چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳

هنر و رسانه  /  رسانه

جزئیات برگزاری نشست های تخصصی همایش سواد رسانه ای تشریح شد

دبیر شورای علمی سومین همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی، شیوه برگزاری نشست های پنجگانه تخصصی این رویداد مجازی را تشریح کرد.

جزئیات برگزاری نشست های تخصصی همایش سواد رسانه ای تشریح شد

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر عبدالکریم خیامی ضمن اعلام جدول عناوین مقالاتی که در نشست‌های تخصصی پنجگانه این رویداد ارائه خواهد شد، اظهار کرد: بر اساس این جدول از مؤلفان مقالات درخواست می کنیم فایل ارائه خود را به صورت یک ویدیوی ضبط شده - به مدت حداکثر ده دقیقه- به ایمیل همایش به آدرس info@milconf.ir ارسال کنند.

وی با بیان اینکه به علت شرایط کرونایی نشست ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، تصریح کرد: البته از رئیس و دبیر هر نشست و نیز ارائه دهندگانی که در تهران اقامت دارند خواسته شده در صورت امکان در محل برگزاری نشست حضور داشته باشند تا از تجهیزات و امکانات ضبط و انتشار بهتری استفاده شود. تلاش بر این است که اصل ارائه ها در قالب ویدیوهای از پیش ضبط شده در اختیار برگزارکنندگان قرار گرفته باشد تا در زمان مقرر و طبق جدول زمانبندی پخش شود. البته نظرات اساتید حاضر در هر نشست و پرسش و پاسخ های آنها از پژوهشگران به صورت زنده و برخط(آنلاین) خواهد بود.

 

دبیر شورای علمی همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی درباره وضعیت مقالات ارسالی به همایش نیز گفت: تعداد مقالات پذیرفته شده که از سه مرحله داوری عبور کرده اند، بیش از مقالاتی است که در جدول ارائه ها اعلام شده است، اما به علت اینکه  ظرفیت ارائه مقاله در همایش - به ویژه در شرایط برگزاری مجازی- محدود است، به ناچار مقالاتی که نمرات بالاتری در فرایند داوری کسب کرده اند در این جدول قرار گرفته اند. البته ممکن است پس از برگزاری همایش از برخی نویسندگان بخواهیم تا برای چاپ مقالاتشان درکتاب مقالات همایش، اصلاحاتی را انجام دهند. 

خیامی همچنین خاطرنشان کرد: در این رویداد ۱۰ درصد از نمره نهایی به "نحوه ارائه مقالات" - اعم از کیفیت پرده نگار، رعایت زمان، شیوایی بیان، تسلط بر محتوای مقاله و نحوه پاسخگویی به سوالات مطرح شده در نشست-اختصاص یافته است. بر این اساس برای تعیین ۱۰ مقاله برتر همایش که مشمول دریافت جوایز خواهند بود، ۹۰ نمره به محتوای مقاله و ۱۰ نمره به نحوه ارائه اختصاص می یابدکه نمره اخیر را اساتید حاضر در نشست منظور خواهند کرد. ازهمین رو پیشنهاد می کنم مقالاتی که بیش از یک نویسنده دارند، از میان خود کسی را که از بیان و اشراف بهتری برخوردار است برای حضور در نشست ها انتخاب کنند.

وی در پایان تاکید کرد: از نویسندگان مقاله در حوزه سواد رسانه ای انتظار می رود که خود بتوانند با صداگذاری بر روی محتوای پرده نگار خود، یک محتوای رسانه ای و ویدئویی کوتاه (کمتر از ۱۰ دقیقه) تهیه و برای همایش ارسال کنند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول