اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

تعلیم و تربیت  /  دانشگاه

امکان فروش نمونه خون بند ناف فراهم می‌شود/ صدور بیمه‌نامه‌ پیوند سلول‌های بنیادی

مدیر عامل بانک خون بندناف رویان گفت: بیمه‌نامه‌ پیوند سلول‌های بنیادی صادر می‌شود و افراد این بیمه‌نامه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهیه می‌کنند و هر زمان که به سلول بنیادی نیاز داشتند، بیمه هزینه پیوند و تامین سلول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت خواهد کرد.

امکان فروش نمونه خون بند ناف فراهم می‌شود/ صدور بیمه‌نامه‌ پیوند سلول‌های بنیادی

مرتضی ضرابی مدیر عامل بانک خون بندناف رویان در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره هزینه پیوندهای سلول‌های بنیادی، اظهار داشت: در حال حاضر پیوند سلول‌های بنیادی در کشور رایگان است.

وی ادامه داد: اما ممکن است به جایی برسیم که ناگزیر شویم از جای دیگری برای مثال از سایر کشورها سلول تهیه کنیم یا حتی ممکن است افرادی نمونه خون بند ناف فرزند خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ذخیره کنند و در صورتی که درخواست برای پیوند وجود داشت با اخذ هزینه بخواهند نمونه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ واگذار کنند که در آن صورت تهیه سلول هزینه دار خواهد بود و باید برای این شرایط فکر کنیم.

مدیر عامل بانک خون بندناف رویان تصریح کرد: این امکان می‌تواند فرصت و ظرفیت خوبی در کشور ایجاد کند که کسی به خاطر اینکه سلول برای او پیدا نشده بی‌جواب نماند.

*بیمه‌نامه‌ پیوند سلول‌های بنیادی صادر می‌شود

ضرابی گفت: در این زمینه از بیمه‌ها کمک خواسته‌ایم که مورد موافقت بیمه واقع شده است و بیمه‌نامه‌ پیوند سلول‌های بنیادی صادر می‌شود.

وی گفت: افراد این بیمه‌نامه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهیه می‌کنند و هر زمان که نیاز به سلول بنیادی داشتند، بیمه هزینه پیوند و تامین سلول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت خواهد کرد.

ضرابی ادامه داد: در عین حال اگر شرایطی فراهم شود که بتوانیم افرادی که می‌خواهند نمونه خون بندناف خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بفروشند، فقط هزینه تامین سلول را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از بیمار دریافت کنیم.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول