يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۰

علمی و دانشگاهی  /  آموزش

نوآوری خدمات تخصصی به شرکت‌های دانش بنیان توسعه می دهد

مدیر کل پژوهش و نوآوری دانشگاه علمی کاربردی گفت:نوآوری با ایجاد شبکه های صنعتی می‌تواند به توسعه خدمات تخصصی برای حمایت از شرکت‌های منطقه ای منجر شود.

نوآوری خدمات تخصصی به شرکت‌های دانش بنیان  توسعه می دهد

محمد حسین موسی زاده مدیرکل پژوهش و نوآوری دانشگاه علمی کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه  قطب های نوآوری از طریق یک لنز اکوسیستمی یا زیستگاهی  یک مزیت رقابتی برای کسب و کار در یک اقتصاد جهانی، فراهم می کند، گفت:  اکوسیستم نوآوری دارای عناصر مختلفی است که می‌توان به موسساتی که مردم با استعداد را جذب و حمایت می کنند تا ایده های جدید ایجاد شود اشاره کرد زیرا  شبکه‌های صنعتی که تعامل را تشویق می کنند به تحریک نوآوری بیشتر و کمک به توسعه خدمات تخصصی برای حمایت از شرکت های منطقه ای و تشویق همکاری های صنفی متقابل می انجامد.

* نوآوری یک مزیت رقابتی برای کسب و کار و شهرها در یک اقتصاد جهانی، فراهم می‌کند

وی افزود: نگاه به قطب های نوآوری از طریق یک لنز اکوسیستمی یا زیستگاهی و جمع آوری یک تیم رهبری  در رشته‌های مختلف بین رشته ای از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که با این کار اطمینان از اینکه منطقه نوآوری در حال رشد و گسترش است حاصل می شود از طرفی باید بگویم  ایجاد عناصر اصلی نوآوری را هدایت می کند و در نتیجه یک مزیت رقابتی برای کسب و کار و شهرها در یک اقتصاد جهانی، فراهم می کند.

* ایجاد یک قطب نوآوری، تلفیقی از استراتژی توسعه خوشه صنعتی است

موسی زاده تصریح کرد: ایجاد یک قطب نوآوری، تلفیقی از استراتژی توسعه خوشه صنعتی، استراتژی کارآفرینی، فرهنگ و هنر، استراتژی طراحی راهبرد شهری، استراتژی پایداری محیطی و در نهایت استراتژی احیای جامعه است.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول