اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

تعلیم و تربیت  /  دانشگاه

افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد از تصویب افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیأت علمی مطابق شیوه نامه (مدل الف) در جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه خبر داد.

افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد با تشریح مصوبه روز گذشته هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد مبنی بر «طرح نظام پرداخت اعضای هیأت علمی نوع الف و ب»، گفت: اعضای هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد با پیشنهاد دکتر محمدمهدی طهرانچی مبنی بر افزایش حق مرتبه اعضای هیأت علمی دانشگاه (مدل الف) مبتنی بر شیوه‌نامه پیشنهادی موافقت کردند.

وی خاطرنشان کرد: مطابق این شیوه‌نامه و در راستای سیاست‌های ابلاغی رئیس و دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد در خصوص اعضای هیأت علمی، در این جلسه با شیوه‌های همکاری اعضای هیأت علمی تمام وقت با دانشگاه آزاد به صورت «الف» و «ب» موافقت شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد افزود: این طرح در راستای افزایش انگیزه و استفاده از ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد به تصویب رسیده است.

فداکار به فعالیت‌های علمی و آموزشی اعضای هیأت علمی تمام وقت (مدل الف) اشاره کرد و گفت: مطابق این طرح «عضو هیأت علمی تمام وقت الف» موظف به انجام نظام‌مند ۳۲ ساعت کار علمی در هفته (ثبت شده در سیستم حضور و غیاب) یا معادل آن در زمینه آموزش، پژوهش تحصیلات تکمیلی (راهنمایی پایان‌نامه و رساله دکتری) و پژوهش‌های برون سازمانی و فعالیت‌های فناورانه و مشاوره و یا داوری مقاله یا رساله و مشاوره فرهنگی تربیتی دانشجویان و مشارکت در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه و مشارکت در شوراهای علمی و آموزشی، انجام امور اجرایی و نظارتی، آموزش‌های کوتاه‌مدت، مدیریت آزمایشگاه‌ها و کارگاه یا کلینیک و انجام امور محوله از سوی دانشگاه است.

وی ادامه داد: عضو هیأت علمی تمام وقت (مدل ب) موظف به انجام نظام‌مند ۱۶ ساعت کار علمی در هفته مشتمل بر آموزش و پژوهش تحصیلات تکمیلی (راهنمایی پایان‌نامه و رساله دکتری) است. در مدل «ب» حق مرتبه نسبت وضعیت فعلی با توجه به کاهش ساعات حضور و موظفی کاهش می‌یابد، اما هیأت علمی تمام وقت است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول