اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

نامشخص

آشنایی با چاپ دیجیتال

می خواهید یک عدد کتاب برای خود چاپ کنید، می خواهید کارت ویزیت خود را 2 ساعته تحویل بگیرید، برای منزل خود دنبال چاپ پوستر می گردید، می خواید قیمت تمام کارهای چاپی را بصورت لحظه ای مشاهده نمایید و یا تنها می خواهید با ویژگی های مهم چاپ دیجیتال بیشتر آشنا شده و با دیگر روش های چاپ قدیمی مثل چاپ افست مقایسه کنید؟ در همه این موارد این مقاله برای شما نوشته شده است و با خواندن آن به جواب سوالات خود خواهید رسید.

آشنایی با چاپ دیجیتال

تا همین چند سال پیش برای چاپ کارت یک ویزیت باید حداقل هزار عدد از آن را سفارش می دادید و برای تحویل گرفتن آن یک هفته صبر می کردید و اگر از چاپ آن راضی نبودید یا هر نوع اشکال املایی یا طراحی در آن مشاهده می کردید چاره ای جز این نداشتید که هزار عدد دیگر از آن را چاپ کنید. این امر تنها منحصر به کارت ویزیت نبود، هر پروژه چاپی ای که داشتید بایستی این مراحل زمان گیر و پر اشکال را طی می کردید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

چاپ فوری

 وقتی صحبت از چاپ فوری در صنعت چاپ می شود باید تمامی مراحل چاپی بسیار سریع بوده و در کمتر از چند ساعت انجام شود. به عنوان مثال نمایشگاهی در پیش رو دارید و در شب قبل متوجه می شوید پوستر و تراکت برای پخش و تبلیغات نمایشگاهی ندارید، یا کاتالوگ محصولات شما ناقص است. یا جلسه ای فوری پیش می آید و می خواهید تا چند ساعت آینده در آن شرکت کنید و کارت ویزیت خود را به همکاران خود ارائه دهید. در اینجاست که ضرورت چاپ فوری بیش از همیشه خود را نشان می دهد.

با این حال چاپ فوری به دلیل نام فوری ای که با خود به همراه دارد از نظر بسیاری از افراد چاپی با کیفیت معمولی و فقط مناسب موارد خاص و ضروری است اما درست در همین جاست که چاپ دیجیتال با کیفیت فوق العاده خود وارد میدان می شود و هر ذهنیت منفی ای که از چاپ فوری در ذهن دارید را از بین می برد.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال با ورود به صنعت چاپ، خدمات چاپی را دگرگون کرد و با کیفیت فوق العاده و زمان چاپ بی رقیب چاپ افست را به حاشیه راند. دیگر لازم نبود حتما با تیراژ بالا چاپ کنید، لازم نبود برای دیدن اشکالات چاپی تا تمام شدن کل کار صبر کنید و دیگر لازم نبود یک هفته برای انجام سفارش خود منتظر بمانید. با چاپ دیجیتال می توانید یک عدد از برگه خود را چاپ کنید، کیفیت آن را مشاهده کنید، در صورت وجود اشکال آن را برطرف کنید سپس هر تعداد که خواستید را دوباره چاپ کنید و همه این مراحل در کمتر از 2 ساعت قابل انجام است. چاپ دیجیتال یعنی یک چاپ با کیفیت، فوری و مدرن. آنقدر سریع که به محض اینکه خواستید چیزی را چاپ کنید در همان روز کار خود را آماده و بدون اشکال تحویل می گیرید و آنقدر با کیفیت که معنای نام فوری را عوض می کند و کیفیت آن استاندارد چاپ می شود.

چاپ دیجیتال در خانه چاپ و گرافیک در مدت دو ساعت چاپ شده، برش داده می شود در صورت نیاز با پوشش های سلفون و لمینت مقاوم می شود و برای شما ارسال می گردد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این زمان 2 ساعته چاپ، پس از تایید طراحی آغاز می شود و در صورت نیاز به طراحی زمان انجام آن را نیز در نظر داشته باشید.

چاپ کارت ویزیت

در صنعت چاپ مانند بسیاری از صنایع دیگر اینطور نیست که بگوییم چیزی روشی کاملا برتر از روش دیگری است و در این مورد هم این طور نیست که چاپ دیجیتال در همه موارد بهترین انتخاب باشد و مزایا و معایب خودش را دارد. به عنوان مثال برای کارت ویزیت اگر تیراژ حداقل هزار تایی نیاز دارید و زمان چاپ اهمیت زیادی برای شما ندارد چاپ افست برای شما بسیار بصرفه و مناسب تر خواهد بود. چیزی که انتخاب بین چاپ دیجیتال و چاپ افست را مشخص می کند زمان و تیراژ کار است، بطور خلاصه تیراژ بالا و زمان طولانی چاپ افست، تیراژ پایین و چاپ سریع چاپ دیجیتال.

چاپ افست کارت ویزیت در خانه چاپ و گرافیک در دو دسته کارت ویزیت های ساده و کلاسیک با قیمت بسیار مناسب و کارت ویزیت های فانتزی و خاص در تنوع بسیار بالا و با کیفیت عالی انجام می شود. اما وقتی تیراژ پایین مطرح شود و یا زمان چاپ مهم باشد بهترین انتخاب چاپ دیجیتال خواهد بود.

چه نیازی به هزار عدد کارت ویزیت دارید وقتی صد عدد نیز فراتر از نیاز شماست. در خانه چاپ و گرافیک، چاپ دیجیتال کارت ویزیت با استفاده از متنوع ترین کاغذ و مقواهای ساده و فانتزی و به روز ترین دستگاه های چاپ انجام می شود و به جرات در این مجموعه متنوع ترین کارت ویزیت های موجود در ایران چاپ و عرضه می گردد. انواع کارت های کتان، کرافت، گلاسه، انواع سلفون، انواع لمینت، کارتی، انواع فابریانو، سه لایه مغز رنگی، طلا کوب و ضخیم بصورت چاپ دیجیتال انجام شده و تمام آن ها پس از تایید طراحی شما در مدت 2 ساعت انجام می شود.

چاپ کاتالوگ

چه برای محصول خود نیاز به کاتالوگی کوچک و ظریف دارید تا درون بسته بندی محصول بگذارید و چه نیاز به کاتالوگ و ژورنالی مستحکم به شکل کتابچه ای زیبا برای نمایش و ارائه محصولات جدید خود به مشتری ها را دارید چاپ دیجیتال کاتالوگ و ژورنال بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. می خواهید ژورنالی بسیار شکیل و رنگارنگ از محصولات جذاب خود داشته باشید تک تک صفحات را با پوشش سلفون براق درخشان کنید، می خواهید کاتالوگی کلاسیک و با پرستیژ از محصولات لاکچری خود داشته باشید از سلفون مخملی بسیار با کیفیت و یا سلفون مات استفاده کنید. در هر صورت با چاپ کاتالوگ و ژورنال با کیفیت می توانید برندینگ و معرفی محصولات جدید خود را وارد مرحله تازه ای کنید.

امکان مشاهده قیمت آنی با تغییر جنس کاغذ، جنس جلد، ابعاد، تعداد صفحات، نوع پوشش سلفون و تیراژ در کنار چاپ با کیفیت و فوری باعث می شود با خیال راحت و در هر تیراژی که می خواهید برای محصولات خود کاتالوگ و ژورنال سفارش دهید.

چاپ بروشور تبلیغاتی نیز مانند چاپ کاتالوگ برای نمایش هرچه بهتر محصولات شما نیازمند کیفیت بالای چاپ و برگه های چاپی است. تفاوت بروشور و کاتالوگ تنها در این است که بروشور بصورت تک برگ بوده و کاتالوگ از کنار هم قرار گرفتن برگه ها و صحافی آن ها به شیوه های گوناگون ساخته می شود.

چاپ لیبل

لیبل، برچسب یا استیکر؟ وقتی صحبت از محصولات فروشگاهی و خوراکی شود به برچسبی که روی آن ها چسبانده می شود که شامل اطلاعات محصول و قیمت و غیره می شود معمولا لیبل می گویند و وقتی که صحبت از برچسب هایی برای تزئین روی شیشه رستوران ها و کافی شاپ ها یا پشت لپتاپ و دیوار اتاق می شود معمولا به آن استیکر می گویند. لیبل ها در انواع مدل های لیبل کاغذی بدون پوشش، لیبل های سلفونی و لیبل های pvc ضد آب، لیبل های متالایزر، لیبل های گچی و برچسب اموال سازمان ها تولید می شوند.

ارزان ترین نوع لیبل، نوع کاغذی آن است و برای چاپ و نصب استیکر بهتر است از نوع لیبل pvc استفاده کنید. این لیبل ها ضد آب بوده، به آسانی تمیز می شوند و مقاوم تر و ماندگار تر از لیبل های کاغذی و سلفونی هستند. تنها کافی است نوع، سایز و تیراژ برچسب مورد نیاز خود را انتخاب کنید قیمت آن را به صورت آنی مشاهده کرده طراحی خود را بفرستید و لیبل خود را در مدت 2 ساعت از ما تحویل بگیرید.

چاپ پلات

چاپ پلات، چاپ لارج فرمت و یا همان چاپ با عرض بالا شیوه ای برای چاپ برگه های بزرگ و عریض است. برای چاپ پوستر های دیواری بزرگ، چاپ تخته شاسی، فوم برد و تابلو عکس با ابعاد بزرگ، برای چاپ بنر های چند متری بایستی از چاپ لارج فرمت استفاده کرد. چاپ پلات با عرض یک متری و طول متناسب با ابعاد درخواستی شما می تواند به آسانی انواع پروژه های چاپی غول پیکر شما را انجام دهد.

برای منزل یا سازمان خود به دنبال چاپ پوستر های زیبا یا اطلاع رسانی هستید، می خواهید تابلوهای تزئینی یا رزومه ای چاپ کنید، برای نمایشگاه خود به پوستر و بنر های غول آسا نیاز دارید. در همه این موارد با ورود صفحه چاپ پلات خانه چاپ و گرافیک به آسانی با انتخاب ابعاد و نوع پوشش و تعداد مورد نظر پوستر، تخته شاسی، فوم برد و یا سازه های نمایشگاهی مختلف قیمت آن را بصورت آنی مشاهده نمایید، انتخاب خود را نهایی کرده و در کوتاه ترین مدت کار چاپی خود را از ما تحویل بگیرید.

چاپ کتاب

چاپ کتاب از دیرباز تنها با چاپ افست و در تیراژ حداقل هزار عددی انجام می شد و نویسندگان و تهیه کنندگان کتاب همواره با این مشکل روبرو بودند که بایستی علاوه بر پرداخت هزینه بالایی برای چاپ این تعداد بالا مبادا در فروش تعداد زیاد کتاب های چاپ شده با مشکل روبرو شوند.

این نکته درست است که هزینه چاپ هزار عدد چاپ کتاب به شیوه افست پایین تر از هزار عدد کتاب با چاپ دیجیتال است اما در چاپ دیجیتال می توانید صد نسخه چاپ کنید، ده نسخه چاپ کنید، حتی فقط یک نسخه از کتاب خود را چاپ کنید! می توانید حتی پس از گرفتن سفارش خرید کتابتان آن را چاپ کرده و یک روزه به دست مشتری خود برسانید. دیگر تمامی نگرانی های چاپ هزینه بر و تیراژ بالای کتاب شما از بین می رود.

می خواهید کتاب های نایاب و ترجمه نشده داشته باشید، کتاب های روزی که هنوز وارد نشده اند؟ می خواهید کتاب مورد علاقه خود را در قطع های متفاوت از هرکدام یک عدد چاپ کنید؟ در کتابخانه خود تعدادی کتاب کم دارید یا می خواهید از کمیک بوک ها و مانگاهای مورد علاقه خود کتاب داشته داشته باشید؟ در خانه چاپ و گرافیک امکان چاپ دلخواه و سفارشی کتاب در هر تعداد نسخه دلخواه وجود دارد و می توانید با ورود به صفحه چاپ کتاب با وارد کردن تعداد صفحه و نوع صحافی و پوشش جلد و برگه ها، هزینه چاپ کتاب را بصورت لحظه ای مشاهده نمایید و به آسانی کتاب خود را سفارش دهید.

انواع خدمات چاپی

هر دو تکنیک چاپ افست و دیجیتال مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب نهایی اینکه کدام شیوه برای شما مناسب است بیشتر به تیراژ و مدت زمان چاپ بر می گردد و در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

در خانه چاپ و گرافیک تمامی خدمات چاپی مانند چاپ تراکت، چاپ منو رستوران، چاپ پوستر، چاپ تخته شاسی و فوم برد، چاپ عکس، چاپ کتاب، ساخت و چاپ سازه های نمایشگاهی (میز کانتر، رول آپ، استند پاپ آپ، استند ایکس، لایت باکس)، انواع هدایای تبلیغاتی، تقویم رومیزی و سالنامه های 1400 در قطع های مختلف، کارت تبریک، سربرگ و فاکتور رسمی، چاپ پاکت و بسته بندی و هر پروژه چاپی دیگری که داشته باشید به هر دو صورت چاپ دیجیتال و چاپ افست با بالاترین کیفیت انجام می شود.

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول