يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۱

ورزشی  /  فوتبال ایران

انتقادهای آذری از مدیریت ورزشی در اصفهان تا ماجرای ویلموتس/انتقاد از نمایندگان مجلس بابت حق‌پخش تلویزیونی

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در گفت و گویی در مورد ماجراهای این روزهای فوتبال ایران و پرونده نقل و انتقالات در لیگ برتر صحبت های جالبی مطرح کرد.

انتقادهای آذری از مدیریت ورزشی در اصفهان تا ماجرای ویلموتس/انتقاد از نمایندگان مجلس بابت حق‌پخش تلویزیونی

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید آذری در خصوص پایان لیگ برتر فوتبال فصل نوزدهم با سختی های زیاد، اظهار داشت: سخت‌ترین فصل‌های مدیریت من در فوتبال از سال 83 به الان بود که در نهایت با موفقیت به پایان رسید. همکارانم، هواداران و کادرفنی و بازیکنان که تجربه خوبی در این مورد داشتیم که این کسب تجربه بهای سنگینی داشت. پرداخت بهای سنگین، معنوی و مادی را دادیم از این بابت سرمان را هم بالا می‌گیریم. بحث معنوی‌‌‌‌اش این بود که بعضی از بچه‌های تیم رباط صلیبی پاره کردند و دچار خستگی زیادی شدند که در فصل بعد این اثرات را خواهید دید. هزینه مادی، هزینه‌های سنگین تیم‌داری بود که به نحو مطلوبی این امر را انجام دادیم.

وی افزود: اعضای هیأت مدیره فولاد خوزستان و هواداران و بازیکنان در شب پایانی لیگ به کمترین چیزی که استحقاق داشتند دست یافتند. 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در مورد ماندن در سمت مدیرعاملی باشگاه فولاد خوزستان، عنوان کرد: چند روز پیش با جواد نکونام و دیروز نیز با مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان که اصلی‌ترین عضو هیأت مدیره است صحبت کردم، استراتژی فصل بعد را تعیین کردیم، عمر باشد و خدا بخواهد در خدمت فولاد هستیم. خانواده‌ام فوق العاده برای خیلی مهم است که در این چند وقت دغدغه‌ام دوری از آنها بود و اگر فصل بعد خانواده‌ام در اهواز بمانند قطعا در فولاد خوزستان خواهم ماند. 

وی در خصوص بازگشت به باشگاه ذوب‌آهن اصفهان داشته است، تاکید کرد: هفته پیش تعداد زیادی از هواداران باشگاه ذوب‌آهن با هشتگ اینکه به ذوب‌آهن برگردم این موضوع را از استاندار خواستار شدند تا من به این باشگاه برگردم ولی ذوب‌آهن دیگر برای من تمام شده است. اگر همین آدم‌هایی که من را از این باشگاه اخراج کردند در باشگاه هستند بازگشتم غیرممکن است و مدیریت ورزش اصفهان شده مدیریت کوتوله‌پروری. باید آنها جوابگوی عملکرد ضعیف این فصل ذوب‌آهن باشند چون که من گوشزد کرده بودم این مدیر در حد و اندازه هیأت مدیره ذوب‌آهن نیست و تبعات این مدیریت ضعیف را دیدید.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان ادامه داد: آنها به من توهین و تهمت زدند و من را از آنجا بیرون کردند. یزدی‌زاده رئیس مجمع و مدیر کارخانه که خودش این تصمیم را گرفته بود چون این آدم‌ها را وارد باشگاه کرده بود تابع تصمیم این آدم‌ها بود و از این تصمیمات نیز تمکین می‌کرد.

آذری در مورد فصل بعد نیز گفت: من دست جواد نکونام و بازیکنانم را می‌بوسم و چند روزی به بچه‌ها استراحت دادیم و اگر تمایل داشته باشند با آنها صحبت خواهیم کرد و برنامه‌ها را برای فصل بعد جلو خواهیم برد.

وی در مورد پرداخت مبالغ سنگین به ویلموتس نیز اذعان داشت: چون چند وقتی سرگرم آخرین هفته لیگ برتر فوتبال و باشگاه فولاد خوزستان بودم دیشب خطی را شروع کردم که متوجه شدم یک بحث خارج از بحث فنی این سؤال برایم پیش آمده که دو میلیون دلار اولیه را چطور از ایران خارج کرده است؟ چون برای وارد کردن 10 هزار دلار به اتحادیه اروپا و کشور اروپایی کلی مدارک لازم دارد تا این پول را وارد کشورش کند. اگر این دو میلیون دلار به کشور بلژیک وارد نشده باشد کار ما را یک مقدار راحت‌تر می‌کند ولی در این موضوع پیچیدگی خاصی وجود دارد. 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان افزود: در این زمینه می‌شود کمک کرد. نوید را می توانم بدهم با یک تیم حرفه‌ای تا در دادگاه CAS رای به سود کشور ما باشد. دیشب سعی کردم با قاضی‌زاده صحبت کنم و ادامه بحث دعوا را ما به دادگاه عالی ورزش بدهیم تا بتوانیم این دادگاه را ببریم.

عضو هیأت مدیره فدراسیون فوتبال که با رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد در مورد اینکه هیأت مدیره قبلی پشت رئیس فدراسیون را خالی کردند،‌گفت:‌ در ساختار قرارداد، ابتدا یک سری از عزیزان که تمایل داشتند ویلتموس سرمربی تیم ملی فوتبال شود پشت تاج و فدراسیون گذشته قایم شدند. اعضای هیأت رئیسه پاسخگو باشند چون هم اکنون می‌بینیم پشت تاج را هم خالی کردند. اگر ساختار فدراسیون فوتبال و اساسنامه این مجموعه خوب تنظیم می‌شد این تصمیمات اتخاذ نمی‌شد و به این مشکلات کتر بود. عضو مجمع انگشت اتهام را به طرف کسی بگیرم با دنبال از پتانسیل حقوقی مخصوصا در اروپا باشیم و اگر سر خط این پول را بگیریم می‌توانیم ویلموتس تسلیم کنیم.

به گزارش خبرنگار فارس، سعید آذری همچنین در گفت و گو با رادیو جوان در مورد این که آیا فوتبالیست‌ها با کیفیتی که دارند، ارقامی که دریافت می‌کنند حقشان است، اظهار داشت: فوتبالیستی که مطالبه 20 میلیاردی دارد، از 20 میلیارد چقدر می‌تواند برای باشگاه آورده داشته باشد؟ آیا می‌توانیم عکس او را روی تی‌شرت بزنیم و 50 هزار تومان بفروشیم؟

آذری تصریح کرد: عده‌ای از فوتبالیست‌ها یکسری آدم تازه به دوران رسیده هستند که 4 تا دلال دور آنها را می‌گیرند و بین هواداران هم پول خرج می‌کند. یکی از بدبختی‌های ما این است که اگر بتوانید به هر طریقی هزار هوادار را جمع کنید، قرارداد میلیاردی ببندید و 500 میلیون هم بین هواداران خرج کنید، پول خوبی به دست می‌آورید. اگر مدیران شهامت داشته باشند این اتفاقات نمی‌افتد.

وی ادامه داد: در جامعه‌ای که افراد برای 500هزارتومان، برای پول درآوردن هزار کار بزه انجام می‌دهند، خیلی از هواداران خودشان آب به آسیاب این‌ها می‌ریزند. یک بار برای همیشه باید این بازی بین بازیکن، دلال و هوادار فیک که من به آنها هوادارنمای دلال می‌گویم را به هم بزنیم. الان یک مدیر برای این که پایه میز خودش را نگه دارد حاضر می‌شود دست به هر کاری بزند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در مورد این که فدراسیون فوتبال کجای این ماجرا قرار دارد، گفت: فدراسیون فوتبال نمی‌تواند حق خودش را ابتیاع کند و 6.2 میلیون دلار جریمه می‌شود. شما دیدید که سر اساسنامه تمام صحبت‌های من حقیقت پیدا کرد، اگر فوتبال ما گران است، به خاطر بی‌سروسامانی فدراسیون ما است. 

آذری افزود: الان بحث اساسنامه و ماجرای ویلموتس وجود دارد. باشگاه‌ها به حال خودشان رها شده‌اند و هر کسی برای خودش گربه رقصانی می‌کند. همین که بتوانند در بحث ویلموتس حق ایران را ابتیاع کنند و ماجرای اساسنامه را درست کنند، ما انتظاری نداریم. تا وقتی یک اتحادیه قوی شکل نگیرد و فوتبال ما به صورت اتحادیه عمل نکند و فدراسیون دست از سر باشگاه‌ها برندارد، همین اوضاع خواهد بود.

وی با اشاره به اظهارات نماینده مجلس در خصوص پرونده ویلموتس اظهار داشت: سؤال من این است که جناب قاضی زاده هاشمی برای ابتیاع حق باشگاه‌ها در مجلس چه کار کرده است؟ برای حق پخش تلویزیونی چه کار کرده‌اند؟ یکسری قوانین باید در مجلس تصویب کنند که فوتبال شغل حساب شود.

آذری در پاسخ به این سوال که فوتبال ایران با ارقامی که بازیکنان می‌خواهند چقدر فاصله دارد، گفت: یک فوتبالیست اگر 20 میلیارد تومان بخواهد، سطح فوتبالش 1.5 تا 2 میلیارد است، یعنی 18 میلیارد فاصله دارد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول