اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده توانا فارس نوجوان

فرهنگ  /  کتاب و ادبیات

سردار فضلی: «بابارجب» با خدا معامله کرد/ رونمایی از کتاب، تکریم همسر شهید است

سردار علی فضلی گفت: امروز جلسه رونمایی از کتاب شهید بابا رجب است، اما این جلسه برای تکریم، پاسداشت و عزتمندی همسر و فرزندان شهید رجب محمدزاده برگزار می‌شود.

سردار فضلی: «بابارجب» با خدا معامله کرد/ رونمایی از کتاب، تکریم همسر شهید است

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آئین رونمایی از کتاب بابارجب که شامل خاطرات شفاهی همسر شهید رجب محمدزاده است، عصر امروز با حضور سردار علی فضلی، طوبی زرندی همسر شهید محمدزاده و نسرین رجب‌پور نویسنده کتاب در سالن اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد.

* خانواده شهید بابا رجب همانند خود شهید اهل جهاد هستند

سردار علی فضلی، جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم ضمن بیان اینکه خدا را شاکریم همزمان با ۴۰ سالگی دفاع مقدس پرداختن به یک اسطوره موجب شد امروز از کتابی در باره خاطرات همسر ایشان رونمایی کنیم، گفت: این جلسه در واقع تکریم و پاسداشت همسر شهید و فرزندان دلبند ایشان است.برای این مسئله از خبرگزاری فارس و مدیریت آن تشکر می‌کنم.

وی افزود: خدا را شاکریم در مواجهه با خانواده‌ای اهل جهاد قرار داریم. نمی‌توان گفت بابا رجب تنها به جبهه رفت و جنگید بلکه باید گفت همه خانواده به جبهه رفتند. چه بابا رجب که در خط مقدم جنگید و بخشی از عمر شریف خود را در دفاع از دین خدا فدا کرد و در نهایت پس از توفیق جانبازی به شهادت نائل شد و چه خانواده همسر ایشان. بابا رجب شهید زنده‌ای بود که سه دهه در میان ما بود و خانواده معظم ایشان توفیق پرستاری و خدمت ایشان را یافتند. آنها نیز با این توفیق خودشان رادر جبهه فرض می‌کنند و جبهه واقعا همین است «جلب رضایت خدا» و غیر آن ممکن نیست.

* اگر خون مقدس و پاک منزه شهدایی چون بابارجب و امثال او نبود ممکن نبود ما ۴۲ سالگی پیروزی انقلاب را شاهد باشیم

سردار فضلی با بیان اینکه اگر همگان پا در عرصه دفاع از انقلاب قرار ندهند این دشمنی‌ها از سوی صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها، عربستان و غرب که همچنان به اشکال مختلف ادامه دارد، ادامه دار خواهد بود، گفت: اگر خون مقدس و پاک منزه شهدایی چون بابارجب و امثال او نبود ممکن نبود ما ۴۲ سالگی پیروزی انقلاب را شاهد باشیم.

این جانباز سال‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در آستانه اربعین سیدالشهدا قرار داریم و فراغی که به واسطه این ویروس کرونا ما را از آن سرزمین دور کرده اندوهی را برای ما پدید آورده، گفت: این ویروس مردم سرزمین‌مان و سراسر گیتی را از توفیق زیارت محروم کرد اما بدانید نیت‌ها مهم است. اگر نیت برای خدا باشد همیشه کارساز است کما اینکه همسر و فرزندان بابارجب با خدا معامله کردند. انشاالله اجر همه با سالار شهیدان باشد.چون این رزمنده‌ها ادامه راه سیدالشهدا را طی کردند. 

 

مستند «پسر را ببین، پدر را تصور کن» درباره شهید بابارجب به کارگردانی حمید یادروج امروز در مراسم رونمایی کتاب برای حاضران پخش شد

جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه من شرمنده خانواده شهدا و جانبازان هستم، گفت: امسال در ۴۰ سالگی دفاع مقدس بنا شد از دو میلیون و ۴۵۰ هزار رزمنده بسیجی و سرباز بسیجی که در دوران دفاع مقدس در سپاه نام نیکویشان ثبت شده، تجلیل کنیم، توضیح داد: این امر مطلع مبارکی است که تا پایان سال فرصتی خواهد بود تا همه عزیزان از این موهبت بهره‌مند شوند.

* باید به امثال بابارجب‌ها بیشتر بپردازیم تا این الگوها به جامعه معرفی شوند

سردار فضلی درباره جلسه رونمایی از کتاب بابارجب هم گفت: در جلسه هفتگی که برای ۴۰ سالگی دفاع مقدس داشتیم دوستان ما در سپاه امام رضا (ع) از تهیه کتاب خبر دادند. کتابی که برای ما درس‌های فراوانی خواهد داشت نه یک روز و یک ساعت بلکه سه دهه از زندگی جانبازی که آثار و برکات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه باید به امثال بابارجب‌ها بیشتر بپردازیم تا این الگوها به جامعه معرفی شوند، خاطرنشان کرد: ما تازه به گوشه‌ای از خاطرات همسر و فرزندان یک جانباز پرداخته‌ایم در حالی که او از سال ۵۹ در جهاد عضویت داشت. برای خدمت به مردم و محرومین در حالی که شغل نانوایی داشت برای ادای دین به جبهه‌ها رفت و جهاد کرد. او اگر مجروح نشده بود اکنون در پی رفتن به جبهه‌های مقاومت بود. افرادی چون بابارجب شهدای زنده‌ای بودند که هر چه رسانه‌ها و بحث‌های فرهنگی به زوایای حیات و ممات آنها بپردازد باز هم ناگفته بسیار است و کار ناچیز. 

جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با انتشار چنین آثاری بخشی از بدهی ما به نسل امروز و آینده جبران خواهد شد زیرا نسل‌های آینده باید بدانند شهدایی چون بابارجب بدون چشمداشت مادی به جبهه‌ها رفتند و جنگیدند. ما دیدیم که شهید بابارجب از امام رضا می‌خواهد همانگونه که ضامن آهو شد نزد خدا ضامن شود تا شرمنده نشود. او حتی نمی‌توانست تکلم کند یا با دیگران ارتباط برقرار کند اما همسر و فرزندانش جور همه ما را در این سال‌ها کشیدند و جایشان نزد حضرت رسول و بی‌بی دو عالم محفوظ است؛ کار زینبی همین است. 

* بوسه رهبر انقلاب بر پیشانی بابارجب و شهید صیاد شیرازی

وی ضمن اشاره به خوش ذوق بودن خبرگزاری فارس در برگزاری جلسه تکریم از همسر یک شهید، عنوان کرد: ‌رونمایی یک کتاب تنها بهانه این تکریم بود. چه توفیقی می‌تواند بالاتر از آن باشد که در جلسه رونمایی از کتاب بابارجب حضور داشته باشم. بابارجب خواسته‌ای جز دیدار با حضرت آقا نداشت و خدا عنایتی کرد و این دیدار محقق شد و بوسه‌ای که نائب امام زمان بر پیشانی بابارجب نثار کردند همان بوسه را بر پیشانی شهید صیاد شیرازی امیر دل‌ها هم نثار کردند و چقدر حزن و اندوه شهید سلیمانی بر ایشان سنگینی می‌کند اما درود و سلام خدا بر خانواده شهدا و این شهید عزیز.

به گفته سردار فضلی شهدا کار بزرگی کردند اما شاید ما غفلت‌های زیادی داشته باشیم و از این رو شرمنده‌ایم، شاید نتوانستیم این فرهنگ را به درستی منتقل کنیم اما باید بدانیم این فرهنگ‌ها لشکر تولید می‌کند. جوانان امروز ما «به ولله»‌بهتر از گذشته هستند بدون تردید. ما در اوایل انقلاب مصادیق چندانی نداشتیم اما امروز شهدا، رزمندگان و جانبازان فراوانی داریم که حضورشان در بین مردم عزت و اعتبار می‌آورد. مسیر را روشن می‌کند و ما باید از غفلت‌ها بکاهیم.

سردار فضلی با بیان اینکه هر کار با هنر ماندگار می‌شود،‌گفت: قطعا خانواده شهدا و جانبازان مشکلاتی داشتند، وظیفه ما  و همه دستگاه‌هاست تا به آنها رسیدگی کند اما هرگز و سر سوزنی شکواییه نکردند تا مبادا اجر کارشان کم شود. اینها با خدا معامله کردند و صاحب کرامت هستند. ما نیز باید دستاویز شهدا شویم تا در مسیر الی الله گام‌های بلندی برداریم.

* با مطالعه کتاب «بابارجب» بارها گریستم

جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن اشاره به اینکه شب گذشته کتاب را مطالعه می‌کردم و اشک می ریختم، گفت: بخشهایی از کتاب را دیشب خواندم. اشک‌هایم سرازیر می‌شد. همسرم پرسید چه شده؟ پاسخ دادم گوشه کوچکی از حماسه بزرگی را که یک همسر شهید رقم زده می‌خوانم. به همان بخشی رسیده بودم که شهید بابارجب از پشت پنجره بازی بچه‌هایش را در حیات مشاهده می‌کرد  و... شاید آرزوی خوردن یک لقمه نان یا یک بوسه را داشت اما آرزوی بزرگ او پیروزی اسلام و محو دشمنان قسم خورده انقلاب بود. اگر این خون‌ها ریخته نمی‌شد انقلاب ۴۰ سالگی را نمی‌دید. چراکه ما در دنیا حامی جز خدا نداریم. انتظاری هم نداریم چون خدا را داریم. بابارجب هم با خدا معامله کرد و همه جانبازان نیز همین گونه بودند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول