دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
۱۵:۱۶  -  ۱۳۹۹/۳/۱۲
جمعیت جانبازان: عدالتخواهی و نظارت واقعی، مطالبه مردم از مجلس یازدهم است

جمعیت جانبازان تأکید کرد: عدالت‌خواهی، نظارت واقعی و احقاق مطالبات بر زمین مانده مردم، عزمی همچون نمایندگان مجلس یازدهم را می‌طلبد و مطالبه‌گری گسترده مردم از این مجلس است.

جمعیت جانبازان: عدالتخواهی و نظارت واقعی، مطالبه مردم از مجلس یازدهم است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن برگزاری جلسات سراسری تشکیلاتی خود در بستر فضای مجازی، در جریان رصد مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی معمار بزرگ انقلاب اسلامی اشاره کرد و این ایام را فرصتی برای بازخوانی اندکی از ابعاد وجودی این شخصیت بی نظیر و نظریه‌پرداز بزرگ انقلاب اسلامی برشمرد.

جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) جوهره اندیشه اسلام ناب را با میدان‌داری انقلابی در قالب نظام حکومتی پیش‌روی همه دین‌مداران و عدالت‌خواهان جهان قرار داد، خاطرنشان کرد: با توجه به قاعده کاشت و برداشت، همه داوران منصف جهان را به اقرار وامی‌دارد که آنچه امام راحل به نام «انقلاب اسلامی» کاشت، امروز ثمره آن نه در منطقه بلکه در اقصی نقاط جهان و در اظهار ارادت انقلابیون به مکتب سلیمانی برداشت می‌شود.

 با توجه به قاعده کاشت و برداشت، همه داوران منصف جهان را به اقرار وامی‌دارد که آنچه امام راحل به نام «انقلاب اسلامی» کاشت، امروز ثمره آن نه در منطقه بلکه در اقصی نقاط جهان و در اظهار ارادت انقلابیون به مکتب سلیمانی برداشت می‌شود.

این جمعیت با بیان اینکه گفتمان توحید، عدالت، مقاومت و عزت برآمده از عمق فطرت بشر زمان بردار نیست و می‌رود تا تمدن نوین جهان را بر اساس وحی، عدالت و وحدت جهانی رقم بزند، افزود: ملی‌گرایان غرب باور، لیبرال‌ها، مارکسیست‌ها، منافقان و متحجران دچار کج راهه گفتمانی شدند و فرجامی جز پناه بردن به دامن آمریکا و صهیونیست نصیبشان نشد. 

جمعیت جانبازان معتقد است حیله‌گری‌های هزارچهره شیطان بزرگ در مقاطعی شخصیت‌ها و جریان‌های داخلی را از سر ساده لوحی و یا خیانت به مقابله با گفتمان امام (ره) کشید تا گفتمان ذلت، وادادگی و سازش با نظام سلطه را با الفاظی چون تعامل، مذاکره، برداشتن دیوار بی‌اعتمادی، پرهیز از افراطی‌گری و حتی واژه‌هایی چون «اسلام رحمانی»، به دو قطبی گفتمانی حذف مکتب امام مبدل کنند.

این جمعیت تاکید کرد: تئوریسین‌های پرده‌نشین نظام سلطه همچون کسینجر، برژینسکی، فوکویاما و ... به خوبی دریافتند که موتور محرک اسلام ناب و قدرت خارق‌العاده به حرکت درآوردن میلیونی انسان‌ها، در جمهوری اسلامی قدرت ولایت مطلقه فقیه است که می‌تواند آمیزه‌ای از فرهنگ عاشورا و فرهنگ انتظار را آن چنان در عمق جان مردم جامعه بنشاند که با اعتقاد به اهدی‌الحسنیین از هر تهدیدی فرصتی نوین بسازند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه امام خمینی (ره) در جایگاه ولایت مطلقه فقیه، گریبان فرعونیان غرب و شرق را آنچنان فشرد که راه نفس را بر آنان بست، اظهار کرد: با ساقط شدن نظام شوروی سابق و بی‌رقیب شدن آمریکا، گفتمان امام راحل (ره) برای ادامه مقاومت انقلابی تعطیل نشد. هرچند کسانی پشیمان از باورهای خود به پابوس نظام سلطه شتافتند، با جام زهرهای متعدد اصلی‌ترین مولفه‌های مکتب امام را پیشکش آمریکا کردند تا با بوسه زدن بر پنجه گرگ دست نوازشی را دریافت کنند. 

به باور این جمعیت، شعارهای «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «نه غزه، نه لبنان» و  «تقلب بهانه است اصل نظام نشان است» علامتهایی بود که شیطان بزرگ را به درخواست امتیازهای بالاتر تحریک کرد؛ طوری که حتی مکانیزم ماشه در برجام او را راضی نکرد.

شعارهای «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «نه غزه، نه لبنان» و  «تقلب بهانه است اصل نظام نشان است» علامتهایی بود که شیطان بزرگ را به درخواست امتیازهای بالاتر تحریک کرد؛ طوری که حتی مکانیزم ماشه در برجام او را راضی نکرد.

جمعیت جانبازان با بیان اینکه فشار حداکثری و تهدید و تحریم بی‌سابقه، پاسخ به کرنش کسانی شد که گفتمان سازش و رقصیدن با گرگ‌ها را انتخاب کرده بودند، خاطرنشان کرد: امروز زنده بودن مکتب امام با ادای احترام بی‌نظیر تاریخی جهانیان به مکتب سلیمانی نشان می‌دهد نجات ما، منطقه و جهان همان گفتمان مقاومت انقلابی امام، منشور گام دوم مقام معظم رهبری و انتقام سخت از نظام سلطه است. امروز ما در مقابل آمریکا نه تنها نه ایستاده‌ایم، بلکه او پیش پای ما زانو زده است و دیری نیست که حرکت پایانی خاک ریختن در گور شیطان بزرگ را مردمان جهان نظاره کنند.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افتتاح مجلس یازدهم برای بازسازی مجلس در جایگاه بحث امور و تحقق یک به یک مطالبات مقام معظم رهبری از این مجلس فرخنده را فرصتی مغتنم برای نمایندگان انقلابی این دوره دانست و اظهار کرد: عدالت‌خواهی، نظارت واقعی و احقاق مطالبات بر زمین مانده مردم، عزمی همچون نمایندگان مجلس یازدهم را می‌طلبد و مطالبه‌گری گسترده مردم از این مجلس است.

جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه نمایندگان مردم باید واقعیتی هرچند تلخ را چاره کنند، یادآور شد: سال اول مسئولیت آنها با مصوبات بودجه مجلس دهم است که آنها انتقادات زیادی را به عملکرد آن وارد می‌دانند و سال دوم برای دولتی مصوبه می‌گذراند که هنوز ترکیب آن را نمی‌دانند و به مهارت مجریان در سال ورود برای تامین مجلس یازدهم واقف نیستند. بنابراین سال سوم مجلس، سال طلایی است.

این جمعیت ادامه داد: مجلس و دولت در سال سوم، خود را یافته‌اند و بهترین تعامل بین مجلس و دولت برقرار می‌شود. از طرفی عموماً سال چهارم مجلس نوعی حالت تعلیق نمایندگان در بودن و نبودن دوره بعد است و نوعی رخوت بر مجلس عارض می شود. اما آنچه‌ جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی از مجلس یازدهم انتظار دارد ۴ سال طلایی است. اینکه چگونه این امر محقق می‌شود در ساز و کاری است که مجلسی‌ها باید رمزگشای آن باشند. مردم از نمایندگان، چهار سال طلایی را انتظار دارند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
پر بازدید ها
    پر بحث ترین ها
      بیشترین اشتراک
        همراه اول