پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۹

فارس من

مطالبه اهالی فارس در «فارس‌من»؛ عملیات آبرسانی از خلیج فارس به صنایع استان تسریع شود

صدها نفر از اهالی فارس با امضای یک پویش خواستار تسریع آبرسانی به صنایع این استان از خلیج فارس شدند.

مطالبه اهالی فارس در «فارس‌من»؛ عملیات آبرسانی از خلیج فارس به صنایع استان تسریع شود

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از آنکه موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های مرکزی‌کشور مطرح شد، برخی از شهروندان استان فارس یک پویشی را درباره عدم انتقال آب به خلیج فارس مطرح کردند، این پویش هزاران امضایی، خواستار انتقال آب خلیج فارس به استان فارس شد.

در این باره سردبیر سوژه فارس من به خبرنگار ما گفت: در پروژه انتقال آب، چهار فاز وجود دارد که یک فاز آن به بهره برداری رسیده و سه فاز دیگر آن منتظر بهره برداری است.

وی افزود: در این فازها، استان فارس عقب مانده است. این طرح می تواند به بخش‌های صنعتی و کشاورزی ما کمک‌کند اما می‌بینیم که فارس از این ظرفیت عقب مانده است. این در حالی است که از ابتدای انقلاب اسلامی،  استان فارس  در بحث کشاورزی حرفی برای گفتن داشته است.

این مخاطب فارس من،  ادامه داد: صنایعی مانند پتروشیمی در فارس به  خاطر کمبود آب جمع آوری شده اند و نمی خواهند که این آب را به این استان بیاورند.

وی با تبیین هدف ثبت این پویش، ابراز کرد: ما به عنوان دغدغه مندان این امر پویشی را راه اندازیکردیم تا به استان فارس توجه جدی شود.

دبیر سوژه فارس من، اظهار کرد: بنده مهندس مواد هستم، در بخش صنعت صنایعی مانند فولاد، پرآب هستند و این که این صنایع در استان کم آبی مانند فارس اشتباه است اما این اقدام را انجام داده اند. ما شاهدیم که از آب شرب برای استفاده‌های صنعتی بهره مند می‌شوند، این در حالی است که باید برای مصارف صنعتی و پایدار ماندن این بخش ها، آب لازم را به این منطقه برسانند.

وی خاطرنشان کرد: اگر َآب خلیج فارس می‌آمد بسیاری از مشکلات مانند آب شرب رفع می‌شد و آب صنعتی را جدا می کردند، در بخش کشاورزی نیز  سفره های آب زیر زمینی افزایش پیدا می کرد و مطلوب واقع بود.

مخاطب فارس من،  با اشاره به خشک شدن دریاچه‌های استان فارس بر ضرروت انتقال آب به این استان تأکید کرد و گفت: متاسفانه دریاچه های بختگان، مهارلو و طشک با رویه سدسازی در سالهای اخیر خشک شده اند و این دریاچه های خشک شده اثرات میحطی نامطلوبی را برجای گذاشته اند. به خاطر خشک شدن دریاچه بختگان فلامینگوها دیگر به این استان نمی آیند و ریزگردها را افزایش داده است. قطعا این بخش از آب انتقالی به استانها به فارس هم می آمد می توانست تأثیر مخرب زیست محیطی را از بین ببرد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول