اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

ورزشی  /  سایر حوزه ها

رویداد ویژه بانوان در سال جدید/ ‏‬شکوفایی ورزش‌های تفریحی و رقابتی در سال ۱۴۰۰

سرپرست سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: با برنامه‌هایی که در نظر گرفته‌ایم سال ۱۴۰۰ سال شکوفایی ورزش‌های تفریحی و رقابتی خواهد بود.

رویداد ویژه بانوان در سال جدید/ ‏‬شکوفایی ورزش‌های تفریحی و رقابتی در سال ۱۴۰۰

به گزارش خبرگزاری فارس، نوید آرازشی با اشاره به برنامه‌هایی که این سازمان برای سال جدید در نظر گرفته است، عنوان کرد: در سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی تصمیمات به صورت گروهی با پیشنهادات ارزشمند مسئولین انجمن‌ها و کمیته‌های ملی این سازمان گرفته می‌شود و برای برنامه ریزی سال ۱۴۰۰ از دی ماه ۹۹ جلسات حضوری و بر خط در همین راستا برگزار شده است تا برنامه‌ای قابل قبول با امکان دست یابی به اهداف برنامه ریزی شود طی بررسی‌های انجام شده در سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی اولویت اقشار در بالاترین سطح خود به دانش آموزان، دانشجویان و زنان و خانواده اختصاص دارد که اولویت‌های اقشار در رویدادهای سازمانی را تعیین می‌کند.

وی ادامه داد: با استفاده از استراتژی ۲۰ / ۸۰ برای برنامه عملیاتی و جذاب در سال ۱۴۰۰ سازمان ورزش‌های تفریح و رقابتی در نظر دارد علاوه بر رویدادها و جشنواره‌ها که به صورت معمول توسط انجمن‌ها، کمیته‌ها و گروه‌ها برگزار می‌شود با تمرکز اصلی بر چهار انجمن پیاده روی، مینی فوتبال، ورزش‌های الکترونیک و داژبال برنامه‌های جذاب ملی را پیشنهاد و راهبری کند.


آرازشی افزود: رویدادهایی چون بهار تندرستی با تمرکز بر انجمن پیاده روی و لیگ مینی فوتبال ۱۴۰۰ از رویدادهای اصلی در سال ۱۴۰۰ خواهند بود و با توجه به نتایج طرح ملی نشاط با رویکرد ترکیب ورزش‌های الکترونیک و فعالیت بدنی که در حال برگزاری است تصمیم گیر‌ی های جدید و نو برای برگزاری این طرح در پاییز ۱۴۰۰ اتخاذ خواهد شد، با تلاش‌های انجمن داژبال و ثبت سبک جدید «وسطی» رویدادی مختص بانوان در سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است که می‌تواند جذابیت‌های ویژه ای در بخش بانوان ایجاد کند.

وی ادامه داد: در سطوح بعدی اولویت‌ها و سهم سازمانی رشته‌های جذاب سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی؛ فریزبی، ورزش در طبیعت، ورزش روزانه قرار دارند که با برگزاری رقابت‌ها و جشنواره‌های تخصصی خود می‌توانند تاثیر به سزایی بر دست یابی به اهداف سازمانی داشته باشند که جذب حداکثری به فعالیت‌های ورزشی مستمر است. لیگ دیسک طلایی، جشنواره دوستی با طبیعت و ورزش گروهی زیر آسمان خدا عناوین پیشنهادی این رویدادها خواهند بود.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: انجمن بازی‌های فکری و گردشگری ورزشی نیز برنامه‌های جذابی برای سال ۱۴۰۰ پیش بینی کرده‌اند که سهم مهمی در سازمان ایفا می‌کند، انجمن بازی‌های فکری با فعالسازی سه گروه جدید بازی‌های رومیزی و اول شخص، گروه پازلی و گروه اتاق فرار گام بلندی را در سال ۹۹ برداشت تا با برگزاری رویدادهای جذاب و نوین در ۱۴۰۰ سیل مخاطبان خاص را جذب بازی‌های فکری کند. برگزاری تورهای جذاب ورزشی از دیگر برنامه‌های سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی است که در سال ۱۴۰۰ با تلاش‌های انجمن گردشگری ورزشی رقم خواهد خورد.

وی افزود: در کمیته ثبت رکورد در سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی بر برگزاری رکوردهای جمعیتی است، برای این رویکرد هسته‌های جمعیتی با توجه به توسعه ورزش همگانی و دعوت به ورزش به صورت گروهی رکوردهای خود را ثبت می‌کنند، جشنواره رکورد گروهی کشوری ایران یکی از رویدادهای این کمیته خواهد بود. انجمن طناب زنی با برگزاری یک رویداد مختص بانوان در سال ۱۴۰۰ با عنوان طناب زنان ایران رشته خود را ترویج و توسعه خواهد داد.

سرپرست سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی گفت: دیگر انجمن‌ها و کمیته‌های سازمان با برگزاری یک جشنواره ملی در تابستان ۱۴۰۰ می‌توانند اتفاقات بزرگی را علاوه بر رویدادهای خود رقم بزنند و رشته‌های رقابتی المپیاد سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی را شکل خواهند داد که برای دو شرایط آنلاین و حضوری برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول