مقاومت ادامه دارد

 سردار محسن رضایی امروز در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن در بین مردم تبریز اظهار کرد: آذربایجان در تاریخ ایران، نقش لنگر و پایگاه استوار نظام جمهوری اسلامی را داشته است به طوریکه در حوادث و طوفان‌های عظیم ایران همیشه یک نقطه بوده که مقاومت کرده و آن آذربایجان است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آذربایجان پیش قراول اتفاقات بود زیرا زمانی که شهدای قم شکل گرفت این مردم تبریز بودند که در چهلم آنها، اجتماعات بزرگ را ایجاد کردند و شعار "مرگ بر شاه" از تبریز برخواست.

رضایی تصریح کرد: آمریکا فکر می‌کند که ما فقط یک انتقام می‌گیریم، در حالیکه حمله به پایگاه آمریکا شروع یک انقلاب است و ایران با شهادت سردار سلیمانی انقلابی را آغاز کرده و بعد از ۳۰ سال تحمل و بردباری دنبال چراغی نوربخش بود که الان آن را یافته است.

وی یادآور شد: اگر روزی شهادت فرزند امام خمینی(ره) مبداء ۲۲ بهمن شد، الان شهادت قاسم سلیمانی مبداء یک نقطه روشن دیگر برای انقلاب اسلامی شده است.

 رضایی: شهادت قاسم سلیمانی مبداء یک نقطه روشن دیگر برای انقلاب اسلامی شده است

رضایی افزود: من در آذربایجان و تبریز که مرکز غیرت اسلام است و به نمایندگی از همه فرماندهان دفاع مقدس اعلام می‌کنم تا اخراج آخرین سرباز آمریکا از منطقه، انقلاب ادامه خواهد داشت و دست برنمی‌داریم.(جزییات بیشتر اینجا)

انتهای پیام/ی  

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول