اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

سیاسی  /  دولت

سخنگوی وزارت کشور: سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری‌های کشور راه اندازی شد

سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از راه‌اندازی و آغاز به کار سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری های کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت کشور: سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری‌های کشور راه اندازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از راه‌اندازی و آغاز به کار سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری های کشور خبر داد و اظهارکرد: با راه اندازی این سامانه فرآیندهای سرمایه‌گذاری در شهرداری ها ساماندهی خواهد شد و از سوی دیگر شاهد کاهش مراجعات غیر ضروری، تجمیع اطلاعات و الکترونیکی کردن فرآیند ها خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: فعالیت سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری ها امکان تحلیل اطلاعات کشور برای بهبود تصمیم سازی های کلان کشوری و استانی در حوزه تامین مالی شهرداری ها از طریق تسهیلات و اوراق مشارکت را بیش از پیش فراهم می کند.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه هم اکنون استفاده از این سامانه برای تمامی استانداری ها و شهرداری های سراسر کشور قابل بهره‌برداری است، تصریح کرد: بخش زیادی از زمان دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها استانداری ها و نهادهای حاکمیتی به تجمیع اطلاعات و گزارش‌دهی می‌گذرد همچنین دسترسی به اطلاعات به روز و قابل استناد بسیار زمان‌بر بوده و از سویی شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم کاهش مراجعات غیرضروری اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات در خدمات مختلف سطح کشور را بیش از پیش نشان می دهد بناباین راه اندازی این سامانه می تواند کمک شایانی در حل این مسائل داشته باشد.

سامانی با اشاره به یکی از وظایف معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در حوزه پرداخت تسهیلات بانکی و اوراق مشارکت به شهرداری‌های کشور تاکید کرد: با اجرایی شدن سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری ها اقداماتی همچون شناسایی پروژه های سرمایه گذاری شهرداری ها، شناسایی سرمایه‌گذاران حوزه مدیریت شهری، ایجاد بانک اطلاعات تسهیلات بانکی پرداختی به شهرداری‌ها در سنوات مختلف، ایجاد بانک اطلاعاتی اوراق مشارکت منتشر شده توسط شهرداری ها به تفکیک هر سال، ایجاد ارتباط فی‌مابین سرمایه‌گذاران و پروژه‌های شهرداری، تجمیع مشخصات شرکت ها و سازمان های سرمایه گذاری شهرداری ها و تجمیع قوانین مرتبط با سرمایه‌گذاری و تسهیلات شهرداری‌ها صورت می گیرد.

سخنگوی وزارت کشور یادآورد شد: این سامانه دارای چندین زیرسیستم است که از طریق آنها میزان تسهیلات بانکی دریافتی ، اوراق مشارکت دریافتی ، اطلاعات پروژه های سرمایه گذاری شهرداریها بصورت شفاف مشخص خواهد بود و از این طریق نیز بعلاوه شناسایی سرمایه گذاران حوزه مدیریت شهری امکان جهت دهی صحیح سرمایه گذاری ها در حوزه مدیریت شهری برای مدیران و فعالان اقتصادی فراهم می شود.

سامانی با بیان اینکه استانداریهای سراسر کشور می توانند با استفاده از این سامانه بر کلیه فرآیندهای سرمایه گذاری شهرداریها، ظرفیت های اقتصادی و مدیریت شهری هر شهر و میزان استفاده تسهیلات اختصاص یافته به شهرداریها نظارت داشته باشند، افزود: یکی از مهمترین نتایج راه اندازی این سامانه شفاف سازی اطلاعات مالی و شفاف سازی وام های دریافتی و توزیعی بین شهرداریها و ایجاد رضایتمندی بیشتر است.

معاون هماهنگی وزارت کشور تجمیع اطلاعات و ایجاد بانک آمار و اطلاعات کل کشور، دریافت مدارک وام و اوراق از شهرداری‌ها به صورت الکترونیکی، فراهم شدن گزارش گیری لحظه ای کشوری استانی و منطقه ای از اطلاعات، کاهش زمان انجام کار، کاهش هزینه‌های جانبی و تکریم ارباب رجوع از دیگر نتایج راه اندازی سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداریها عنوان کرد و گفت: دستیابی به اهداف اشاره شده نیازمند همکاری و مشارکت همه شهرداری ها می باشد.

سامانی خاطرنشان کرد: با عنایت به تاکیدات وزیر کشور مبنی بر حمایت و تقویت نظارت بر اجرای صحیح فرایند سرمایه‌گذاری در شهرداریها و اجرای پروژه‌ها و فعالیت‌های مرتبط با آن استانداری های کشور نیز نسبت به نظارت بر عملکرد شهرداری ها توسط این سامانه اقدام خواهند کرد.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: امیدواریم با راه‌اندازی سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداریهای کشور و تحلیل اطلاعات آن بهبود تصمیم سازی های کلان کشوری و استانی برای شهرداری‌ها صورت پذیرد و ضمن فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری و مشارکت در شهرداری ها و تامین منابع مالی پروژه‌های شهرداری سبب تحول در رشد اقتصادی و مالی شهرداریها گردد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول