شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۹

استانها

مدارس و مراکز آموزشی در کدام استان‌ها تعطیل شد؟

جهت جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و ضدعفونی کردن مدارسی که در آنها انتخابات برگزار شده مدارس برخی استانها تعطیل اعلام شد.

مدارس و مراکز آموزشی در کدام استان‌ها تعطیل شد؟

به گزارش خبرگزاری فارس مدارس برخی استان‌ها جهت حفظ سلامتی دانش‌آموزان تعطیل اعلام شد. این استان‌ها عبارتند از:

تمام مدارس استان تهران فردا و پسفردا تعطیل شد

 عباس معبودی مدیر روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران نیز در گفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: تمامی مدارس شهرستانهای استان تهران یکشنبه و دوشنبه تعطیل است. 

وی گفت: سلامتی دانش آموزان اولویت اصلی آموزش پرورش شهرستانهای استان تهران به همین دلیل تصمیم به تعطیلی مدارس گرفته شد.

معبوی بیان داشت: تمام مدارس  فردا و پس فردا به دلیل آماده سازی فضای مدرسه پس از انتخابات و ضد عفونی‌سازی آنها تعطیل شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد شعب اخذ رای استان تهران را مدارس تشکیل می‌دادند.

مدارس استان مرکزی یک هفته تعطیل شد

با تصمیم اعضای کمیته پدافند زیستی مدارس استان مرکزی به منظور پیشگیری از بیماری کرونا یک هفته تعطیل شد.

این تصمیم در پی بروز بیماری کرونا در اراک اتخاذ شده است.

همچنین طبق مصوبه کمیته پدافند زیستی، علاوه بر دانشگاه‌ها و مدارس، باشگاه‌های ورزشی، آموزشگاه‌های آزاد و آموزشگاه‌های زبان هم تا پایان هفته جاری در استان مرکزی تعطیل خواهد بود.

مدارس آذربایجان شرقی فردا تعطیل است

محمد صبوری امشب در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: برای اتخاذ تدابیر لازم برای حفظ ایمنی و سلامت دانش آموزان و به منظور ضدعفونی کامل مراکز آموزشی و پرورشی برای پیشگیری از شیوع هرنوع بیماری واگیردار، فردا(یکشنبه ۴ اسفند) تمام مدارس شهری و روستایی  آذربایجان شرقی در هر دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

مدارس و دانشگاه‌های قم 2 روز تعطیل شد

در پی شیوع بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این بیماری، روزهای یکشنبه و دوشنبه،  ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی،  مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی  استان قم تعطیل است.

این گزارش حاکی است در پی شیوع بیماری کرونا، در استان قم و مرگ 5 نفر بر اثر این بیماری، اقدامات و تمهیدات لازم در بخش های مختلف برای کنترل بیماری و جلوگیری از شیوع آن اندیشیده شده است.

از جمله این اقدامات تعطیلی تمام اجتماعات، همایش ها و مراسم ها در این استان است.

مدارس کرمانشاه به منظور مقابله با «کرونا» تعطیل شد

سازمان آموزش و پرورش استان با صدور اعلامیه‌ای از تعطیل بودن کلیه مقاطع تحصیلی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری خبر داد.

بنابر بر اطلاعیه صادره «به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و اهتمام به سلامت دانش آموزان و فرهنگیان و اولیا محترم و نظر به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه،مدارس تمامی دوره های تحصیلی، مراکز اموزش علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در روزهای یکشنبه ۴اسفند ۹۸ و دوشنبه ۵ اسفند ۹۸ در دو نوبت صبح و عصر تعطیل  است».

مدارس استان مازندران فردا و پس فردا تعطیل است

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد؛ مدارس استان در روز یکشنبه و دوشنبه ۴ و ۵ اسفندماه تعطیل است.

مدارس استان کردستان در روز  یکشنبه تعطیل است

روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ضمن تشکر از مشارکت فرهنگیان در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، نظر به اینکه در فرایند انتخابات، تعداد زیادی از مدارس استان محل شعب اخذ رأی بودند، به اطلاع می‌رساند در راستای حفظ سلامت دانش‌آموزان، نظافت، پاکسازی و ضدعفونی کردن کلاس‌های درس، به خصوص سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها و غیره تمام مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی و مراکز آموزشی آزاد سراسر استان کردستان تعطیل است‌.

این اطلاعیه می‌افزاید: مدارس کردستان در روز یکشنبه چهارم اسفندماه ۹۸ در نوبت صبح و بعد‌ازظهر در سطح شهر و روستا تعطیل اعلام می‌شود.

مدارس استان زنجان در همه مقاطع تحصیلی فردا تعطیل شد

به دلیل برگزاری انتخابات در اکثر مدارس استان و ضرورت ضد عفونی کامل مراکز و پیشگیری از شیوع هر نوع بیماری واگیردار همه مدارس استان (مناطق و نواحی ١٤ گانه) فردا یکشنبه در تمامی مقاطع صبح و عصر تعطیل خواهد بود.

تعطیلی تمامی مدارس و مراکز آموزشی گیلان تا برنامه‌های هنری ارشاد

بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان گیلان، تمامی مراکز آموزشی و علمی اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های غیردولتی، پیش‌دبستانی‌ها و مهدهای کودک گیلان تا پایان هفته جاری تعطیل شد.

این تعطیلی به‌منظور افزایش آمادگی‌ها و جلوگیری مؤثر از گسترش شیوع کرونا ویروس و از یکشنبه چهارم اسفند تا پایان روز چهارشنبه هفتم اسفند است.

همچنین مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری می‌باشد.

در این اطلاعیه آمده است: نظر به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری و به‌منظور صیانت از سلامت آحاد جامعه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از همکاری صنوف مرتبط به اطلاع عموم می‌رساند:

تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری (۹/۱۲/۹۸) تعطیل می‌شود.

بدیهی است تداوم این وضعیت منوط به بررسی مجدد شرایط و اخذ نظر مراجع ذی‌صلاح خواهد بود.

مدارس استان مرکزی یک هفته تعطیل شد

با تصمیم اعضای کمیته پدافند زیستی مدارس استان مرکزی به منظور پیشگیری از بیماری کرونا یک هفته تعطیل شد.

این تصمیم در پی بروز بیماری کرونا در اراک اتخاذ شده است.

همچنین طبق مصوبه کمیته پدافند زیستی، علاوه بر دانشگاه‌ها و مدارس، باشگاه‌های ورزشی، آموزشگاه‌های آزاد و آموزشگاه‌های زبان هم تا پایان هفته جاری در استان مرکزی تعطیل خواهد بود.

مدارس همدان تعطیل شدند

به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس  و اهتمام به سلامتی دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده‌ها و نظر به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان تمام مدارس دوره های تحصیلی، مراکز آموزشی علمی آزاد و زبان سراسر استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه چهارم و پنجم اسفندماه ۹۸ در نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل اعلام می‌شوند.

تعطیلی دو روزه مدارس استان اردبیل

براساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، کلیه مدارس استان در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته جاری تعطیل است.

براساس این اطلاعیه؛ براساس مصوبات کارگروه ویژه شورای سلامت استان و به‌منظور حفظ سلامت دانش آموزان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کلیه مدارس استان اردبیل در سری صبح و عصر تعطیل است.

گفتنی است؛ برای پیشگیری از شیوع بیماری، کلیه آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان انگلیسی تحت پوشش آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در سطح استان اردبیل تعطیل خواهد بود.

مدارس قزوین تعطیل شد

 منوچهر حبیبی معاون سیاسی وامنیتی استانداری قزوین اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت دانش آموزان عزیز و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس استان قزوین در روزهای یکشنبه ودوشنبه تعطیل شدند.

گفتنی است امروز شنبه نیز به دلیل انتخابات تمام مدارس استان قزوین تعطیل بود.

تمام مدارس استان سمنان چهارم و پنجم اسفند تعطیل است

محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش سمنان  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: با توجه به اهمیت حفظ سلامت دانش‌آموزان و به دستور استاندار سمنان همه مقاطع تحصیلی این استان شامل مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها، مدارس ابتدایی و متوسطه یکشنبه و دوشنبه چهارم و پنجم اسفندماه تعطیل اعلام شده است. 

وی اضافه کرد: در این مدت ضمن به‌روزآوری بررسی وضعیت بهداشتی و ایمنی مدارس، مدیران مدارس نیز درباره پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آموزش‌های لازم را می‌بینند.

انتهای پیام/م

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول