دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱

سیاسی  /  مجلس

عنابستانی: رزم حسینی جهادی است و نه جناحی

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه رزم حسینی جهادی است و نه جناحی گفت: رزم حسینی هم خاک جنگ خورده و هم گرمای صنعت را چشیده است.

عنابستانی: رزم حسینی جهادی است و نه جناحی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس امروز (سه شنبه 8 مهر ماه 99) در صحن علنی مجلس در موافقت با وزیر پیشنهاد‌ی صمت اظهار داشت: ما امروز با ناکارآمدی‌های مختلفی در حوزه اجرایی در دولت مواجه هستیم که بهترین فرصت‌ها را تبدیل به بحران و تهدید می‌کنند.

وی افزود: امروز چشم دیپلماسی خارجی ما به دست دشمنان است تا بهترین فرصت‌های منطقه‌ای ما از دست برود و رئیس جمهور محترم ما نیز برخلاف سوگندی که یاد کرده که خود را وقف مردم کند، آنقدر جان عزیز است که برای دومین بار حاضر نیست برای حمایت از وزیر پیشنهاد‌ی خودش در مجلس و در محضر ملت حاضر شود.

عنابستانی با بیان این که امروز فشار بر طبقات متوسط و محروم جامعه به دلیل ناکارآمدی دولت به شدت افزایش یافته است تصریح کرد: حال تولید، صادرات، تجارت، واردات و مردم خوش نیست.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر قرار است جهش تولید محقق شود و فرمایشات مقام معظم رهبری محقق شود، باید سکان وزارتخانه‌ها را به دست رزمندگان غیور، شجاع و پرورش‌یافتگان مکتب قهرمان ملی حاج قاسم سلیمانی بدهیم.

وی با بیان این که می‌گویند چرا از حاج قاسم سلیمانی می‌گویید، گفت: مگر رزم‌حسینی غیر از حاج قاسم سلیمانی هویت دیگری هم دارد. رزم حسینی به غیر از حاج قاسم سلیمانی هیچ تعریفی نمی‌شود.

عنابستانی با اشاره به مسؤولیت رزم حسینی در دو استان کرمان و خراسان گفت: هر دو استان معدنی و صنعتی بودند و تمام نمایندگان این دو استان موفقیت ایشان را تأیید و عملکرد رزم حسینی را مثبت می‌دانند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رزم حسینی برای پیشبرد امور اهل تعامل مثبت و فعال با ائمه جمعه و نمایندگان است و شبهه می‌کنند که رزم حسینی سابقه‌ای در وزارت ندارد، اما او در صنعت، معدن و تجارت خارجی و داخلی سال‌ها فعال بوده است و مسائل این بخش را از آن سوی میز به نحو شایسته‌ای درک می‌کند.

عنابستانی تأکید کرد: در طول 40 سال گذشته عده‌ای که می‌خواستند اقتصاد کشور را به گروگان بگیرند تبلیغ کردند که تولید ثروت یک عمل قبیح است و انقلابی نباید به سمت تولید ثروت و ایجاد ثروت برود و همین باعث شد که امروز خاکریزهای اقتصادی در دست کسانی بیفتد که هیچ اعتقادی به انقلاب و مبانی انقلاب ندارند.

وی ادامه داد: امروز نیز عده‌ای تبلیغ می‌کنند که هر کس در بخش خصوصی فعالیت، صادرات و واردات کند فردی فاسد و رانت خوار است، آیا این یک حرکت نفوذی خزنده نیست؟ و این در تناقض صحبت‌های مقام معظم رهبری که همواره از بخش خصوصی حمایت می‌کنند است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: این که سال‌ها یک نفر در بخش خصوصی به عنوان یک کارآفرین نمونه بدون استفاده از مناصب، رانت و قدرت سیاسی موفقیت کسب کند آیا اقدامی ناپسند است؟ ثروت میلیارد‌ی زمانی بد است که از اول انقلاب وکیل و وزیر بوده باشد و سپس ثروت هزار میلیارد‌ی داشته باشد، اما کسی که هیچ وزارت و وکالتی نداشته و بعد از جنگ وارد عرصه اقتصادی شده، موفق بوده و بیش از 35 هزار شغل درست کرده شایسته احترام است.

عنابستانی خاطرنشان کرد: رزم حسینی بلافاصله پس از این که وارد دولت می‌شود و به عنوان استاندار معرفی می‌شود تمام سهام‌های خود در شرکت‌ها را واگذار می‌کند تا دچار تعارض منافع نشود بنابراین امروز رزم حسینی سهامی ندارد.

وی به برخی نوشته‌ها و انتقادات از رزم حسینی اشاره و تصریح کرد: مخالف محترم گفتند تحت تأثیر این مجازی‌نویس‌ها و زردنویس‌ها قرار نگیرید؛ چراکه هیچ یک از اعضای خانواده رزم حسینی در خارج از کشور ساکن نیستند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که یکی از خصایص و ویژگی‌های رزم حسینی شناخت دقیق موانع تولید است گفت:‌ همه ما در حوزه انتخابیه‌مان با واحدهای بزرگی سر و کار داریم که این واحدهای بزرگ به مسؤولیت اجتماعی خود عمل نمی‌کنند و نسبت به ایجاد اشتغال بی‌تفاوت هستند، بنابراین در نامه رزم حسینی مجاب کردن واحدهای بزرگ فولادی، صنعتی و سیمانی و نقش آفرینی در حوزه اجتماعی است.

عنابستانی با اشاره به کتاب اقتصادی رزم حسینی گفت: تمام قوانین کشور را تحت عنوان قوانین مزاحم در این کتاب لیست شده است و من ایشان را مدیری توانمند و مطلع می‌دانم.

وی با تأکید بر این که رزم حسینی جهادی است و نه جناحی گفت: رزم حسینی هم خاک جنگ خورده و هم گرمای صنعت را چشیده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خطاب به رزم حسینی گفت: آقای رزم حسینی منتظر معجزه شما نیست بلکه منتظر تعیین و تغییر اولویت‌ها و توجه ویژه واحدهای صنعتی هستیم.

عنابستانی گفت: ادامه این بلاتکلیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید به صلاح هیچ کس نیست.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول