چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱

علمی و دانشگاهی

72 درصد گوشی های بالای 300 یورو با رویه مسافری وارد ایران شده است/81درصدمربوط به نشان اپل

مدیرسامانه همتا گفت: ۷۲ درصد گوشی‌های با ارزش بالای ۳۰۰ یورو ازطریق رویه مسافری وارد شده است که این عدد بطور خاص بـرای نـشان تــجاری اپل برابر با 81 درصــد است.

72 درصد گوشی های بالای 300 یورو با رویه مسافری وارد ایران شده است/81درصدمربوط به نشان اپل

حسین یوسفیان مدیرسامانه همتا در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال  ۷۲ درصد گوشی های بالای ۳۰۰ یورو با رویه مسافری وارد ایران می شود، گفت: گوشی‌های با ارزش بیشتر از ۳۰۰ یورو با وجود مصرف ۲۸ درصد منابع ارزی، فقط ۶ درصد از نیاز بازار را تأمین کرده‌اند در حالیکه گوشی‌های با ارزش کمتر از ۳۰۰ یورو، علیرغم تأمین ۹۴ درصد نیاز بازار، صـرفاً ۷۲ درصد منـابـع ارزی را به خود اختــصاص داده است.

وی افزود:از طرفی باید بگویم در سال ۹۸ نیز گوشی‌های با ارزش بیشتر از ۳۰۰ یورو با وجود مصرف ۳۵ درصد منابع ارزی، فقط ۹ درصد از نیاز بازار را تأمین  کرده‌اند. در حالیکه گوشی‌های با ارزش کمتر از ۳۰۰ یورو، علیرغم تأمین ۹۱ درصد نیاز بازار، صـرفاً ۶۵ درصد منـابـع ارزی را به خود اختــصاص داده است.

* سال گذشته نزدیک به نیم میلیارد یورو صرف واردات گوشی همراه شده است

وی با اشاره به پر مصرف ترین گوشی های بالا و پایین ۳۰۰ یورو  افزود: در سال گذشته نزدیک به ۰/۵ میلیارد یورو صرف واردات گوشی همراه با برند اپل به کشـور شده است که فقط ۴ درصد نیاز بازار را تامین کرده است.

* وارد شدن ۷۲ درصد گوشی‌های با ارزش بالای ۳۰۰ یورو از طریق رویه مسافری در کشور

یوسفیان با اشاره به سهم واردات تجاری و مسافری در گوشی های بالای ۳۰۰ یورو در سال ۹۹ تصریح کرد:  ۷۲ درصد گوشی‌های با ارزش بالای ۳۰۰ یورو ازطریق رویه مسافری وارد شده است که این عدد بطور خاص بـرای نـشان تــجاری اپل برابر با ۸۱ درصــد است که همین آمار در سال گذشته متفاوت بود به طوری که  ۶۷ درصد گوشی‌های با ارزش بالای ۳۰۰ یورو ازطریق رویه مسافری وارد شده است که این عدد بـرای نـشان تــجاری اپل برابر با ۹۳ درصــد بود.

* امسال  ۲/۳میلیون دستگاه کاهش واردات گوشی داشته ایم

  مدیر سامانه همتا در پاسخ به برخی شبهات مطرح شده در خصوص واردات گوشی گفت: اگر بخواهیم یک مقایسه ساده در واردات گوشی درسال جاری نسبت به سال گذشته انجام دهیم متوجه  خواهید شد  در ۳ ماهه ابتدایی سال ۹۸ مجموعا ۳/۲ میلیون دستگاه گوشی به صورت تجاری و مسافری وارد کشور شده است اما در مقابل در ۳ ماه ابتدایی سال۹۹  مجموعا ۲/۶ میلیون دستگاه به صورت تجاری و مسافریوارد کشور شده است از طرفی باید بگویم در سال ۹۸ در ۳ ماه منتهی به سال ۹۹مجموعا ۴/۹ میلیون دستگاه به صورت تجاری و مسافری وارد کشور شد که در این رابطه باید بگویم ۲/۳میلیون دستگاه کاهش واردات داشته ایم.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول