شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

جریان دانشجویی پرچم‌دار امیدآفرینی و تحول‌خواهی در کشور باشد

یک فعال سابق دانشجویی با بیان اینکه جریان دانشجویی باید پرچم دار امیدآفرینی و تحول خواهی در کشور باشد، گفت: انتخابات نزدیک است و جریان باید در روزهای آتی باید به وظیفه و رسالت خود که آگاه سازی و شورآفرینی در کشور است، عمل کند.

جریان دانشجویی پرچم‌دار امیدآفرینی و تحول‌خواهی در کشور باشد

محمدحسین آزادی فعال سابق دانشجویی و دبیر سابق جامعه رسانه اسلامی دانشگاه صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس گفت: انتخابات آتی ریاست جمهوری انتخابات ویژه‌ای بوده و چشم دوست و دشمن به آن است. ضد انقلاب و دنباله های داخلی آنها به دنبال تضعیف جمهوریت نظام، القای بی اثر بودن انتخابات و مأیوس سازی مردم از حضور پای صندوق های رأی اند. البته فشارهای شدید اقتصادی و ناکارآمدی های داخلی در چند سال گذشته به این موضوع دامن زده است.

وی ادامه داد: متأسفانه عده ای که وضعیت نامطلوب کنونی نتیجه تفکر سیاسی و مدیریت اجرایی آنهاست در تلاشند به هر طریقی ناکارآمدی موجود را با گزاره های موهومی چون دولت در سایه، چند دولتی و تعابیری از این دست توجیه کنند.

آزادی افزود: انقلاب در آغاز گام دوم خود قرار داد، گامی که باید طی آن اصول و اهداف انقلاب تثبیت شود، اشتباهات و نواقص گذشته جبران گردد و حرکتی پرشتاب و رو به جلو برای ساختن یک ایران قوی شکل بگیرد. چنین گام مهمی نیازمند تشکیل یک دولت جوان، مردمی، کارآمد، عدالت طلب و تحول خواه است.

این فعال سابق دانشجویی تصریح کرد: دوران در جا زدن و تکرار رویه های غلط به پایان رسیده و کشور نیازمند تحول در عرصه حکمرانی است. تحولی که با میدان داری جوانان خلاق منجر به یک انقلاب علمی، اقتصادی و صنعتی شود و اقتصاد کشور را در برابر هر تهدیدی مقاوم کند. این مهم شدنی است اگر دولتی انقلابی، شایسته و با نشاط در خردادماه روی کار بیاید.

وی اضافه کرد: جوانان و بخصوص قشر فرهیخته دانشگاهی در این حرکت تحول خواهانه نقش جدی برعهده دارند اینان موتور محرک گام دوم انقلاب اند. تمام تمرکز دشمن هم بر خنثی سازی این ظرفیت عظیم از طریق ترویج روحیه یأس و ناامیدی است. جریان دانشجویی باید در مسیر تشکیل دولت اسلامی به معنای واقعی آن برای خود نقش ویژه ای تعریف کند و پرچم دار امیدآفرینی و تحول خواهی در کشور باشد.

آزادی تاکید کرد: رکود موجود در جریان دانشجویی که البته بخشی از آن به سبب غیرحضوری شدن دانشگاه ها در دو سال اخیر است پذیرفتنی نیست و این جریان باید در روزهای آتی به وظیفه و رسالت خود که آگاه سازی و شورآفرینی در کشور است عمل کند.

دبیر سابق جامعه رسانه اسلامی دانشگاه صداوسیما اظهار داشت: کشور در وهله نخست نیاز به مشارکت چشم گیر مردمی سپس همان طور که رهبر انقلاب فرمودند انتخاب یک رئیس جمهور انقلابی، مردمی، جهادی، با کفایت، با ایمان، معتقد به جوانان، عدالتخواه و فساد ستیز، امیدوار و معتقد به توانمندی های داخل دارد و جریان دانشجویی در مطالبه گری این ویژگی ها، تشخیص گزینه مطلوب و دعوت از او نقش مهمی دارد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول