يکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
۱۱:۳۱  -  ۱۳۹۹/۱/۱۶
دانشجویان ایرانی خطاب به مردم عراق: تنها راه خنثی‌کردن توطئه آمریکا وحدت است

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد در نامه‌ای به مردم عراق نوشتند: آمریکای جنایتکار با استفاده از حربه تفرقه، تشتت آرا در نظام سیاسی و پارلمانی مردم عراق را دنبال می کند و تنها راه حل عبور از این بحران "وحدت" است.

دانشجویان ایرانی خطاب به مردم عراق: تنها راه خنثی‌کردن توطئه آمریکا وحدت است

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی در واحدهای مختلف دانشگاه‌ آزاد در نامه‌ای که به زبان عربی منتشر شد، به مردم عراق نوشتند: آمریکا جنایتکار با استفاده از حربه تفرقه روباه پیر استعمار یعنی انگلیس، تشتت آرا در نظام سیاسی و پارلمانی شما ملت بزرگ و مقتدر عراق را دنبال می کند و تنها راه حل عبور از این بحران کلمه طیبه "وحدت" است.

ترجمه فارسی این نامه به شرح زیر است:

وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ(قصص/5)

 ملت بزرگ و مقتدر عراق سلام علیکم؛

امروز خصم همچون موریانه ای بر پیکره ی نظام سیاسی ملت بزرگوار، همیشه در صحنه و مقاوم عراق، رخنه کرده و وحدت میان گروه های سیاسی آن را نشانه گرفته و باعث ایجاد مشکلات در تصمیم گیری های نظام سیاسی شما شده است. 

آمریکا جنایتکار با استفاده از حربه تفرقه روباه پیر استعمار یعنی انگلیس، تشتت آرا در نظام سیاسی و پارلمانی شما ملت بزرگ و مقتدر عراق را دنبال می کند و تنها راه حل عبور از این بحران کلمه طیبه «وحدت» است. 

آمریکا بدلیل کینه ی بسیار از گروه های مقاومت و ناکام بودن در مقابل آنان و همچنین شکست خوردن گروه تروریستی داعش و نیز با سوء استفاده از سرگرم بودن کشورها بدلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، درصدد تغییرات و کنش های نظامی و سیاسی در کشور مظلوم و مقتدر عراق است. 

ما ملت و دانشجویان جمهوری اسلامی ایران، بدنبال کشور همسایه مقتدر و قدرتمند هستیم و به هیچ عنوان بدنبال دخالت در امور نظامی و سیاسی شما ملت بزرگوار نبوده و نیستیم و نخواهیم بود بلکه فقط خطاب به شما عزیزان توصیه ای داریم که توصیه امام خامنه ای(مدظله العالی) عزیز به ملت ایران بوده است. 

«ما دوغفلت داریم: یکی غفلت از این که قرآن وسیله‌ی اجتماع ما مسلمان هاست. دوم، غفلت از  باور به مفاهیم قرآنی و اعتراف به آنچه که خدای متعال به ما در قرآن کریم وعده کرده است. وعده‌های الهی را هم باید باور کنیم. اگر وعده‌های الهی را باور کردیم، آن وقت راه به سوی عزت، به سوی وحدت، به سوی اقتدار در مقابل امت اسلامی باز خواهد شد، امت اسلام از عقب‌ماندگی نجات پیدا خواهد کرد. «ان ینصرکم اللَّه فلا غالب لکم»؛ اگر خدا شما را نصرت بکند، هیچ قدرتی بر شما غلبه نخواهد کرد. «و ان یخذلکم فمن ذالّذی ینصرکم من بعده»؛ اگرخدا شما را نصرت نکند، کمک نکند، چه کسی به شما کمک خواهد کرد؟ یک سطر درخشان است. این را ملتها بنویسند، پرچم کنند، بزنند جلو چشمشان، بالای سرشان. «ان ینصرکم‌اللَّه فلا غالب لکم»؛ اگر خدا شما را یاری کند، هیچ قدرتی بر شما غلبه نمی کند. 
چه کارکنیم که خدا ما را یاری کند؟ این یک مسئله است. چه کار کنیم که نصرت خدا شامل حال ما بشود؟ 

این را هم خود قرآن به ما گفته: «ان تنصروااللَّه ینصرکم»، «ولینصرنّ‌اللَّه من ینصره»؛ شما خدا را نصرت کنید، دین خدا را نصرت کنید، برای خدا قیام کنید، خدا شما را نصرت خواهد کرد. هر جا ملت ها برای دین خدا قیام کردند، نیروشان را آوردند وسط صحنه، خدای متعال آنها را نصرت کرد.

و وقتی خدا آنها را نصرت کرد، دیگر هیچ کس نتوانست بر آنها غلبه پیدا کند. ما نمونه‌اش را در خودمان(ایران) دیدیم. ما آزمودیم، تجربه کردیم که «انّ اللَّه لا یغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا ما بأنفسهم». این را ما ملت ایران آزمایش کردیم؛ این را در عمل آزمودیم. در خودمان تغییر ایجاد کردیم، خدای متعال هم اوضاع ما را تغییر داد. عجیب هم این است که اگریک قدم ما برداریم، خدا ده قدم برمیدارد. ما اندکی خودمان را تغییر دادیم، خدا مبالغی به ما کمک کرد، اوضاع ما را تغییر داد.» 

امروز شما ملت بزرگ و مقتدر عراق باید ببینید که حق کدام است و باطل کیست و به یاری حق بشتابید که خداوند نیز به یاری شما عزیزان شتابان خواهد شتافت و رمز پیروزی شما «کلمه طیبه وحدت» است. 
 
«والسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته»

١_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم اباد

٢_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان

٣_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان

۴_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت

۵_ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرکرد

۶_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز

٧_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد

٨_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ساوه

٩_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج

١٠_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کردستان

١١_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زنجان

١٢_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد پرند

١٣_بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد ملایر

١۴_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قوچان

١۵_بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد ملایر

١۶_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گناباد

١٧_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کنگاور

١٨_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

١٩_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج

٢٠_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه

٢١_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد همدان

٢٢_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد

٢٣_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز

٢۴_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جهرم

٢۵_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آمل

٢۶_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اردبیل

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
پر بازدید ها
  پر بحث ترین ها
   بیشترین اشتراک
    بازار globe
    اخبار کسب و کار globe
    همراه اول