اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
.
بیشتر

فرهنگ  /  کتاب و ادبیات

ایجاد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگ پکن با رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در چین در خصوص همکاری های دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند.

ایجاد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

به گزارش خبرگزاری فارس، شیبا فنگ معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگ پکن با حضور در محل رایزنی با عباسعلی وفایی رایزن فرهنگی دیدار و در موضوع همکاری‌های دو جانبه گفت‌وگو کردند.

در این دیدار معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگپکن از رایزنی فرهنگی کشورمان به جهت ایجاد ارتباط این دانشگاه با دانشگاه‌های ایران قدردانی کرد و پیگیری‌های ایشان را برای به نتیجه رسیدن تفاهم نامه ترجمه وانتشار یک صد کتاب ابراز کرد و از عباسعلی وفایی خواست که با امضای تفاهمنامه‌ همکاری ترجمه و نشر به پیگیری موضوع برای تشکیل کمیته اقدام شود و کمیته‌ پنج نفره ایرانی برای انتخاب آثار ترجمه و نشر معرفی شود.

معاون دانشکده جاده ابریشم دانشگاه زبان و فرهنگپکن بیان داشت که با توجه به مذاکرات قبلی و درخواست رایزنی برای ایجاد رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن خوشبختانه با مکاتبه با وزارت آموزش مجوز تاسیس رشته‌ زبان وادبیات فارسی در دانشگاه مذکور دریافت شده است و در برنامه اعلامی مقرر است از سال آینده در رشته مذکور در این دانشگاه دانشجوی زبان و ادبیات فارسی پذیرش شود.

وی در ادامه گفت: این دانشگاه در نظر دارد که یک دوره ویژه برای دانشجویان ایرانی در امر ترجمه به صورت برخط دایر کند ودرخواست داشت که رایزنی در این خصوص دانشگاه مذکور را یاری کند.

در این دیدار وفایی از اهتمام دانشگاه زبان و فرهنگدر امر پیگیری مسایل مربوط به ترجمه وانتشار یکصد اثر و نیز پیگیری تاسیس رشته‌ی زبان وادبیات فارسی در دانشگاه زبان و فرهنگقدردانی کرد وبیان داشت: رایزنی آمادگی دارد که منابع لازم آموزش زبان و ادبیات فارسی را در اختیار دانشگاه قراردهد و درخواست دارد که اتاقی را برای همین منظور اختصاص دهند تا رایزنی به ارسال منابع اقدام کند.

وفایی در پایان گفت: رایزنی آمادگی اعزام استاد برای تدریس در رشته زبان و ادبیات فارسی را دارد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول