اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

دشمن به‌دنبال کاهش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ است/ از دین و انقلاب مانند نوامیس خود دفاع کنیم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: دشمنان به انتخابات سال آینده ایران چشم دوخته اند، به گونه‌ای که اگر بتواند مشارکت را ضعیف می‌کنند.

دشمن به‌دنبال کاهش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ است/ از دین و انقلاب مانند نوامیس خود دفاع کنیم

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ سی و هفتمین نشست میاندوره‌ای اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، طی سخنانی در این مراسم خطاب به دانشجویان گفت: نقطه‌ای که شما باید به آن برسید، این است که اسلام که عالی‌ترین محتوا است را تبدیل کنید به چراغ زندگی و ابزار ارتباطی‌ای که انسان‌ها در آن زیست می‌کنند.

وی اظهار داشت: لازمه این حرکت، این است که جامعه‌ الگو ایجاد کنید و خودتان ساخته شده باشید. آدمی که خودش ساخته نشده باشد، یک‌جایی کار را خراب می‌کند. لازمه تحول این است که این تحول، از درون آغاز بشود.

وی در ادامه از دانشجویان خواست در معارف دینی عمیق باشند و تاکید کرد: یکی از خطرات برای آدم‌ها، آدم‌هایی هستند که رشد می‌کنند اما عمیق دین خدا را نمی‌فهمند.

رستمی تصریح کرد: برنامه‌های شناختی، معرفتی، سلوکی و اخلاقی برای خودتان و بعد برای تشکیلات‌تان داشته باشید. محور را بشناسید، محور ولایت فقیه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه خطاب به اعضای دفتر تحکیم وحدت افزود: شما آخرین حامل این پرچم نیستید، شما بنا نیست آخرین گروه باشید، این پرچم را هم باید حفظ کنید، هم رشد بدهید، هم به بعدی ها تحویل بدهید.

رستمی گفت: شما جوانان تشکلی قرار است هدایتگر جامعه باشید و لازمه این هدایتگری نیز این است که خود هدایت شده باشید چون کسی که نیاز است دست او را بگیرند نمی تواند جامعه را رهبری کند.

وی اظهار داشت: باید قبل از هر مطالبه گری از خود مطالبه کنیم و مراقب خود باشیم. به هر روی کسی که راه درست را انتخاب کرده باشد اگر تمام دنیا هم گمراه شوند او گمراه نخواهد شد و آسیب نمی بیند.

 وی افزود: در دفاع از انقلاب باید غیرت داشت چرا که اگر سست حرکت کنیم حتماً از حملات دشمن ضربات سخت می خوریم.

رستمی تاکید کرد: از جنگ های شناختی دشمن سست کردن ما در مقابل حمله به باورهای و ارزش‌های دینی است؛ به گونه‌ای که دشمن تعرض خود را از تعرض های ناچیز شروع می‌کند و به تدریج تعرض ها جدی‌تر می‌شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: شیطان ما را تا دم مرگ رها نخواهد کرد با این وجود باید غیرتمندانه در مقابل شیطان بایستیم و ذره‌ای از ارزش‌های انقلاب و دین کوتاه نیاییم.

وی گفت: باید در دفاع از دین و انقلاب همانطور که نسبت به نوامیس خود حساسیم، جدی باشیم؛ البته بعضا این آسیب وجود دارد که ما به بهانه جذب حداکثری در مقابل هجمه هایی که به انقلاب می شود کوتاه می‌آییم.

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: دشمنان به انتخابات سال آینده چشم دوخته اند ، به گونه ای که اگر بتوانند مشارکت را ضعیف می‌کنند.

وی اظهار داشت: اگر آمریکا ببیند مشارکت در انتخابات پایین بوده قطعا به سمت تحریم خواهد رفت ولی اگر احساس کند مشارکت پایین نیست برای ایجاد فتنه روی جریان‌ها سرمایه گذاری خواهد کرد. پس ضرورت دارد تا برای ایام انتخابات تحلیل داشته باشیم.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول