چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵

علم و پیشرفت  /  آموزش

گره جهش تولید به دست مردم باز می شود/عدم شفافیت قوانین بیمه برای سرمایه گذاری

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیر انتفاعی با بیان اینکه جهش تولید باید به دست مردم و بخش خصوصی محقق شود، گفت: باید برای رسیدن به منویات مقام معظم رهبری در جهش تولید درقوانین بیمه تجدیدنظر شود زیرا شفافیت لازم برای سرمایه گذاری وجود ندارد.

گره جهش تولید به دست مردم باز می شود/عدم شفافیت قوانین بیمه برای سرمایه گذاری

علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه های غیر انتفاعی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه بازشدن گره جهش تولید به دست مردم محقق می شود،گفت: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید بایدرونق اقتصاد و تولیدات به دست مردم در بخش های کوچک اتفاق بیافتد چراکه شرکت های دولتی مانند خودروسازی با تزریق بودجه می توانند به سهولت تولیدات خود را افزایش دهند اما اهداف و رونق تولید اتفاق نمی افتد.

* بخش های تولیدی مردمی و خصوصی احتیاج به تجدیدنظر در قوانین بیمه دارد

وی افزود: در بخش هایی که تولیدات به دست مردم و بخش خصوصی انجام می شود احتیاج به تجدیدنظر در قوانین بیمه است زیرا در حال حاضر شفافیت لازم برای سرمایه گذاری وجود ندارد.

* باید حقوق افراد تولید کننده رعایت شود

آهون منش تصریح کرد: معتقدم باید حقوق افراد تولید کننده رعایت شود چراکه برای محقق شدن این موضوع به قوانین شفاف نیاز داریم این در حالی است که در کشورهایی مانند ژاپن،کره جنوبی و اروپا شرکت های بیمه موظف هستند در صورتی که نیروی کار شغلش را به هردلیلی از دست داد تا مشغول شدن دوباره نیرو به صورت ماهانه حقوق آن را پرداخت کند.

* بانک ها به صورت رانتی در ارائه وام به حوزه تولید و صنعت عمل می کنند

وی ادامه داد: درحال حاضر بانک ها به صورت رانتی در ارائه وام به حوزه تولید و صنعت عمل می کنند به طوری که تنها به افراد شناخته شده که دارای وابستگی سیاسی و اقتصادی هستند تسهیلات می دهند.اما افراد عادی که هیچ گونه وابستگی ندارند باید صبر ایوب داشته و کفش آهنی بپوشند پس در نتیجه باید برای تحقق جهش تولید قوانین بانکی اصلاح شود.

* دانشگاه ها بعد از بازگشایی باید در درون بخش خصوصی فعالیت کنند

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیر انتفاعی با اشاره به نقش محوری دانشگاه ها در رونق تولید افزود: در حال حاضر دانشگاه های کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا در افت و خیز هستند و همچنان تکلیف فعالیت حضوری آنها مشخص نیست اما دانشگاه ها بعد از بازگشایی باید در درون بخش خصوصی فعالیت و مشکلات کشور را برطرف کنند البته باید نگاه مناسب بانکی به تولید کنندگان وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول