اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

ورزشی  /  سایر حوزه ها

حفظ سهمیه سه‌گانه در المپیک پاریس

سهمیه‌های رشته سه‌گانه در بازی‌های ۲۰۲۴ پاریس تغییری نداشته است.

حفظ سهمیه سه‌گانه در المپیک پاریس

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس آخرین مصوبات کمیته بین المللی المپیک (IOC)، صد و ده ورزشکار رشته سه گانه در 3 رقابت برای کسب مدال در بازی های المپیک 2024 پاریس شرکت خواهند کرد.

هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک برنامه رویدادها و سهمیه ورزشکاران را برای بازی های المپیک پاریس 2024 تصویب کرد، که در آن در رشته سه‌گانه، ۳ مسابقه برگزار و 3 مدال توزیع خواهد شد، انفرادی مردان، انفرادی زنان و مختلط امدادی، و سهمیه ورزشکاران نیز همانند المپیک 2020، تعداد 110 ورزشکار خواهد بود.

ماریسول کاسادو رئیس ترای اتلون جهانی و عضو کمیته بین المللی المپیک در این خصوص اظهار داشت: ترای اتلون (سه گانه) جهانی از IOC درخواست کرده بود که 2 مسابقه و 2 مدال دیگر به رقابت های ترای اتلون المپیک 2024 افزوده و سهمیه ورزشکاران را نیز افزایش دهد، زیرا ما معتقدیم که مسابقات ترای اتلون می تواند حضور بیشتر و پر تعدادتری در المپیک داشته باشد، اما پس از بحث و گفت وگوهای زیاد با بخش ورزش IOC، به این نتیجه رسیدیم که این حرکت در حال حاضر امکان پذیر نیست، چرا که تعداد ورزشکاران اکثر رشته های ورزش در المپیک پاریس کاهش می یابد.

وی هم چنین افزود: ما خوشحالیم که مسابقه مختلط در برنامه المپیک باقی می ماند و ما به کار خود ادامه خواهیم داد تا بتوانیم مسابقات بیشتری برای کسب مدال داشته باشیم و سهمیه ورزشکار را برای المپیک لس آنجلس 2028 افزایش دهیم. ما در فصل های آتی برنامه پیشنهادی Eliminator را در اختیار شما قرار خواهیم داد، تا بتوانیم با شتاب و تجربه بیشتری به IOC ثابت کنیم که این افزایش سهمیه و رویداد در برنامه مسابقات فوق العاده خواهد بود که با قالب نو، سریع و جذاب خود میلیون ها هوادار را به تماشای بازی های المپیک جذب خواهد کرد.

وی ادامه داد: ما مشتاقانه منتظر همکاری با IOC برای افزایش سهمیه ورزشکاران هستیم تا به فدراسیون های ملی فرصت بیشتر برای اعزام ورزشکاران به مسابقات ترای اتلون المپیک را بدهیم.

IOC برای افزایش 41 رویداد مدال در بازی های المپیک پاریس 2024 درخواست هایی دریافت کرده است، اما کمیسیون برنامه IOC تصمیم گرفت که رویدادهای مدال خود را افزایش نداده و با برنامه نهایی، حتی تعداد کلی مسابقات را نیز کاهش دهد. در مجموع 329 رویداد مدال برای پاریس 2024 برنامه ریزی شده است.

سهمیه ورزشکاران المپیک پاریس 2024، با احتساب ورزش های جدید 10500 ورزشکار تعیین شد که در مجموع 592 نفر کمتر از بازی های توکیو 2020 (11092 نفر) است.

اکثر ورزش ها در بازی های پاریس 2024 با کاهش سهمیه مواجه شده اند و ترای اتلون یکی از معدود ورزش هایی است که سهمیه پیشین خود را در این بازی های حفظ کرده، که شامل 55 مرد و 55 زن می شود.

در بازی های پاریس 2024 به منظور حفظ برابری جنسیتی، میزان مشارکت مردان و زنان دقیقا 50 درصد خواهد بود، این در حالی است که 48/88 درصد میزان مشارکت زنان برای توکیو 2020 است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول