اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

سید ابراهیم رئیسی

محسن رضایی

عبدالناصر همتی

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

ورزشی  /  فوتبال ایران

زنوزی:در ایران مربی‌ای برای جایگزینی شجاعی نداریم/به خاطر پوشاندن نتیجه نگرفتن یک تیم در آسیا تراکتور را زدند

مالک باشگاه تراکتور گفت: در ایران مربی که جایگزین مسعود شجاعی در تیم ما شود، نداریم.

زنوزی:در ایران مربی‌ای برای جایگزینی شجاعی نداریم/به خاطر پوشاندن نتیجه نگرفتن یک تیم در آسیا تراکتور را زدند

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا زنوزی درباره اقدام‌های اقتصادی باشگاه تراکتور اظهار داشت: در مصاحبه قبلی‌ام بحث‌هایی پیرامون مسائل اقتصادی باشگاه تراکتور داشتیم. با آمدن مدیران جدید به باشگاه، این روند به خوبی در حال طی شدن است. آقای سیاح توضیحات لازم را در این خصوص خواهد داد. برنامه ریزی که داشتیم و اتفاقاتی که می‌خواستیم از نظر اقتصادی رخ بدهد، خیلی خوب است.

هواداران تراکتور جدیدی می‌بینند که از نظر اقتصادی پویا است

وی افزود: ان‌شاءالله با توجه به اموالی که در اختیار باشگاه گذاشته شده، هواداران، تراکتور جدیدی خواهند دید. باشگاهی که از نظر اقتصادی پویاست و می تواند روی پای خودش بایستد. در حوزه باشگاه داری، ورزشی و اینکه تیم فوتبالش بتواند کمک های شایانی چه در حوزه خرید بازیکن و چه در حوزه های دیگر داشته باشد. من روند را عالی می‌بینم و در آینده ای نزدیک خبرهای خوشی در این مورد خواهیم شنید.

برای اینکه باشگاهی قوی باشیم باید در کارهای اقتصادی ورود کنیم

مالک باشگاه تراکتور تصریح کرد: باشگاه‌های موفق در کارهای اقتصادی ورود کرده‌اند و از این راه هزینه‌های خودشان را درمی‌آورند و توجیه اقتصادی دارند. اگر بخواهیم در رقابت با باشگاه‌های مختلف، بزرگ بشویم و باشگاه قوی داشته باشیم، باید به این سمت برویم. هیچ باشگاهی بدون اقتصادی شدن نمی‌تواند روی پا باشد، این نوید را هم بدهم که هواداران هم می‌توانند از این حرکات اقتصادی، به درآمدزایی بپردازند.

فلسفه گسترش فولاد با تراکتور فرق می‌کند

زنوزی درباره اینکه برخی اعتقاد دارند عملکردش در تیم تراکتور با زمان تیمداری‌اش در گسترش فولاد متفاوت بوده است، عنوان کرد: فلسفه گسترش فولاد با تراکتور فرق می‌کند. آن باشگاه برخلاف تراکتور، طرفدار آنچنانی نداشت. اتفاقات و کارهایی که می‌تواند در تراکتور جریان پیدا کند، در باشگاه کم طرفدار امکان پذیر نیست.

به علیپور گفته بودیم مدیرعامل اقتصادی بیاوریم، باید فعالیت خود را به عنوان مدیرورزشی ادامه بدهد

وی ادامه داد: در این سه سال، یک سری فرازونشیب هایی از نظر مدیریت در باشگاه وجود داشت. شاید یک سری مشکلات در مدیریت خودم داشتم، اما قرار شد باشگاه را به ثبات در حوزه مدیریت برسانیم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد، اما این را بگویم که ما در داستان مدیرعامل قبلی(محمد علیپور) هم گفته بودیم که یک مدیرعامل اقتصادی می‌آوریم، شما به عنوان مدیر ورزشی به فعالیت خود ادامه می‌دهید.

هیچ باشگاهی در دنیا نمی‌تواند بدون توجیه اقتصادی دوام بیاورد

مالک باشگاه تراکتور تصریح کرد: آقای سیاح باشگاه را به سمت اقتصادی شدن سوق می‌دهد. من نجات باشگاه تراکتور را در اقتصادی شدن می‌بینم. هزینه‌ها الان افزایش پیدا کرده و مجبوریم که به این سمت برویم. در دنیا هیچ باشگاهی بدون توجیه اقتصادی نمی‌تواند دوام بیاورد.

زنوزی افزود: ما تُرک‌ها کمی احساسی هستیم، اما سعی می‌کنم در حوزه مدیریت، صنعت، اقتصاد و ورزش این را لحاظ نکنم. تراکتور باشگاه بزرگی است و باعث می‌شود تصمیماتی اتخاذ شود. شاید در آن لحظه اگر این تصمیمات را نگیریم، بعداً خودمان را نبخشیم. هواداران از یک سری مسائل در داخل باشگاه آگاه نیستند.

از هواداران به دلیل انتخاب منصوریان عذرخواهی می‌کنم

وی درباره دلیل برکناری علیرضا منصوریان از سرمربیگری تراکتور توضیح داد: درمورد مربی که کنار گذاشته شد، هواداران به من متذکر شده بودند. در ابتدای فصل حضور مربی خارجی ممنوع شد و مجبور شدیم یکی از گزینه‌های داخلی را انتخاب کنیم. با مدیران باشگاه به این نتیجه رسیدیم که ادامه دادن به این روند ما را به جایی نخواهد رساند. مجبور شدیم تغییرات انجام بدهیم و به حرف هواداران برسیم. من از هواداران عذرخواهی می‌کنم، اما آنها هم باید فضا را در نظر بگیرند. در بازار داخلی، مربی زیادی وجود نداشت که بتوان آن را انتخاب کرد.

شجاعی به تیم‌های دیگر وابستگی ندارد و محصول تراکتور است

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: به خاطر دیدگاه‌مان، مجبور شدیم این گزینه را انتخاب کنیم زیرا برخی مربیان دیدگاه‌های متفاوتی با ما داشتند. به هر حال الان آقای مسعود شجاعی مربی موقت است و از مردم هم که از وی حمایت ‌می‌کنند، ممنونم. همه می‌دانیم آقای شجاعی وابستگی به تیم‌های دیگر ندارد و محصول تراکتور است و باید از او حمایت کنیم.

هواداران از شجاعی دلبری می‌کنند اما به سرمربیگری دائمی رضایت نداده است

زنوزی افزود: نظرات هواداران را هم می‌بینم که چقدر از مسعود شجاعی دلبری می کنند. ان‌شاءالله بتوانیم آقای شجاعی را راضی کنیم که این پست را قبول کنند. او فعلاً رضایت کامل نداده است. از هواداران عزیز هم می‌خواهم که از شجاعی حمایت کنند. وی شجاعی بازیکن بزرگی است و ان‌شاءالله در آینده مربی بزرگی خواهد بود. بعد از اینکه قبول کرد سرمربی شود، باید با او قراردادی بلند مدت ببندیم و همه جانبه حمایتش کنیم. باید پای نتایج فوتبالی اش بایستیم؛ چه نتیجه بگیرد و چه نگیرد.

در این سه سال دیداری مانند بازی تراکتور با صنعت نفت را ندیده بودم

وی ادامه داد: حمایت هایی که از مسعود شجاعی در بازی گذشته انجام شده بود نگاه می‌کردم. شعور هواداران ما خیلی بالاست و اینکه تراکتور فوتبال بازی کرده را تشخیص می دهند. در این سه سال، چنین بازی‌ای که در دیدار مقابل نفت آبادان انجام شد را ندیده بودم. با تمام احترامی که به بازیکنان و مربیان مختلف قائلم، اما باید قبول کنیم این دیدار و دو بازی قبل از آن که مسعود شجاعی هدایت تیم را برعهده داشت، نمایش متفاوتی بود و هر بازی تیم ما روند روبه‌رشد داشته که این موضوع موجب می شود آینده روشنی داشته باشیم.

نمایش تیم با شجاعی مانند تراکتور دوران تونی اولیویرا است

مالک باشگاه تراکتور درباره نپذیرفتن سرمربیگری دائمی این تیم از سوی مسعود شجاعی گفت:  شجاعی سرمربی گری را به طور قطعی قبول نکرده و امیدوارم این افتخار را به بنده داده و سرمربی تیم خودش بشود. امیدوارم که یک قرارداد طولانی مدت ببندیم با وی ببندیم. الان روند رو به رشد را در سه بازی اخیر می‌بینم که تغییرات اساسی اتفاق افتاده که خیلی ها این بازی ها را به نمایش تیمِ تونی اولیویرا شباهت می‌دهند.

شاید برخی بگویند بازیکن سالاری اما کلاس تراکتور با نفرات بزرگش در حال رشد است

زنوزی ادامه داد: امیدوارم بازی‌های بعدی تیم با شجاعی حتی بهتر از تیم تونی اولیویرا شود. باید قبول کنیم که مسعود و دستیارانش فرصت کمی داشتند و کار خاق‌العاده‌ای کردند. از کادر فنی و بازیکنان تشکر می‌کنم. مسعود شجاعی شخصیت ممتازی دارد. شجاعی، دژاگه، حاج‌صفی و خانزاده بزرگان تیم هستند و شخصیت بزرگی دارند. شاید در برخی محافل بحث بازیکن سالاری مطرح شود، اما از زمانی که این بازیکنان به تبریز آمده اند، کلاس تراکتور هم تقریباً روبه رشد بوده است.

شجاعی با قبول مسئولیت تراکتور خودش را به خطر انداخت

وی افزود: باید از مسعود تشکر کنیم. در این برهه، کمتر کسی خودش را فدا می‌کرد. ما از این جنبه که مسعود شجاعی با قبول این مسئولیت، خودش را به خطر انداخت و ریسک کرد، باید از او تقدیر کنیم. از طرف خودم از مسعود جان تقدیر می‌کنم.

منصوریان با طعنه از اتاق مدیرعامل تراکتور خارج شد

مالک تراکتور در ادامه گفت و گو با صفحه اینستاگرامی این باشگاه با اشاره به برخی رفتارهای منصوریان توضیح داد: مدیر باشگاه این مربی را با احترام صدا کرده و می‌گوید «از نوع عملکرد شما راضی نیستیم و در سه بازی آینده باید امتیازات کافی را به دست بیاورید». وقتی او در دومین بازی نتیجه نگرفت، مسئولان باشگاه خواستار استعفایش می‌شوند، اما با طعنه از اتاق مدیرعامل خارج می‌شود. ما چهار، پنج بار بیشتر با او صحبت نکردیم. او وظیفه داشت که به تلفن من جواب بدهد. شما انتظار دارید چه برخوردی با ایشان بشود؟

به خاطر پوشاندن نتیجه نگرفتن یک تیم در آسیا تراکتور را زدند

زنوزی درباره حواشی حضور علیرضا منصوریان در برنامه فوتبال برتر گفت: در مورد بحث‌هایی که در آن برنامه اتفاق افتاده نمی خواهم بحث کنم. اولاً چرا به مسئولان باشگاه و آقای نصیرزاده اجازه صحبت ندادند؟ معاون ورزشی باشگاه گفت که حدود 20 بار به مسئولان برنامه زنگ زده اما آنها تماسش را رد کردند تا برنامه را یک طرفه اجرا کنند. یک تیمی در آسیا نتیجه نگرفته بود و به خاطر اینکه آن نتیجه را پوشش بدهند، تراکتور را زدند.

وی ادامه داد: اینها باید مسائل شکست در آسیا را بررسی می‌کردند، اما به خاطر اینکه به این مسائل ورود نکنند، برای تراکتور حاشیه درست کردند. نمی‌خواهم اسم مجری را ببرم. آقایان اول مشکلات خودشان را حل کنند و بعد به مشکلات ما برسند. این مشکلات از 30، 40 سال قبل بوده است.

مجری و میهمان برنامه تلویزیونی در حدی نیستند که درباره‌شان صحبت کنم

مالک باشگاه تراکتور درباره دلیل راه ندادن دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه شهید سلیمانی در زمان برگزاری دیدار ماشین سازی و نفت مسجد سلیکان گفت: اتفاقی که دیروز افتاده، این بوده که هواداران از ما انتظار دارند که خواسته شان را بگوییم. یک برنامه یک طرفه ایجاد شده که مجری اش در حدی نیست که من در مورد او صحبت کنم و مهمان‌شان هم همین‌طور. جواب این اظهارات را مدیران باشگاه می‌دهند. نمی‌شود که شما یک نفر را دعوت و جو را علیه باشگاه دیگر ایجاد کنید.

وی ادامه داد: بنیان دیزل یک مجموعه صنعتی، اقتصادی و ورزشی است. استادیوم نیز در این منطقه قرار دارد. تا دیروز کنترلی نسبت به صداوسیما انجام نمی‌شد. وقتی از صداوسیما برای ورود به ورزشگاه نامه نگاری می‌کنند، باید اسم افراد و لیست تجهیزات را ارسال می‌کردند که این اتفاق نیفتاده بود. اینها یک نامه کلی نوشته بودند، در صورتی که آنجا یک مجتمع است و ورود و خروج کنترل می‌شود. یک سری از مسئولان بعد از آن اتفاق از تبریز با من تماس گرفتند و من هم گلایه های خودم را مطرح کردم که صداوسیمای ملی علیه تراکتور و تیم های شهرستانی هستند. 

از حقوق خودمان گذشتم تا خودروهای صدا و سیما وارد ورزشگاه شوند

مالک باشگاه تراکتور افزود: من از حقوق خودمان گذشتم تا خودروهای صداوسیما بدون ملاحظه نامه‌های‌شان به ورزشگاه بروند. متاسفانه دیروز در صداوسیما به جای اینکه به این موضوع رسیدگی شود، به این پرداختند کردند که چرا این افراد به داخل ورزشگاه راه داده نشدند و زنوزی دچار تخلف شده است.

نباید به عشق حدود 40 میلیون هوادار ایرانی توهین شود

وی با اشاره به اظهارات یکی از مجریان تلویزیونی گفت: لوگوی تراکتور مورد احترام و ستایش همه هواداران است. وقتی درمورد این صحبت می‌شود، مانند این می‌ماند که به یک فرد بگویید شناسنامه‌تان را آب بکشید. ما  برخی اعتقادات دینی و شخصی داریم. شما به عشق حدود 40 میلیون هم وطن خودتان توهین ‌می‌کنید. ما البته این را پیگیری می‌کنیم. نام تراکتور مورد احترام 40 میلیون نفر است.

طرفدار متعصب تیم‌های تبریزی و ترک نشین هستم

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: من نه مالک تراکتور هستم، نه ماشین‌سازی. من طرفدار متعصب تیم‌های تبریز و ترک‌نشین هستم، چه تیم قشقایی باشد و چه شمال، جنوب و ارومیه. فرقی نمی‌کند. من به هم زبانان خودم دین دارم و در حال ادا کردن آن هستم.

به دلیل انجام نشدن تعهدات برخی کارهای انتقال مالکیت ماشین سازی مانده است

زنوزی درباره آخرین وضعیت انتقال باشگاه تراکتور توضیح داد: ماشین‌سازی را بر سر یک معامله فروختیم که یک سری از کارهایش انجام و یک سری از کارهایش به خاطر عدم عمل به تعهدات‌شان، از نظر ثبت شرکت ها منتقل نشده است که در آینده ای نزدیک انجام می‌شود.

اول بروند مجمع مشترک چندین تیم زیرنظر وزارتخانه‌های مختلف را درست کنند

وی درباره اینکه شنیده می‌شود اگر تراکتور و ماشین سازی مالک مشترک داشته باشند، مجوز حرفه‌ای سرخ‌پوشان تبریزی باطل می‌شود، توضیح داد: قبول نداریم که اینها مالکیت مشترک دارند. اگر هم مشترک باشد، چطور شده است که چندین تیم در وزارتخانه های مختلف با مجمع‌شان یکی است. اول بروند آنها را درست کنند و اگر نوبت به ما رسید، آن وقت در خدمت هستیم.

 برخی مسئولان از شأن و منزلت هواداران تیم‌های تهرانی سوء استفاده می‌کنند

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: به تمام هواداران تیم‌های مختلف ایران احترام قائلم. هر کسی مختار است که تیم مورد علاقه خودش را داشته باشد و نمی‌شود آزادی را از کسی گرفت. هواداران ما هم دوست دارد طرفدار تراکتور باشد. من به هیچ هواداری بی احترامی نکردم، اما برخی مسئولان از شأن و منزلت هواداران تیم های تهرانی سوء استفاده می‌کنند.

حریفان با تشکیل تیم خوب تراکتور مجبور شدند سطح شان را بالا ببرند

زنوزی افزود: ‌این تیم ها به ضررشان است که دولتی و شبه دولتی باشند. این باشگاه‌ها در آینده متوجه این موضوع خواهند شد و هواداران‌شان متضرر اصلی هستند. دوست داریم رقبای قدرتمندی داشته باشیم. ما در صورتی می توانیم موفق شویم و پیشرفت کنیم که رقبای ما قوی باشند. ما در سال اول تیم خوبی بستیم و رقبا هم مجبور شدند که سطح خودشان را بالا ببرند.

چطور بازی یک باشگاه در آسیا را ملی می‌دانند اما به پرطرفدارترین تیم آسیا شدن تراکتور نگاه ملی ندارند 

وی ادامه داد: هفته گذشته پرهوادارترین تیم جنوب و آسیای مرکزی شدیم و در صداوسیما هم به این موضوع پرداخته شد که این اتفاق متعلق به ایران بود. چطور بازی یک باشگاه در آسیا را ملی حساب می کنیم، اما وقتی تراکتور پرطرفدارترین تیم آسیا می شود نگاه ملی نداریم؟ آیا تراکتور متعلق به این کشور نیست؟ به این اتفاق باید به شکل شایسته‌ای پرداخته می شد.

برخی مجریان از راه ندادن دوربین‌ها به ورزشگاه سوء استفاده می‌کنند

مالک باشگاه تراکتور افزود: یک عده از مجریان صداوسیما سوءاستفاده کرده و عدم راه دادن دوربین ها را به متضرر شدن هواداران ربط می‌دهند. وقتی این بازی ها پخش می شود، نمی‌دانم درآمد صداوسیما چقدر است؟ نمی خواهم درمورد پخش تلویزیونی و عدم پرداخت آن صحبت کنم، چون دنبال آن نیستم، اما مسئولان محترم صدای ما را بشنوند.

دنبال حق پخش تلویزیونی نیستم اما مجریان صدا و سیما به ما احترام بگذارند

زنوزی تصریح کرد: دنبال حق پخش نیستیم، اما احترام ما را نگه دارند و از هزینه های ما به خود ما توهین کنند، طاقت نداریم. از حق خودمان می‌گذریم، اما نباید به شعور ما توسط یک سری از عوامل و مجریان صداوسیما توهین شود. نیازی به حق پخش تلویزیونی ندارم. اگر به ما احترام نگذارند، من هم با مستند قانونی با آیین نامه مسابقات می‌گویم که حق ندارید از بازی ما فیلم برداری و آن را پخش کنید.

اگر توهین به تراکتور و هوادارانش ادامه یابد، اجازه ورود دوربین‌ها را به ورزشگاه نمی‌دهیم

وی افزود:‌ از فدراسیون خواستار مشاهده قراردادشان با صداوسیما شدیم. اگر حرف ما را نشنوند و توهین به تراکتور و هوادارانش ادامه پیدا کند، ما هم مجبوریم که از ماده 22 آیین نامه مسابقات استفاده کنیم. ما دنبال منافع مادی نیستیم و می خواهیم حقوق معنوی هواداران‌مان را به آنها برگردانیم.

بعد از ورود تراکتور به بورس برای ساخت ورزشگاه اختصاصی اقدام می‌کنیم

مالک تراکتور درباره آخرین وضعیت ساخت ورزشگاه اختصاصی برای این تیم گفت: ساخت استادیوم در اولویت ماست و با شهردار تبریز هم صحبت کردیم. باید از نظر شهرسازی هم در منطقه مناسبی قرار بگیرد که دچار مشکل نشویم. فعلاً دو زمین معرفی کردند که شرایط لازم را نداشت. می خواهیم به محض مشخص شدن زمین، سریعاً اقدام کنیم. بعد از ورود باشگاه به بورس، کارهای این ورزشگاه هم شروع خواهد شد. به هر حال درمورد برنامه های زیرساختی و اقتصادی آقای سیاح توضیحات بیشتری ارائه خواهند داد.

مدیران وقت باشگاه نقل و انتقالات را به خوبی پوشش ندادند

وی درباره میزان رضایت خود از نقل و انتقالات باشگاه تراکتور عنوان کرد: به نظر من در لیگ دیداری مانند بازی ما با صنعت نفت انجام نشده بود. قبول دارم نقاط ضعفی داریم. من یک سری از مسائل نقل و انتقالات را به مسئولان وقت سپردم که این نقاط ضعف را به خوبی پوشش ندادند. در نیم فصل برنامه ریزی خواهیم کرد تا پوشش لازم نسبت به نقاط ضعف مان انجام شود.

مشاوره خوبی به سلیمی ندادند

مالک باشگاه تراکتور درباره آخرین وضعیت بازگشت ایمان سلیمی به این تیم گفت: وی قرارداد خود را یک طرفه فسخ کرده و ما منتظر حکم کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال هستیم. می‌توانیم قرارداد را منتشر کنیم، اما او بازیکن مودب و خیلی خوبی است. برخی افراد مشاوره خوبی به او ندادند و قطعاً کار او قانونی نبوده است. در قرارداد او، حق فسخ برای باشگاه خارجی قید شده بود. اگر با باشگاه خارجی قرارداد می‌بست، نمی‌توانستیم ادعایی بکنیم.

قبل از صادر شدن حکم علیه سلیمی خواهش می‌کنم به تراکتور بازگردد

زنوزی اضافه کرد: قبل از اینکه سلیمی از تراکتور جدا شود، قراردادش را فسخ کرده و احتمال می دهم این رأی به نفع ما صادر شود. قبل از صدور رأی، نزد هواداران از ایمان سلیمی خواهش می کنم که بر سر قراردادش برگردد. اگر حکم صادر شود، ما هم نمی توانیم برای او کاری بکنیم.

نماینده ما با وکیل پاریس سن ژرمن در قطر مذاکره کرد

وی درباره عقد قرارداد با برخی باشگاه‌های اروپایی مانند بشیکتاش توضیح داد:‌هفته آینده با مسئولان باشگاه بشیکتاش جلسه خواهم داشت. همکاری اقتصادی و ورزشی با هم همکاری می‌کنیم و ان‌شاءالله اتفاقات خوبی خواهد افتاد. وکیل ما با وکیل باشگاه پاریس سن ژرمن در قطر مکاتباتی داشته است که نباید اینها رسانه‌ای می‌شد. فکر می‌کنم در آینده اتفاقات خوبی رقم می‌خورد و ان‌شاءالله اگر بتوانیم این کار را انجام بدهیم، برای اولین بار است که چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما می‌توانیم بازیکنان خوبی را برای لیگ فرانسه ترانسفر کنیم.

مالک باشگاه تراکتور درباره دلیل کندی عملکرد اپلیکیشن تراپ گفت: درمورد تراپ، آقای سیاح بهتر می‌توانند پاسخگو باشند.

در ایران مربی‌ای برای جایگزینی شجاعی نداریم

زنوزی درباره اینکه آیا این باشگاه تا پایان فصل از مسعود شجاعی به عنوان سرمربی استفاده می‌کند، توضیح داد:در داخل ایران، مربی که جایگزین شجاعی شود، نداریم. ما باید دنبال راضی کردن مسعود برای قبول این مسئولیت سنگین شود. از هواداران هم می خواهم که با حمایت های‌شان به او دلگرمی بدهند. من و مدیران باشگاه هم تلاش می‌کنیم که با شجاعی قرارداد بلندمدت ببندیم تا خیال هواداران راحت شود.

شجاعی تا 3-2 سال دیگر می‌تواند بازی کند

وی افزود:‌ فوتبال شجاعی را تمام شده نمی‌دانم و او می تواند دو، سه سال در سطح ممتاز بازی کند. او فوتبال خاصی را ارائه می‌دهد. وی جزو 5، 6 بازیکن بزرگ ایران است که در دنیا مطرح شده و در سطح اول فوتبال دنیا حضور داشته است. از شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی تشکر می‌کنم. اینها بازیکنان بزرگی هستند.

هواداران به کارهای یک مجری کاری نداشته باشند زیرا ما تراکتور‌ی‌ها وطن پرست هستیم

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: من یک انسان هستم و می توانم اشتباه کنم که از هواداران عذرخواهی می‌کنم. هواداران با اینکه یک مجری چه کاری انجام داده، کاری نداشته باشند. ایران متعلق به همه ماست و همه ما وطن پرست هستیم.

ادب و شخصیت مردم آذربایجان معروف است و ان‌شاءالله این خاطیان نیز اصلاح می‌شوند

زنوزی ادامه داد: مردم آذربایجان همیشه در طول تاریخ برای ایران جان خودشان را داده‌اند. ناملایمتی‌ها و خطای 10 نفر نباید باعث شود که با آنها خارج از آداب رفتار کنیم. ادب و شخصیت مردم آذربایجان معروف است و ان‌شاءالله این خاطیان نیز اصلاح می‌شوند. ما تُرکِ ایران هستیم. از همه شما تشکر می‌کنم. هر کم و کاستی که وجود داشت، با بزرگی خودتان من را ببخشید. ان‌شاءالله سعی می‌کنیم بیشتر به شما خدمت کنیم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

 

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول