اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

سیاسی  /  سایر حوزه ها

اگر به مجلس برویم دولت را وادار به کار می‌کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دیگر مردم از دعوا کردن و شعار دادن خوششان نمی آید؛ اگر ما به مجلس برویم حتما دولت را وادار به کار کرده و ایستادگی می‌کنیم.

اگر به مجلس برویم دولت را وادار به کار می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (شنبه) در مراسمی که در مسجد جواد الائمه (ع) تهران برگزار شد، اظهار داشت: نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی نعمت بزرگی برای همه ما است و در طول چندصدسال اخیر هیچ وقت فرصت ایجاد حکومتی دینی در سایه نظام ولایت، همچون نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده است.

وی گفت: باید شکرگزار نعمت وجود نظام خود باشیم به نحوی که امروز ما از حکومتی برخورداریم که یک فقیه عادل این نظام را هدایت و رهبری میکند و این می تواند برای جوامع دیگر به خصوص کشورهای مسلمان الگو باشد. 

قالیباف افزود: انقلاب اسلامی ایران هم باعث تجدید حیات مسلمانان و هم باعث عزت مسلمین شد. نطام ما با همه خوبی ها و ویژگی های خوبش، ضعف ها و کاستی هایی هم دارد که زیبنده ما نیست. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز همه ما را رنج میدهد، مسائل اقتصادی است. دشمن این جبهه را به عنوان جبهه اصلی خودش علیه نظام قرار داده و تلاش میکند از این حوزه به نظام آسیب برساند. 

وی ادامه داد: امروز مردان فداکار ما که سال ها پیش رزمندگان دفاع مقدس بودند باید در مقابل خانواده‌ های خود شرمگین باشند؛ فشار اقتصادی به نحوی شده است که برخی اعضای خانواده های ما در مقابل یکدیگر ایستادند و این موضوع آسیب های مختلف اجتماعی را به همراه داشته است.  

قالیباف تصریح کرد: برخی خانواده های ما نمی توانند جهیزیه دختران خود را برای ازدواج فراهم کنند؛ بعضی دیگر مشکل بیکاری جوانان خود را دارند و از این دست موارد زیاد است که نشان میدهد جنگ امروز جنگ اقتصادی است. 

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه دشمنان از طریق نظامی به سمت ما نخواهد آمد چرا که هزینه های بالایی برای آنها خواهد داشت، افزود: دشمن امروز از طریق رسانه در حال زدن ریشه های فکری جوانان و مردم علیه نظام است. آنها می خواهند دین و نظام دینی را ناکارآمد جلوه دهند. 

وی بیان کرد: رهبری فرمودند که ابتدا باید دشمن را خوب شناخت و دید که نقشه آنها چیست و سوم آنکه پاسخ لازم و مناسبی رای برای مقابله با دشمن طراحی و اجرایی کنیم. مشخص است که امروز دشمن خارجی ما آمریکا است و بارها امام راحل و رهبری انقلاب بر این مساله تاکید کردند.  

قالیباف گفت: دشمن میخواهد با استقاده از ابزار رسانه ای و شایعه پردازی، ذهن و افکار مردم ما را تحت تاثیر قرار دهد. 

فرمانده اسبق نیروی انتظامی با بیان اینکه ما دشمنان داخلی و خارجی داریم، تصریح کرد: دشمنان داخلی ما غرب زده هایی هستند که از باورهای دینی و انقلابی فاصله گرفتند. انقلاب ما مبتنی بر فرهنگ اسلام، فرهنگ قرآن، فرهنگ اهل بیت و سنت های الهی است. 

وی ادامه داد: در همین حوزه اقتصادی ما باید بر توان و ظرفیت داخلی تکیه کنیم و البته به این معنا نیست که با اقتصاد دنیا نمیخواهیم ارتباط داشته باشیم. 

قالیباف افزود: تفکر غرب زده در کشور جوانان تحصیل کرده بیکار را تهدید میداند، در حالی که همین افراد هستند که خلاق، باانگیزه و جوان خواهند بود و میتوانند برای کشور مفید و موثر واقع شوند. 

شهردار اسبق تهران گفت: شهید سردار سلیمانی یک روستا زاده بوده که با کمترین امکانات در روستایی در کرمان زندگی خود را با چوپانی می گذراند، کارگری می کرد و درس میخواند، اما پس از دوران دفاع مقدس وارد میدان شد.  

وی بیان کرد: در همان ابتدای انقلاب و دوران دفاع مقدس هم دو تفکر انقلابی و لیبرالی وجود  داشت. بنی صدر زمانی که فرمانده کل قوا بود میگفت نمی توانیم در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کنیم چرا که محاسباتش مادی بود، اما زمانیکه عزل شد و امام فرصت را در اختیار جوانان گذاشتند، پیروزی های بسیاری نصیب ما شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: بنابراین اگر مردم را پای کار بیاوریم و به آنها میدان دهیم خیلی کارها را می توان انجام داد. امروز مردم ما در اقتصاد نقشی ندارند. 

وی با بیان اینکه روش مقابله با دشمن تکیه بر مردم است، ادامه داد: اگر می گوییم اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر مردم. 

قالیباف گفت: بر اساس یک حرف کارشناسی میگویم که تنها ۳۰ درصد مشکلات ما ناشی از تحریم ها است و ۷۰ درصد مشکلات ناشی از ناکارآمدی ها و ضعف مدیریت است. ما باید این ضعف ها را برطرف کنیم و از این جهت است که انتخابات مجلس شورای اسلامی مهم است. 

شهردار اسبق تهران افزود: امام فرمودند که مهمترین بحث انقلاب این است که مردم باید خودشان تعیین کننده سرنوشت خود باشند. بنابراین مردمی که نقش اساسی در انقلاب دارند.  

وی بیان کرد: مردم می‌گویند ما پس از انتخابات دیگر نمی توانیم حقوق خود را مطالبه کنیم، بله درست است، اما باید اولا حضور داشته باشیم و دوم اینکه در انتخاب افراد هم دقت لازم را داشته باشیم. 

قالیباف با بیان اینکه مجلس امروز در راس امور نیست چرا که کارآمد نیست، گفت: نماینده های مجلس باید مظهر و تبلور قدرت مردم در همه امور باشند. این قدرت به مردم از سوی قانون اساسی داده شده و باید از این فرصت برای تغییر در مدیریت کشور استفاده کرد. 

فرمانده اسبق نیروی انتظامی تصریح کرد: ما میخواهیم همه قدرت مردم را به دست ۲۹۰ نفر نماینده مجلس بدهیم؛ پس باید دقت کنیم که هم این افراد کسانی نباشند که غرب زدگی داشته‌ باشند و هم اینکه روحیه انقلابی داشته باشند. 

وی ادامه داد: مردم کسانی را به مجلس بفرستند که شجاع، توانمند و با تدبیر باشند و البته دارای برنامه و عملکرد مشخصی باشند. مردم باید بررسی کنند کسانی را انتخاب کنند که بر اساس کارنامه چهل ساله خود افرادی کارآمد باشند.

قالیباف افزود: شما ببیند رهبری فرمودند که مبارزه با آمریکا کار است و کار است و کار، بنابراین باید افرادی وارد مجلس شوند که عملگرا و دارای کارنامه ای مشخص و البته وفادار به مبانی اسلامی باشند. 

شهردار اسبق تهران بیان کرد: اگر مدعی هستیم که انقلابی، حزب اللهی، سرباز ولایت و به فکر آینده کشور و نظام هستیم باید به فکر اثبات این باشیم که دین و نظام دینی را کارآمد جلوه دهیم. اگر فقط شعار بدهیم و عملی نداشته باشیم در مسیر دشمن و ترامپ حرکت میکنیم. 

وی گفت: حل مشکلات کشور نیازمند تحول در عرصه مدیریت است و انتخابات پیش رو؛ فرصت مناسبی جهت آغاز تحول برای کارآمد کردن نظام اسلامی است. 

قالیباف افزود: اگر مجلس کارآمد و در آن تغییراتی ایجاد شود؛ میتواند همه ارکان نظام را فعال کند. این اختیاری است که قانون اساسی به مجلس داده است. 

فرمانده اسبق نیروی انتظامی گفت: با همراهی هم می توانیم با همین ظرفیت موجود؛ ثبات و توسعه اقتصادی کشور را فراهم آوریم. برنامه ای که قوه مجریه اجرا میکند برنامه ای است که مجلس برای آن مشخص میکند. مجلس میتواند بر اجرای قانون نظارت داشته باشد. 

وی با بیان اینکه مجلس میتواند دولت را به مسیر درست بیاورد و ریل گذاری صحیح برای آن داشته باشد، گفت: تک تک نماینده های مجلس در واقع نماینده همه ملت ایران هستند و بر همه قوا و مجموعه حاکمیتی میتوانند نظارت داشته باشند.

قالیباف ادامه داد: شما می بینید که هر مجلس از دیگری ضعیف تر شده است، یکجایی بالاخره باید جلوی آن را گرفته شود و این با رای صحیح شما مردم قابل تغییر است.

فرمانده اسبق نیروی انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز دیگر مردم از دعوا کردن و شعار دادن خوششان نمی آید. اگر ما به مجلس برویم حتما دولت را وادار به کار میکنیم و ایستادگی میکنیم تا دولت مسیری را که باید طی کند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    بازار globe
    اخبار کسب و کار
    همراه اول