پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
۱۱:۵۴  -  ۱۳۹۹/۱/۸
مبارزه تخصصی بیش از 50 هزار بسیجی اصفهان با کرونا/ مدافعان وطن از مقابله با احتکار تا مشارکت در تولید اقلام بهداشتی

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در گفت‌وگو با فارس مهم‌ترین اقدامات اقشار بسیج و نواحی سپاه استان اصفهان در مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.

مبارزه تخصصی بیش از 50 هزار بسیجی اصفهان با کرونا/ مدافعان وطن از مقابله با احتکار تا مشارکت در تولید اقلام بهداشتی

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سپاه و بسیج که نقش بی بدیل و مجاهدانه آنان در عرصه‌های مختلف بر همگان روشن است، در شرایط کنونی که کشور درگیر ویروس کرونا شده و جان هموطنانمان به خطر افتاده است؛ با به میدان آوردن همه امکانات و تجهیزات خود به ویژه تجهیزات بهداشتی و درمانی در این نبرد به کمک مدافعان سلامت شتافته اند.

بسیجی‌ها بی هیچ ادعایی با همان لباس خاکی کف میدان می‌جنگند و به قول سید شهیدان اهل قلم وقتی انسان آن‌ها را بیرون از میدان نبرد در مزرعه و مدرسه، کوچه و بازار می‌بیند به سختی می‌تواند باور کند که آنان دلاوران صحنه پیکاری هستند که قرن‌ها تاریخ در انتظار قدوم آنان بوده است.

روایت شجاعت و ایمان لشکر حسینی که زمانه می‌شناسد

اصفهان که شهره به خط شکنی است در میدان نبرد این روزها نیز آوینی دیگری را می‌خواهد تا شجاعت رزمندگان اصفهانی را دوباره روایت کند و چه زیبا روایت دیروز او از این شجاعت و ایمان روایت امروز و فردا هم هست:« لشکر مقدس امام حسین شهرت خط شکنی دارد و این نشان شجاعت و ایمان است که بر تارک شهر اصفهان می درخشد؛ شجاعتی که ریشه در یقین داشته باشد شجاعت حقیقی است ودر سخت‌ترین شرایط نیز از دست نمی رود امروز بعد از ۱۱ قرن که از تولد آخرین حجت خدا در کره زمین می‌گذرد نشانه‌های صدق وعده الهی ظهور بیشتری یافته است».

بسیجیان سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان دوشادوش رزمندگان خط مقدم سلامت در کنار سایر دستگاه‌ها و نهادهای مردمی با تکیه بر امکانات و ظرفیت نیروی انسانی موجود در سراسر استان اصفهان تمام تلاش خود را بکار گرفته‌اند تا هر چه زودتر با توقف روند صعودی ابتلا و قطع زنجیره انتقال، شاهد ریشه‌کنی و غلبه مردم بر این ویروس منحوس باشیم.

نقطه شروع هماهنگ این اقدامات بعد از تجدید میثاق گروه‌های جهادی و مردمی با شهدا است و این بار رمز عملیات به نام پیام آور کربلا است. لبیک یا زینب...لبیک یا زینب...لبیک یا زینب

در همین زمینه به سراغ سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان رفتیم تا درباره مهم‌ترین اقدامات اقشار بسیج و نواحی سپاه استان اصفهان در مقابله با ویروس کرونا با وی گفت‌و‌گو کنیم.

سردار فدا با اشاره به اقدامات گسترده سپاه صاحب‌الزمان (عج) در مقابله با ویروس کرونا در سطح استان اصفهان اظهار کرد: ظرفیت بسیج و سپاه هر جایی که مردم نیاز داشته باشند در کنار آن‌ها خواهد بود و در شرایط کنونی که این بیماری جان هموطنان عزیزمان را تهدید کرده است؛ از همان روزهای آغازین مجموعه سپاه و بسیج در سراسر استان اصفهان با انسجام و آمادگی کامل در خدمت مردم هستند و بیش از ۵۰ هزار بسیجی استان در قالب فعالیت های ضدعفونی، گند زدایی، غربالگری، فعالیت های امدادی و خدمات رسانی، کنترل و نظارت بر تولید ماسک و اقلام بهداشتی از تولید تا توزیع حضور داشته اند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: ضدعفونی معابر و اماکن مختلف توسط ۱۵۰ اکیپ از بسیجیان، ایجاد خط تولید ماسک و توزیع در میان مردم و گروه‌های حساس، توزیع اقلام بهداشتی، ماسک و بروشور راهنما میان کودکان کار، برخورد با محتکران ماسک، دستکش و لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده از جمله اقدامات سپاه استان اصفهان در راستای مقابله با کرونا است.

شناسایی چند انبار بزرگ احتکار اقلام بهداشتی

وی ادامه داد: معاونت اطلاعات سپاه استان در راستای مقابله با احتکار موفق به شناسایی چندین انبار بزرگ احتکار این اقلام شد که با دستور قضایی نسبت به پلمب و ضبط این اقلام به منظور قرار گرفتن در چرخه صحیح مصرف اقدام شد. کشف نزدیک به ۵۰۰ جعبه ماسک، ۴۰ جعبه الکل و ۱۸ جعبه دستکش و ماسک غیر بهداشتی بخشی از اقدامات در راستای مبارزه با احتکار مواد بهداشتی بوده است.

فدا با اشاره به اقدامات مؤثر گردان‌های مختلف در این راستا، گفت: لشکر ۱۴ امام حسین (ع) و گردان‌های تابعه این یگان از نخستین گردان‌هایی بودند که فعالیت‌های خود را در راستای مبارزه و ریشه‌کن کردن ویروس کرونا در مناطق مختلف استان اصفهان آغاز کردند که در مأموریت خود ضدعفونی امامزاده‌ها، مساجد و میادین میوه وتره‌بار در برخی شهرستان‌ها انجام شده است تا خطر این انتشار این ویروس به حداقل برسد.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان به طرح ملی بسیج مقابله با کرونا اشاره و بیان کرد: این طرح در قالب طرح خانه به خانه توسط نیروهای بسیجی جامعه پزشکی انجام می‌شود که در آن نیروهای بسیجی جهت شناسایی افراد مبتلا به کرونا و گرفتن درجه حرارت بدن افراد به منازل سطح شهر مراجعه می‌کنند و در صورت مشاهده افراد مشکوک آن‌ها را به مراکز بهداشتی هدایت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات نواحی مقاومت بسیج در سطح استان اصفهان در راستای مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: نواحی مقاومت بسیج در تمام شهرستان‌های استان نیز در راستای مبارزه با ویروس کرونا فعالیت‌های چشم‌گیری را انجام داده‌اند که این خدمات و اقدامات نظیر توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی و سالم‌سازی معابر و اماکن عمومی همچنان ادامه دارد.

رصد ۳۰۰ داروخانه در ۲۴ شهرستان توسط دانشجویان بسیجی

فدا درباره فعالیت‌های اقشار بسیج برای مقابله با کرونا، گفت: ۱۵ گروه جهادی و ۲۰۰ نفر از جهادگران بسیجی استان برای مقابله با کرونا اعلام آمادگی کردند که در صورت موافقت مسؤولان استان با توجه به تخصص‌هایشان در هر عرصه لازم حضور پیدا می‌کنند؛ همچنین بخشی از نیروهای بسیجی استان در سایر استان های دیگر در امر کنترل ورودی‌ها و خروجی‌ها و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی حضور دارند.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان ادامه داد: همچنین دانشجویان بسیجی نیز علاوه بر سالم‌سازی و توزیع بسته‌های بهداشتی با رصد و نظارت بر داروخانه‌ها تاکنون نزدیک به ۳۰۰ داروخانه را رصد کرده که خروجی این کار صدور بیانیه‌هایی است که گزاش آن‌ها برای پیگیری به مسؤولان مربوطه ارسال شده است؛ طی یک ماه گذشته بیش از ۶۰ هزار بسته های غدایی و معیشتی و هزاران بسته آموزشی و مواد ضدعفونی با کمک خیرین تهیه و در مناطق کم برخوردار و در بین افراد آسیب‌پذیر توزیع شد.

از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی تا مشارکت پزشکان و پرستاران بسیجی برای درمان

وی در ادامه با اشاره به فعالیت بیمارستان سیار سپاه با همکاری سپاه‌های استان اصفهان و قم به منظور همکاری در پیشگیری و درمان ویروس کرونا در مجتمع فرهنگی نور واقع در منطقه نیروگاه قم، گفت: تجهیزات این بیمارستان کانتینری شامل ۹ دستگاه تریلر کانتینربر از اصفهان وارد قم شده و در مجتمع نور استقرار یافت. بیمارستان سیار مذکور شامل ۴۴ کانکس و دارای تجهیزاتی برای پذیرش ۱۸۰ بیمار است و با همکاری پشتیبانی نیروی زمینی سپاه پاسداران و بیمارستان شهید صدوقی اصفهان تجهیز شده و تمامی کادر آن نیز از کارکنان تخصصی سپاه هستند.

فدا با بیان این که روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ بسیجی در مناطق مختلف استان در مراکز جامع سلامت با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان و شبکه بهداشت نسبت به ثبت و پیگیری وضعیت افراد ثبت نام کرده در سامانه سلامت در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی نیز با اقداماتی نظیر همکاری و شرکت ۴۰ عضو سازمان در مدیریت و تأمین پزشک جهت شیفت‌های مرکز مشاوره تلفنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و اعلام آمادگی و مشارکت در طرح میز خدمت و مشاوره معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و همکاری با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تامین پزشک و پرستار داوطلب جهت شیفت‌های بیمارستان‌های ویژه درمان بیماران کرونایی و معرفی ۲۱ پزشک و ۲۱ پرستار برای مقابله با این ویروس اقدام کرده است.

تولید ۵ هزار لباس بیمارستانی و تلاش بی‌وقفه در تولید ماسک

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به اهمیت مشارکت اصناف در مبارزه با این ویروس گفت: بسیج اصناف با همکاری اتحادیه پوشاک اصفهان نسبت به تولید ماسک جهت توزیع در مراکز شهری و بیمارستانی اقدام کرده است که تا کنون ۶۰ هزار ماسک به بهداشت اصفهان جهت ضد عفونی تحویل داده شده و ۴۰ هزار ماسک نیز در حال تولید است.

وی خاطرنشان کرد: تهیه و تولید 5 هزار لباس بیمارستانی، پیگیری ضدعفونی بازار اصفهان و شهرستان‌های تابعه و پیگیری کنترل قیمت‌ها در بازار میوه و تره‌بار اصفهان و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی و اداره صمت برای کنترل بازار از قدامات صورت گرفته بسیج اصناف اصفهان در راستای مبارزه با کرونا است.

 

فدا خاطرنشان کرد: فعالیت بیش از 2 هزار نفر در قالب ۴۰۰ اکیپ از گروه‌های جهادی در طول شبانه روز در ضدعفونی مراکز عمومی مساجد و معابر، ضد عفونی بیش از  هزار و۳۰۰ مسجد و مدرسه و اماکن مذهبی، ضد عفونی بیش از ۵ هزار و۱۲۰ نقطه از اماکن عمومی و معابر، توزیع بیش از ۱۲ هزار و ۶۷۰ بسته اقلام بهداشتی، تولید و توزیع ۷۶ هزار عدد دستکش و ماسک، توزیع ۸۸ هزار و ۲۸۰ لیتر مواد ضدعفونی، توزیع 11 هزار و 85 عدد بروشور، آموزش چهره به چهره ۱۳ هزار نفرو بر پایی ۴۰ کار گاه فعال تولید ماسک و لباس در سطح استان اصفهان از اقدامات بسیج سازندگی استان اصفهان در راستای مقابله با کرونا بوده است.

زنان بسیجی اصفهان در میدان مبارزه با کرونا 

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در ادامه با اشاره به فعالیت‌های بسیج جامعه زنان در راستای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: اتمام طرح پایش سلامت با ۲۰ هزار تماس تلفنی، تهیه و توزیع ۵۷ بسته اقلام معیشتی و دوخت ۷۹۰ ماسک برای بیمارستان‌ها از اقدامات ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع)، جمع آوری ۵۰ میلیون تومان و تهیه بسته‌های موادغذایی و بهداشتی برای توزیع میان نیازمندان سطح شهر، استقرار بسیجیان در پایگاه‌های سلامت و شرکت در طرح پایش وانجام کار به صورت شیفتی از اقدامات بانوان بسیجی در ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع) است.

آغاز رزمایش بیولوژیک سپاه همزمان با روز پاسدار

وی با اشاره به اجرای رزمایش دفاع بیولوژیک در روز شنبه نهم فروردین ماه در اصفهان، افزود: در این رزمایش یگان های تابعه قرارگاه سید الشهدا (ع) در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری با بهره گیری از ظرفیت های خود به ضدعفونی و گندزدایی و غرباگری شهرها خواهند پرداخت و بسیجیان نیز در کنار نیروهای یگان‌های مختلف نیروی زمینی حضور فعال خواهند داشت.

فدا در پایان گفت: جمعی از رزمندگان بهداری دفاع مقدس به صورت خودجوش و هماهنگ با سپاه وبسیج در امر گندزدایی، نظارت بر اماکن عمومی و نیز کمک به مسؤولان در فعال کردن و راه اندازی نقاهتگاه‌ها فعال هستند.

 

 

انتهای پیام/۶۳۰۵۵/آ ۳۰/ق

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
پر بازدید ها
  پر بحث ترین ها
   بیشترین اشتراک
    بازار globe
    اخبار کسب و کار globe
    همراه اول