پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲

اجتماعی  /  سلامت

۰

تهران در وضعیت زرد قرار دارد

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت:تهران در وضعیت زرد قرار دارد اما این وضعیت شکننده است.

تهران در وضعیت زرد قرار دارد

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس ، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر امروز ضمن قدردانی از همکاری شهروندان تهرانی که با رعایت پروتکل های بهداشتی موجبات کاهش بار اپیدمی را فراهم کردند، اظهار کرد: خوشبختانه برای اولین در هفته های اخیر، وضعیت اپیدمی کرونا در تهران به رنگ زرد درآمد.

وی نسبت به وضعیت ناپایدار، متفاوت و شکننده  تهران هشدار داد و تاکید کرد: اگر تنها ۱۵۰ بیمار جدید به بستری شدگان فعلی کرونایی اضافه شود، شرایط  تهران بار دیگر وضعیت نارنجی پیدا می کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران یاد آور شد: علیرغم رسیدن به شرایط مناسب در تهران، اما باید توجه داشته باشیم این شرایط ناپایدار است.

زالی وضعیت اپیدمی کرونا در تهران را زرد توصیف کرد و گفت: در این شرایط حداکثر ادارات دولتی و خصوصی می توانند با دو سوم از نیروها و یک سوم مابقی بصورت چرخشی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی همچنین  در مورد وضعیت حضور کارکنان دستگاههای اضطراری، امدادی و  خدماتی نیز عنوان کرد: به دلیل ضرورت فوری ادامه خدمات، این واحدها طبیعتا در شرایط زرد باید به صورت صد درصد به استمرار خدمت بپردازند.

رئیس ستاد  مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه در مورد مشاغل سطح دو و سه نیز گفت: این گروه از مشاغل در این شرایط با محدودیتی روبرو نخواهند بود.

 زالی روند فعالیت های مشاغل سطح چهار را در شرایط زرد کرونایی تشریح کرد و ادامه داد: این مشاغل عمدتا شامل شهربازی ها، باغ وحش، پارک و بوستان ها و سالن های ورزشی پربرخورد هستند، که این مراکز نیز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به این که محدودیت ها و رنگ بندی شهرها بر اساس تعداد افراد مبتلا به کرونا در بخش های بالینی اختصاص یافته مشخص می شود تاکید کرد: در شرایط فعلی اگر چنانچه بیش از ۴  نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر با تست مثبت کرونا و یا علائم بالینی  در بخش های درمانی بستری شوند شرایط زرد تلقی می شود و چنانچه به عدد ۶ برسد شرایط شیوع بیماری به نارنجی تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول