اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

تعلیم و تربیت  /  سایر حوزه ها

فارس من| تبدیل وضعیت مربیان حق‌التدریس انجام شده است

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس انجام شده است و همچنین امکان تدریس در بیش از 3200 کارگاه و آزمایشگاه فنی و حرفه ای برای اعضای حق التدریس وجود دارد.

فارس من|  تبدیل وضعیت مربیان حق‌التدریس انجام شده است

  به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، سامانه «فارس من» سامانه‌‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع « لزوم بازگشت حق‌التدریسان فنی‌وحرفه‌ای به تدریس » را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت وگو با مسؤولان شدند که خبرنگاران نیز برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

 حسین سلمانی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای درباره موضوع مطالبات مردمی مبنی بر «لزوم بازگشت حق‌التدریسان فنی‌وحرفه‌ای به تدریس» گفت: در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کادر آموزشی شامل اعضای هیأت علمی می شو ند که بکارگیری و استخدام آنها تابع ضوابط و مقررات خاص خود بوده و باید از طریق شرکت در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و پس از طی فرایند مربوطه به عنوان هیأت علمی بکارگیری شوند و به استناد بند (ذ) ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه، وزارت متبوع مکلف به ساماندهی مربیان حق التدریس قبل از سال ۱۳۹۰ آموزشکده ها و دانشکده های فنی و حرفه ای بوده که بر این اساس پس از مکاتبات متعدد با سازمان اداری و استخدامی کشور، مجوز تبدیل وضعیت مشمولان قانون مذکور اخذ و نسبت به تبدیل وضعیت آنان به صورت عضو غیر هیأت علمی پیمانی اقدام شده است لذا با توجه به مراتب فوق امکان بکارگیری آنها بعنوان کادر آموزشی (هیأت علمی ) میسر نبوده و صرفاً بصورت عضو غیر هیأت علمی (پیمانی ) و بر اساس مجوزهای صادره از سوی سازمان مذکور جذب شده اند و تبدیل وضع آنان به هیأت علمی تابع ضوابط و مقررات خاص خود در آیین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی است.

وی افزود: احتساب سنوات غیر رسمی کارکنان دولت به عنوان سابقه خدمت دولتی در اجرای ماده 151 قانون استخدامی کشوری و ۱۰۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، در صورتی که به صورت تمام وقت بوده باشد و کسورات مربوط را پرداخت کرده یا بنماید، امکان پذیر است لذا با توجه به اینکه خدمت تمام وقت کارکنان به استناد ماده ۲۸ آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی ۴۰ ساعت در هفته است و متقاضیان فوق فاقد شرایط مذکور هستند، لذا احتساب ایام حق التدریس آنان به عنوان سابقه دولتی امکان پذیر نیست.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای تصریح کرد: در بند (ذ) ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه، وزارت علوم تحقیقات و فناوری  مکلف به ساماندهی مربیان حق التدریس مشمول بوده است و در خصوص نوع استخدام و تبدیل وضعیت آنان تکلیفی را مشخص نکرده است ، لذا تبدیل وضعیت آنان  بر اساس مجوزی که سازمان اداری استخدامی صادر نموده،  صورت پذیرفته است.

سلمانی ادامه داد: به استناد مصوبه ۱۲ هیأت امنای دانشگاه فنی و حرفه ای در ۲۵ آذرماه سال ۹۷ در خصوص شرح شغل و شرایط احراز پست سازمانی کارشناس آموزشی دانشگاه، متقاضیان در صورت احراز شرایط پست سازمانی فوق الذکر می توانند به امور تدریس در دروس کارگاهی و آزمایشگاهی (تئوری و عملی) در بیش از ۳۲۰۰ کارگاه و آزمایشگاه دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای بکارگیری شوند. همچنین با توجه به فراخوان‌های سالانه هیأت علمی کلیه متقاضیان می توانند در فراخوان‌های مذکور شرکت کرده و پس از طی مراحل قانونی به عنوان عضو هیأت علمی مشغول به کار شوند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول