اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

ورزشی  /  کشتی و وزنه برداری

محمدی: حضور جوان ها در کنار باتجربه‌ها موجب پیشرفت کشتی می شود/ ۳ ماه زمان نیاز داریم آماده شویم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: 3 ماه زمان نیاز داریم تا به شرایط عادی آماده سازی برسیم.

محمدی: حضور جوان ها در کنار باتجربه‌ها موجب پیشرفت کشتی می شود/ ۳ ماه زمان نیاز داریم آماده شویم

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامرضا محمدی با توجه به تعطیلی 8 ماهه کشتی و دوری کشتی گیران از تمرینات اظهارداشت: حدود 3 ماه زمان می برد تا با برگزاری اردوهای مستمر به شرایط عادی آماده سازی برسیم. در شرایطی که کشتی گیران ما 8 ماه از تمرینات و مسابقات دور بودند، فدراسیون کشتی تلاش کرد تا با گرفتن مجوز برگزاری رقابت های لیگ، خطر عقب افتادگی کشتی ایران از کشتی دنیا را دفع کند.

وی ادامه افزود: گرفتن مجوز برای برگزاری رقابت های لیگ، تمرینات و پس از آن رقابت های انتخابی کار بسیار دشواری بود که فدراسیون کشتی به خوبی آن را انجام داد و باید این کار را ارج نهاد.

محمدی تصریح کرد: تصمیم ما برای برگزاری لیگ نیز مبنی بر عدم اعلام تصمیم قطعی از سوی اتحادیه جهانی به منظور برگزاری مسابقات خود بود.

وی افزود: ما مجبور بودیم که کار را از یک جا شروع کنیم که بهترین کار برگزاری رقابت های لیگ بود، چراکه تمامی داشته های ما در کشتی آزاد و فرنگی در قالب تیم های لیگی هم تمرین کردند و هم به رقابت پرداختند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به اینکه ویروس کرونا و شرایط خاص آن در تصمیم گیری های ما مستقیما تأثیرگذار بود گفت: ما نمی دانستیم که رقابت های جهانی برگزار می شود یا خیر و بعد از آن به ما اعلام کردند که برگزار می شود و ما نیز طبق آن سریعا انتخابی تیم ملی را برگزار کردیم، اما به یکباره پس از آن گفتند که این رقابت ها مسابقات جام جهانی است و ما نیز مجبور به تغییر برنامه های خود شدیم.

وی تاکید کرد: قرار بود که اگر رقابت های جهانی برگزار شود، دور برگشت و مرحله نهایی لیگ نیز در دی ماه برگزار شود و اگر اینطور نشد، بلافاصله رقابت های لیگ پیگیری شود و این برنامه فدراسیون کشتی بود که به درستی به انجام رسید.

محمدی اظهار داشت: رقابت های لیگ از قبل برنامه ریزی شده بود و نمی شد آن را بهم بزنیم و سازمان لیگ نیز برنامه خود را به تمام تیم ها داده بود و تیم ها نیز طبق آن برنامه ریزی کرده بودند و فدراسیون باید پاسخ تیم های حاضر در لیگ و همچنین حمایت کننده های مالی را نیز می داد.

وی ادامه افزود: بلافاصله پس از رقابت های لیگ نیز اردوهای خود را برگزار کردیم چراکه همانطور که گفتم 8 ماه بلاتکلیف بودیم و این موضوع، روند آماده سازی کشتی گیران را بسیار به تأخیر انداخت.

محمدی با بیان اینکه کادر فنی و فدراسیون کشتی ابعاد مختلفی را در تصمیم گیری خود در نظر می گیرند تصریح کرد: فدراسیون و ما شرایط را از زوایای مختلف می بینیم و تصمیمات مبتنی بر خرد جمعی است. باید بگویم که شرایطی که به وجود آمد بسیار خاص بود و تصمیمات نیز با توجه به آن گرفته شد. \

دارنده 2 مدال نقره جهان گفت: 2 فاکتور برای فدراسیون و کادر فنی مهم بود یک اینکه بعد از حدود 8 ماه بلاتکلیفی کشتی گیران در شرایط نسبی و مسابقه قرار بگیرند و دو اینکه به لحاظ مالی و اقتصادی کمکی به کل مجموعه کشتی شد و چرخ کشتی راه افتاد و حامیان مالی نیز جذب شدند.

وی ادامه داد: دیدن چهره های جوان در لیگ بسیاربرای ما مهم بود. چراکه طی چندین سال است در حال رصد این نوجوانان و جوانان هستیم و اگر عمکرد خوبی داشته باشند قطعا به اردوی تیم ملی راه پیدا خواهند کرد، باید بگویم که ما شعار نمی دیم و در حد عمل کار کردیم و استعدادها را می بینیم چراکه آن ها می توانند آینده کشتی را تضمین کنند در این راه فدراسیون نیز همراه و حامی ما شد و در حال حاضر 50 درصد اردوی بزرگسالان را چهره های نوجوانان و جوان تشکیل می دهند و نظر کادر فنی این است که نگاه ویژه ای به آینده کشتی داشته باشد و این کار را با میدان دادن به جوان تر ها در کنار حفظ با تجربه ها انجام می دهیم.

محمدی با بیان اینکه اولین هدف ما کسب 3 سهمیه باقی مانده المپیک توکیو است گفت: قبل از قرار بود رقابت های جهانی در آذرماه و رقابت های قهرمانی آسیا در بهمن ماه برگزار شود و برنامه ریزی ما برای این رقابت ها بود اما بارها و بارها اعلام کردیم که هدف ما کسب 3 سهمیه المپیک است و کارمان خیلی سخت است و با توجه به این هدف نیازمند برگزاری اردوها و تمرینات آماده سازی مستمر و پی در پی هستیم.

وی افزود: زمان زیادی را از دست دادیم و بلافاصله بعد از اتمام مسابقات لیگ اردوها شروع شده هدف گذاری کسب سه سهمیه است در کنار این برنامه های آماده سازی و حضور در مسابقاتی است که قرار شده در آن شرکت داشته باشیم از جمله قهرمانی آسیا که به تعویق افتده و همچنین تورنمنت های مختلف در صورت برگزار شدن اما این تغییر برنامه های اتحادیه جهانی کار را برای کادر فنی سخت می کند و نوع آماده سازی عوض می شود و اگر به دنبال این هستیم که تحول و تغییر فنی در کشتی گیران ایجاد شود، آن کسانی که کارشناس این کار هستند می دانند که به زمان زیادی نیاز داریم. در واقع باید بگویم که برای رسیدن کشتی گیران به شرایط عادی و نرمال زمان می خواهیم و پس از آن نیز باید تمرینات پرفشار را برگزار کنیم.

سرمربی تیم ملی در مورد اعزم نفرات به مسابقات صربستان گفت: اول قرار بود که در اوزان 86 و 92 کیلوگرم کشتی گیر اعزام کنیم اما همان موقع هم گفتیم که این تصمیم قطعی نیست. وقتی لیست نفرات شرکت کننده را رصد کردیم دیدیم که بجز روس ها، بسیاری از کشورها نیز با ترکیب کامل در این مسابقات شرکت نکردند و در واقع این مسابقات یک رقابت بین المللی محسوب می شد که حامی آن اتحادیه جهانی بود و با توجه به اینکه کشتی گیران ما در شرایط آرمانی و ایده آلی نیستند تصمیم گرفتیم با توجه به تفاهم نامه ای که با کشور صربستان امضاء شده در 2 وزن کشتی گیر اعزام کنیم که در وزن 65 کیلوگرم نیز امیرمحمد یزدانی به دلیل ابتلا به کرونا اعزام نشد تا ما فقط با رحمان عموزاد در 57 کیلوگرم در این رقابت ها حضور یابیم که معتقدم این رقابت ها برای این کشتی گیر آینده دار ما بسیار آورده داشت.

وی در مورد امیرمحمد یزدانی عنوان کرد: ما برای امیرمحمد یزدانی به دلیل اینکه در این وزن سهمیه المپیک نگرفته بودیم برنامه داشتیم اما متاسفانه دو روز قبل از پروز متوجه به ابتلای کرونایش شدیم و به خاطر وقت کم برای گرفتن روادید نتوانستیم کسی را جایگزین وی کنیم.

دارنده 2 مدال برنز جهان گفت: شرایط حال حاضر حاکم بر دنیا خاص است و شیوع کرونا مشخص نمی کند که در آینده به چه مشکلاتی بر خواهیم خورد. اگر ما در شرایط عادی قرار داشتیم، برنامه های خود را طبق برنامه پیش می بردیم و تمامی آن را اجرا می کردیم.

وی ادامه افزود: سعی کردیم با کمترین ضریب اشتباه تصمیم بگیریم. اگر کسی پیشنهادی سازنده و از سر دلسوزی می دهد قطعا به کشتی ما می تواند کمک کند اما اگر موضوع شخصی باشد و بوی تخریب بدهد و موجب حاشیه شود این کار به کشتی ما ضربه می زند.

محمدی با بیان اینکه در سه دهه گذشته به هیچ عنوان به این اندازه به نسل جوان توجه نشده است گفت: خودم بعنوان کشتی گیر و هم بعنوان مربی درگیر مسابقات و اردوهای تیم های ملی بودم و هیچ زمانی اینطور جوانگرایی نشده شاید چند دوره شعار جوانگرایی دادیم اما عملی نشده است و در حال حاضر با حمایت فدراسیون کشتی این کار عملی شده است و این جوانان آینده سازهای کشتی هستند و تقابل این جوانان ها با کشتی گیران با تجربه می تواند به پیشرفت کشتی ما کمک کند.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: با توجه به شرایط قرنطینه و حفظ پروتکل ها، محدودیت فضا و مکان به لحاظ تعداد نفرات داریم و قطعا کشتی گیران جوان که کادر فنی خیلی خوب به عملکرد آن ها اشراف دارد و شناخت کاملی نسبت به آن ها پیدا کرده و در مسیر رشد هستند و آن را خوب طی می کنند از دید ما پنهان نخواهند بود و می توانند در اردوهای بعدی دعوت شوند.

وی در مورد برنامه های آتی تیم ملی اظهار داشت: کادر فنی فنی برنامه ها را رصد می کند که مسابقات تا پایان سال 99 قرار است به صورت قطعی برگزار شود و پس از آن در مورد شرکت در آن تصمیم گیری می کنیم.

محمدی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به وضعیت بد کرونا و عدم آمادگی کشتی گیران نمی شود برنامه ریزی دقیقی داشت و نقش کادر فنی در آماده سازی و شناخت کشتی گیران بسیار مهم می شود تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

سرمربی تیم ملی گفت: حداقل سه ماه باید طی کنیم تا ببنیم شرایط کشتی گیران چه طور می شود بعد از آن 3 نفر را برای رقابت های گزینشی را انتخاب کنیم و اگر قرار باشد در تورنمنتی شرکت کنیم باید هدفمند باشد.

وی ادامه داد: بهرحال کشتی گیر باید به یک آمادگی نسبی برسد تا در مورد اعزامش تصمیم گیری کنیم و ما می خواهیم که هدفمند در مسابقات شرکت کنیم. در صورت حضور در هر تورنمنتی باید پشت آن تفکر باشد ما نمی خواهیم کشتی گیران ما در یک مسابقاتی بروند و خدای نکرده از لحاظ جسمانی و روحی نیز دچار مشکل شوند.

محمدی در مورد تیم روسیه گفت: در مورد روس ها باید بگویم که کاملا در تصمیمات اتحادیه جهانی کشتی اثرگذارند و این یک واقعیت است. آن ها انتخابی تیم ملی خود را 2 ماه قبل از مسابقات جهانی کردند هدفگذاری روس ها حضور در صربستان بود و بهرحال این مسابقات به هر عنوانی و در هر شرایطی برگزار می شد اما شرایط ما به دلیل شیوع کرونا طوری بود که کشتی گیرانمان 8 ماه از تمرینات اردویی دور بودند.

سرمربی تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خودمان و آن چیزی که به نفع کشتی ما است و می تواند به ما کمک کند تصمیم گیری می کنیم و در تمامی تصمیمات خود با فدراسیون کشتی هماهنگ هستیم.

انتهای پیام/

 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول