پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۸

اقتصادی  /  نفت و انرژی

جزئیات بدهی ۷۶.۳ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی پالایش و پخش به خزانه داری

براساس صورت مالی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران سال 1397، این شرکت در پایان سال مذکور، بیش از 76 هزار و 326 میلیارد تومان به خزانه داری کل کشور بدهکار بوده است.

جزئیات بدهی ۷۶.۳ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی پالایش و پخش به خزانه داری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از بخش هایی که در قالب یادداشت های توضیحی گزارش صورت مالی شرکت های دولتی، توضیحاتی درباره آن ارائه می شود، رابطه این شرکتها با خزانه داری کل کشور است.

براساس صورت مالی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سال 1397، این شرکت در پایان سال مذکور، بیش از 76 هزار و 326 میلیارد تومان به خزانه داری کل کشور (دولت) بدهکار بوده است.

بخش اعظم بدهی مذکور ناشی از سهم خزانه داری کل کشور از بهای نفت خام و میعانات گازی تحویلی این شرکت در سال 97 بوده که ارزشی 270 هزار و 610 میلیارد تومانی داشته است.

از طرف دیگر، بخش اعظم طلب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از خزانه داری کل کشور در سال 97 هم بابت یارانه 192 هزار و 980 میلیارد تومانی فرآورده های نفتی و حمل نفت خام و همچنین واریزی 36 هزار و 893 میلیارد تومانی شرکت ملی پخش به خزانه داری کل کشور بابت فروش فرآورده های نفتی بوده است.

در تصویر فوق، ارقام موجود در ستون اول مربوط به سال 1397 و ستون دوم مربوط به سال 1396 و هر دو رقم با واحد میلیون ریال و با عنوان (بدهکار)بستانکار است. 

براساس این گزارش، بدهی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به خزانه داری کل کشور، تعدیل شده و از 37 هزار و 27 میلیارد تومان به 32 هزار و 653 میلیارد تومان رسیده است. جزئیات این تعدیل بدهی در جدول زیر آمده است:

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول