پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷

علمی و دانشگاهی  /  پژوهش

مخالفت وزارت علوم با اخذ مالیات از قراردادهای پژوهشی در لایحه پیشنهادی مالیات/ بازنگری مالیاتی در بخش پژوهش محتمل است

قائم‌ مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: شرایط جدید اقتصادی کشور بازنگری در نظام مالیاتی را الزامی کرده و ممکن است بخش پژوهش هم مشمول بازنگری مالیاتی شود؛ اما وزارت علوم با اخذ مالیات از قراردادهای پژوهشی در لایحه پیشنهادی مالیات مخالفت است.

مخالفت وزارت علوم با اخذ مالیات از قراردادهای پژوهشی در لایحه پیشنهادی مالیات/ بازنگری مالیاتی در بخش پژوهش محتمل است

مهدی کشمیری قائم‌ مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، از مخالفت وزارت علوم با پیشنهاد اخذ مالیات از قراردادهای پژوهشی خبر داد.

وی اظهارداشت: پیشنهاد اخذ مالیات از قراردادهای پژوهشی در لایحه پیشنهادی دولت برای مالیات ارائه شده که وزارت علوم، مخالفت خود را از کانال های مختلف مطرح و پیگیری کرده است.

کشمیری گفت: در وزارت علوم، استدلال های مربوط به این موضوع توسط آقای برومند معاون وقت پژوهش و فناوری آماده شده و از طریق وزیر به نهادهای مربوط ارائه شده است.

*بازنگری در فضای مالیاتی کشور الزامی شده است

قائم‌ مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که باید متوجه باشیم شرایط جدید کشور ناشی از تحریم ها و شرایط اقتصادی به گونه ای است که بازنگری در فضای مالیاتی کشور را الزامی می کند. از این رو ممکن است مالیات های جدید مشمول بخش هایی شود و ممکن است بخش پژوهش هم یکی از حوزه هایی باشد که مشمول بازنگری مالیاتی می شود.

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بنابراین در اینکه مالیات های بخش پژوهش با همان استاندارهای قبلی باقی خواهد ماند یا خیر می تواند جای بحث داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول