پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۹

فارس من

صدها مطالبه و هزاران امضا در حمایت از گاندو2/ مطالبه مردم در فارس من: پخش سریال، قبل از انتخابات ادامه یابد

گاندو، سریال پخش نوروز امسال که خیلی مورد توجه مردم قرار گرفت اما بنابه دلایلی نامعلوم پیش از پایان قصه در فصل دوم، تغییر رویه داد و ادامه آن به فصل‌های دیگر موکول شد.

صدها مطالبه و هزاران امضا در حمایت از گاندو2/ مطالبه مردم در فارس من: پخش سریال، قبل از انتخابات ادامه یابد

به گزارش خبرگزاری فارس، سریال تلویزیونی «گاندو» به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی مجتبی امینی تولید شده است. ژانر این سریال اجتماعی، امنیتی و اکشن است که تاکنون در دو فصل در شبکه سوم سیما به نمایش گذاشته شده است.گاندو در دو فصل ۳۰ و ۱۳ قسمتی برای تلویزیون تهیه و تولید شد. تولیدکنندگان این سریال اجتماعی امنیتی، مشخصا به دلایل اصلی توقف فصل دوم این سریال اشاره نکرده‌اند اما تیم گاندو  ادامه تولید را به پس از انتخابات ۱۴۰۰ موکول‌کرده است.

در این گزارش سعی داریم به بررسی صدها مطالبه مردمی پس از پخش دو فصل از سریال تلویزیونی گاندو اشاره کنیم.  از این  رو با هم مهمترین مطالبات مردمی را می‌خوانیم؛

 

یک| دعوت برای ساخت گاندو ۲

بی شک «گاندو» را می‌توان یکی از موفق‌ترین سریال‌های امنیتی در تلویزیون کشور دانست. ساخت فصل اول آن موفقیت چشمگیری داشت و مخاطبان بسیاری از تلویزیون را با خود همراه کرد و با این حال، آن‌ها  با ایجادکمپین‌های متفاوت در فارس من خواستار تولید فصل دوم گاندو شدند به طوری که برخی از مخاطبان شبکه مردمی فارس من بر ساخت فصل دوم سریال گاندو تأکید کردند.

این گروه در فارس من نوشتند: «سریال گاندو یک سریال بر اساس مستندات و واقعیات است‌که نشان دهنده‌ی نفوذ در لایه‌های بالای مسئولین بود که به دلیل نگرش واقع گرایانه و شفاف ساز موفقیت چشمگیری کسب کرد.»

سردبیر این سوژه، در ادامه  عنوان کرد: «حال با توجه به موفقیت فصل اول سریال گاندو و استقبال بی نظیر مردم از این سریال شفاف ساز از صداوسیما و تهیه‌کننده این سریال تقاضا می‌کنیم فصل دوم این سریال را نیز بسازند.»

در کنار این کمپین، پویش دیگری با مضمون «درخواست پخش مجدد سریال گاندو»  به ثبت رسیده که در آن سردبیر سوژه تأکید می‌کند که: «با عنایت به ویژگی‌های سریال گاندو و شرایط امروز جامعه، به نظر می‌رسد پخش مجدد این سریال بتواند با فعال کردن حافظه تاریخی عموم مردم آنان را نسبت به برنامه‌های آتی دشمنان ایمن‌تر سازد.»

 

دوم| تیغ سانسور را از روی سریال «گاندو ۲» بردارید

پس از موفقیت گاندو در فصل نخست، فصل دوم این سریال امنیتی در نوروز ۱۴۰۰، روی آنتن تلویزیون رفت. نویسنده گاندو در فصل دوم به تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) برای مقابله با جاسوسان و عناصر نفوذی به کشور اشاره می‌کند.

قصه‌گاندو در فصل دوم اشاره‌ای به توقیف کشتی انگلیسی در آب‌های خلیج فارس می‌کند و در ادامه اشاره‌ای به مسأله جاسوسی در برخی اماکن دولتی دارد و به بررسی آن می‌پردازد. اما در ادامه پخش این سریال، برخی مقامات دولتی تاب نیاورده و اقدام به سنگ اندازی پیش روی عوامل این سریال امنیتی کردند.

فصل دوم گاندو از ابتدا قرار بود که ساعت ۲۰.۴۵ دقیقه هر شب در شبکه سوم به نمایش گذاشته شود اما قصه و داستان فیلم باعث شد تا این سریال مردمی نیز زیر تیغ سانسور برود و پای انتقاد به این سریال تلویزیونی باز شود تا آنجا که برخی قسمت‌های گاندو با تأخیر نیم ساعته پخش شد.

مخاطبان فارس من درپی سانسور بخش‌هایی از سریال گاندو، پویش‌هایی را در فارس من به راه انداختند تا از این طریق واقعیت اصلی گاندو بدون سانسور روایت شود اما سرانجام همین فشارها موجب شد تا سریال ۱۵ قسمتی گاندو به یکباره در ۱۳ قسمت خلاصه شود و بخش‌های آن به فصل سوم و پس از انتخابات موکول شود. موضوعی‌که مجتبی امینی تهیه کننده آن از ادامه ساخت گاندو در آینده بدون  هیچ ملاحظه‌ای خبر داد.

 

سوم|حمایت از پخش و ادامه ساخت بدون سانسور سریال گاندو۲

با ادامه موفقیت آمیز سریال گاندو درباره روایت حضور برخی جاسوسان در قامت تیم مذاکره کنندگان هسته‌ای  و سانسور بخش هایی از اشارات به این جاسوس ها، مخاطبان فارس من از این فشار به عوامل سیما برای سانسور سریال گاندو انتقاد کردند.

در این باره کمپین‌های بسیاری ثبت شد که  سردبیر یکی از سوژه‌های فارس من در این باره نوشت: «چرا مسؤولان دولتی سعی در سانسور قسمت‌هایی از سریال «گاندو ۲ دارند، با ایجاد کمپین مقابل جاسوسان تیم مذاکره‌کننده خواهیم ایستاد.»

البته ماجرا به اینجا ختم نشد، برخی دیگر از مخاطبان ما اذعان داشتند: «با توجه به ناخوشایند آمدن قسمت ۵ سریال «گاندوی۲» به مزاج دولتی‌ها باز با فشار بر صدا و سیما آن را سانسور کردند. این روند فشار بر صدا و سیما تا کجا قرار است ادامه پیدا کند؟»

همچنین برخی دیگر از مخاطبان فارس من نوشتند: «با پخش سریال گاندو که در آن جاسوسی در تیم مذاکره کننده را به تصویر می‌کشد، برخی از مسئولان عالی‌رتبه انگار نمی‌خواهند مردم با این خیانت بزرگ در مذاکرات آشنا شوند در صدد سانسور زیاد و حتی تا مرز توقیف پیش رفته‌اند از طرفی ضد انقلاب‌های خارجی هم دردشان آمده و شروع به تخریب گسترده آن کرده‌اند. دلیل این هماهنگی در تخریب چیست؟»

این مخاطبان فارس من همچنین تأکید کردند: «مگر گاندو دارد دروغی به دولت نسبت می‌دهد که نمی‌خواهید پخش شود؟ این سریال اگر توقیف شود ما منتظر و پیگیر محاکمه شدید عوامل توقیف کننده آن هستیم. الان که تخریب‌ها شدید شده این سریال جذابیتش بیشتر شده‌است.»

 

چهارم| تشکر از صدا‌ و سیما جهت ساخت سریال گاندو ۲

گاندو قرار بود بخش‌هایی از ماجرای نفوذ به برخی دستگاه‌های دولتی و قصه توقیف تاریخی کشتی انگلیسی در خلیج فارس را روایت کند اما فشارمسئولان دولتی برای سانسور این سریال افشاکننده تا آنجا پیش رفت که قصه گاندو ناتمام ماند و جای کار برای گاندو ۳ باز بماند تا پس از انتخابات ریاست جمهوری و رخت بر بستن دولت اعتدال، بار دیگر زمین روابط خارجی دولت یازدهم و دوازدهم شخم زده شود.

با این حال دنبال کنندگان فارس من، علاوه بر تشکیل پویش‌های متفاوت برای حمایت از گاندو، از تلاش‌های صداوسیما و عوامل ساخت و بازیگران سریال  قدردانی کردند و نوشتند: «ساخت سریال گاندو یکی از برنامه‌های خوش ساخت صدا و سیما بود که علی‌رغم فشارها، با استقبال عالی مردم مواجه گردید و تصمیم ادامه ساخت آن با پیشنهاد گسترده مردم گرفته شد در این ایام که پخش سریال «گاندو 2» در ایام نوروز است ضمن تشکر از عوامل ساخت و بازیگران و... ادامه ساخت این پروژه مطلوب همگان است.»

 

در ادامه حمایت از گاندو، برخی دیگران از مخاطبان فارس من، امروز با ثبت یک کمپین، از مسئولان صداوسیما خواستند درباره اعمال فشار دولت برای متوقف کردن پخش سریال گاندو توضیح دهند، آنها در این پویش نوشتند: چرا ادامه سریال گاندو به بعد از انتخابات موکول شد؟ آیا این تصمیم تحت تاثیر فشارهای وارده بر صدا و سیما بود؟ مگر نه این است که روشنگری حقایق از وظایف صدا و سیما است؟

 

همچنین  در این پویش اشاره شده است: اگر بنا باشد هر دولتی به این رویه به صدا و سیما فشار بیاورد آیا موجب دلزدگی مردم نمی‌شود؟ آشنایی مردم با حقایق مگر حق آنان نیست؟ اینها سؤالهایی است که انتظار می‌رود مسؤولان صدا و سیما پاسخ دهند.

 

گروه هنر و رسانه خبرگزاری فارس پیگیر ماجراست تا جواب تمامی سوالات و مطالبات شما را از مسئولان امر پیگیری کند. همراه ما باشید. 

 

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول