اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

بیانیه کانون‌ دانشگاهیان ایران در واکنش به حمله تروریستی دانشگاه کابل

کانون دانشگاهیان اعلام کرد در کنار جامعه دانشگاهی، اساتید و دانشجویان دانشگاه کابل و سایر مراکز علمی و آموزشی افغانستان برای پیروزی سپاه نور بر ظلمت ایستاده است.

بیانیه کانون‌ دانشگاهیان ایران در واکنش به حمله تروریستی دانشگاه کابل

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی طی بیانیه‌ای در واکنش به حادثه تروریستی دانشگاه کابل اعلام کرد: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به تبع به تبعیت از رهبری حکیم و همراه با ملت غیور و به ویژه میلیونها دانشجو، استاد و جامعه دانشگاهی ایران، همراهی و تسلیت خود را با همه وجود تقدیم ملت عزیز و همسایه و مظلوم در افغانستان جان می نماید و با صدای رسایش که برخاسته از منطق دینی و صلابت اسلامی و علمی است اعلام می‌دارد که در کنار جامعه دانشگاهی اساتید معزز و دانشجویان پرجوش و با انگیزه دانشگاه کابل و سایر مراکز علمی و آموزشی آن سرزمین برای پیروزی سپاه نور بر ظلمت و اعلاء کلمة الله بر سخن سست و بی مقدار خداناباوران چون کوه ایستاده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

حکایت غربی است، ۸ روز پیش دانشگاه کابل همزمان شاهد دو نمایشگاه بود یکی برنامه ریزی شده با عنوان نمایشگاه کتاب مشترک ایران و افغانستان و دیگری تراژدی و مرگ و ناقوس و تباهی دست آموزان پست و تروریست شیطان بزرگ اروپای آدمکش و تمام سگ سیرتانی که برگِرد دنیا عوعو کنانند و در عین حال با تمام وقاحت ادعای صیانت از حقوق بشر دارند.

شاهدی از آن ماجرای تلخ می گوید با صدای تیر، استادی بر زمین افتاد و فریادها بلند شد که انتحاری ها آمدند. دل سیاهان قسی القلبی که چهره های خود را زیر نقاب پنهان کرده بودند و درنده تر از وحوش مغز متعلمان و معلمانی را بر زمین می پاشیدند که رسول اعظم می‌گویند: « ملائکه الله بالهای خود را در تکریم آنان فرش راهشان می سازند».

چقدر سخت و مایه ناشکیبایی است که جوان دانشجویی با صدای لرزان بگوید « آخرین دیدارم با رفیق هم شاگردی و هم اتاقی و مونس روزها و شب‌های دوری از خانواده ام در مسجد دانشگاه بود» تو گویی مقدر چنان بوده تا پاره های بدن و لخته های جگر رفیقش بر سر و صورتش بپاشد تا شاید هر بار که وضو میسازد مغز و ذهن و دل را ناخودآگاه به یادش بیاندازد و با نوای تکبیر و قنوتش بنوازد.

کجای عالم روا می‌دارند یا تاریخ کدام سرزمین سراغ دارد که دانشجوی جوانی را که شاگرد ممتاز شده است و همکلاسی ها را به کام شیرین کردن مهمان می نماید به جای اعطای نشان دانش و لوح افتخار، سرب داغ و پیشانی‌اش بنشانند!

راستی چه عجیب‌اند طایفه بی‌خردان و تمثال جاهلیت جهلای دیرین و مدرن که کتاب‌ها و دفترچه‌های خونین زمره علم جویان و ره به نور بردگان را در زیر چکمه‌های نادانی و تباهی خود در پایمال می سازند و با زدن تیر خلاص به کسانی که تنها جرمشان جویندگی و علم محوری بوده است با کمال خونسردی آمار کشتگان را لحظه به لحظه برای اربابان شان هجی می کنند.

و سخن آخر اینکه ...

سلام استادان، ای دانشجویان و ای همه جامعه علمی و دانشگاهی کشور زخم خورده، برادر، مسلمان و مظلوم افغانستان...

سلام ای شهیدان علم و جانبازان راه دانش در دانشگاه کابل...

امروز یک بار دیگر برای جهانیان ثابت شد که هدیه ملت ایران برای برادران همسایه و مسلمانش کتاب و دانش و آگاهی و اندیشه و معرفت و دینداری و برادری و دوستی است و تحفه غریبه های غاصب و به زور جاخوش کرده در این سرزمین ها آتش است و گلوله و کاشتن بذر نفاق و کینه و نشاندن هزاران هزار در سوگ عزیزترین عزیزانشان.

اینک کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به تبع به تبعیت از رهبری حکیم و همراه با ملت غیور و به ویژه میلیونها دانشجو، استاد و جامعه دانشگاهی ایران، همراهی و تسلیت خود را با همه وجود تقدیم ملت عزیز و همسایه و مظلوم در افغانستان جان می نماید و با صدای رسایش که برخاسته از منطق دینی و صلابت اسلامی و علمی است اعلام می‌دارد که در کنار جامعه دانشگاهی، اساتید معزز و دانشجویان پرجوش و با انگیزه دانشگاه کابل و سایر مراکز علمی و آموزشی آن سرزمین برای پیروزی سپاه نور بر ظلمت و اعلاء کلمة الله بر سخن سست و بی مقدار خداناباوران چون کوه ایستاده است و هم نوای همه مومنان با هم به ترنم کلام وحی می ایستیم که « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ »

20 آبان 1399 خورشیدی 

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی»

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول