اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

اقتصادی  /  اقتصاد کلان و بودجه

راه اندازی نظام ارجاع منجر به کاهش هزینه‌های تحمیلی به بخش سلامت می‌شود

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها از اختصاص 4 هزار میلیارد ریال منابع هدفمندی به بخش سلامت خبر داد.

راه اندازی نظام ارجاع منجر به کاهش هزینه‌های تحمیلی به بخش سلامت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از مجموعه بیمه سلامت  بازدید کرد و از نزدیک در جریان فرایند امور بیمه‌ای ذی‌نفعان قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که در این سازمان انجام شده بویژه مرکز الکترونیک سازمان بیمه سلامت و همچنین حذف‌ دفترچه کاغذی و استفاده از نسخه الکترونیکی بیماران، اظهارداشت: این اقدامات موثر در جهت رفاه و ارتقا سهولت و دسترسی ذی نفعان به خدمات بیمه‌ای است که در ایجاد پایگاه اطلاعاتی برای برنامه ریزی های مختلف در حوزه سلامت نقش بسزایی را ایفا می کند.

وی با شرکت در جلسه شورای معاونین سازمان بیمه سلامت پیشنهاداتی را به مسئولان این سازمان در جهت ارتقا نظام سلامت و بیمه ارئه کرد و افزود: با راه اندازی نظام ارجاع هماهنگ، دریافت خدمات در بخش‌های پزشکی و پیراپزشکی که از ضابطه خاصی تبعیت نمی‌کند شاهد اثر بخشی بیشتر ودر نتیجه شاهد کاهش هزینه‌های تحمیلی به هر یک ازبخشها اعم از بیمه‌ها ، خانوار و بیماران و همچنین دولت باشیم.

حاجتی با بیان اینکه در سال جاری 4 هزار میلیارد ریال برای بخش سلامت از منابع سازمان هدفمندی هزینه شده است، ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی سازمان بیمه سلامت و بیمه مرکزی و ایجاد بستر مناسب نظارتی و مدیریتی در بحث بیمه های تکمیلی و یکپارچه کردن سیستمهای مرتبط می‌توان همپوشانی مناسبی برای بیمه های تکمیلی در تمام بیمه ها ایجاد کرد. چرا که در این حالت شاهد هدر رفت منابع و تحمیل هزینه های اضافی به شرکت های بیمه و همچنین دولت و خانوار هستیم و این اقدام باید از سوی شرکتهای بیمه انجام شود.

به گفته مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یکی از اقدامات موثر راه اندازی پایگاه‌ داده‌های دارویی در کشوراست که می‌توان با مدیریت صحیح و برنامه ریزی دقیق آن شناخت ودرک درستی از میزان واردات و مصرف دارو در کشور بدست آورد و نیاز بیماران خاص را در اولویت قرار داد. علاوه بر آن، این اقدام منجر به صرفه جویی ارزی برای کشور خواهد شد.

پیشنهاد دیگر دکتر حاجتی  پوشش  بیمه در طول عمر فرد بیمه شده بود ، وی تصریح کرد : پوشش بیمه ایی برای تمامی دوران زندگی یک فرد ثابت بوده در حالی که در ایام جوانی نیاز کمتری به آن دارد و باید اثر گذاری مفید در سنین بالاتر داشته باشد. اجرایی شدن این پیشنهاد کاهش هزینه‌ و افزایش رفاه را به دنبال خواهد داشت.

همچنین ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن ارائه بخشی از عملکردها و برنامه های بیمه سلامت از پیشنهادات ایشان استقبال کرده  و اعلام  آمادگی خود برای  اجرای  برنامه های مشترک را ابراز کرد.  

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول