پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

اقتصادی  /  صنعت ، تجارت ، بازرگانی

تخصیص 24 هزار تن آلومینیوم به یک خودروساز

مدیرعامل ایرالکو از همکاری این شرکت با یکی از شرکت های خودروساز برای تامین آلومینیوم آلیاژی خبر داد و گفت: قرار است حداقل 24 هزار تن از محصول تولیدی آلومینیوم ایران به این خودروساز اختصاص یابد.

تخصیص 24 هزار تن آلومینیوم به یک خودروساز

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایمیدرو، احمد مجیدی در جلسه کنترل مدیریت ایرالکو‌ اظهار داشت: فروش این شرکت از 168هزار تن سال 97 به 173هزار تن در سال گذشته رسید و در سال 99 نیز فروش 191هزار تنی هدف گذاری شده است.

وی درباره تامین نیاز خودروسازان به آلومینیوم گفت: با یکی از شرکت های خودروساز برای تامین آلومینیوم آلیاژی وارد همکاری شده ایم و قرار است حداقل 24هزار تن از محصول تولیدی آلومینیوم ایران، جایگزین شمش های وارداتی آن شرکت خودروسازی شود.

وی همچنین گفت: درآمد ایرالکو از 2800 میلیارد تومان سال 97 به 3800 میلیارد تومان سال قبل رسید و امسال نیز به درآمد 4600 میلیارد تومانی دست خواهیم یافت.

*برنامه های افزایش تولید

مجیدی درباره راهبردها و برنامه های شرکت برای ارتقای تولید و صادرات اظهار داشت: افزایش کمی و کیفی تولیدات، ذخیره سازی مواد اولیه،‌ مدیریت هزینه تمام شده، افزایش ظرفیت تولید و پیگیری احداث پروژه آند سازی (واقع در خیرآباد) از جمله برنامه های این شرکت است.

وی افزود: بخشی از افزایش تولید با حذف تکنولوژی قدیمی 68کیلو آمپر و استفاده از تکنولوژی 600کیلوآمپر برای تولید شمش است.

مدیر عامل ایرالکو درباره مصرف آند گفت: سالانه 40هزار تن آند در داخل کارخانه تولید و 60هزار تن از خارج کشور وارد می کنیم. وی تصریح کرد‌: در این شرکت، فقط کارخانه آندسازی آلودگی ایجاد می کند در حالی که بیرون از مجموعه، کل شرکت را آلوده کننده محیط زیست قلمداد می کنند.

مجیدی گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز در داخل شرکت، شناسایی معادن جدید و مشارکت با شرکت های معدنی از جمله راه کارهای تامین پایدار مواد اولیه شناسایی شده است.

* بخشی از سود ایرالکو صرف افزایش سرمایه و اجرای طرح ها شود

عباس نعیمی، قایم مقام ایمیدرو نیز در این جلسه پس از استماع گزارش عملکرد و برنامه های شرکت آلومینیوم ایران با تاکید بر اینکه 200 هزار تن باید حداقل رقم تولید این شرکت در سال جاری باشد، گفت: موضوع رکود صنایع پایین دست داخلی به عنوان یک تهدید مطرح شده در حالی که این پدیده، فرصتی برای صادرات ایجاد کرده است. 

وی با بیان اینکه امروزه بیش از هر شرایط دیگر، کشور به صادرات و ارزآوری نیاز دارد، افزود: ایرالکو با برطرف کردن نیاز بازار داخل، بخشی از تولیدات خود را روانه بازارهای صادراتی کند.

این عضو هیات عامل ایمیدرو درباره وضعیت سودددهی شرکت آلومینیوم ایران، گفت: سود کمتر از رقم سال گذشته پذیرفتی نیست و باید با مواردی از جمله مدیریت بهینه دارایی ها، کاهش هزینه ها، رشد تولید و توجه به صادرات،‌ افزایش سود را برای ایرالکو رقم زد.

وی با بیان اینکه بخشی از چالش های کلان ایرالکو از طریق ایمیدرو حل می شود، اظهار داشت: این سازمان در مواردی از جمله تامین مواد اولیه و نحوه تامین ارز، در کنار شرکت ایرالکو قرار دارد.

نعیمی درباره راه حل تامین آند مصرفی این کارخانه گفت: یکی از راه حل های این امر،‌ احداث کارخانه آندسازی با مشارکت بخش خصوصی است که به تولید آند کارخانه هایی آلومینیوم بپردازد.

نعیمی ادامه داد: اتمام طرح معطل و نیمه تمام آندسازی که مربوط به دهه گذشته ست، نیاز ایرالکو به آند را حل خواهد شد. همچنین بخشی از سود را صرف افزایش سرمایه و اجرای طرح ها کنید.

وی درباره کاهش هزینه های این شرکت نیز گفت: هنر مدیران این است که بدون تعدیل نیروی انسانی و با استفاده از مدیریت بهینه مالی، رشد تولید و صادرات به افزایش درآمد کمک کنند.

در پایان این نشست مقرر شد شرکت آلومینیوم ایران ( ایرالکو)، فهرستی از مشخصات پروژه ها، هزینه ها و زمان بندی آن ها را به منظور تصمیم گیری و تعیین تکلیف اعلام کند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول