اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

ویژه نامه ها  /  بازار

کدام برند تلویزیون بهتر است؟ سفری به کارخانه تولید تلویزیون ها

خرید تلویزیون اورجینال و با کیفیت این روزها یکی از مهم ترین مسئله های افرادی است، که می خواهند یک تلویزیون جدید برای منزل خود تهیه کنند.

کدام برند تلویزیون بهتر است؟ سفری به کارخانه تولید تلویزیون ها

خرید تلویزیون اورجینال و با کیفیت این روزها یکی از مهم ترین مسئله های افرادی است، که می خواهند یک تلویزیون جدید برای منزل خود تهیه کنند. برندهای مختلفی در بازار وجود دارند و هر برند خود انواع مدل های مختلف تلویزیون را تولید می کند و آن ها را به گروه های متنوعی تقسیم بندی کرده است که در نهایت چیزی جزء سردرگمی برای افرادی که می خواهند تلویزیون بخرند به دنبال ندارد. ال جی، سامسونگ و سونی به تنهایی نزدیک به 80 درصد تولیدات تلویزیون و فروش آن را در بازار در دست دارند؛ چه چیزی دی این برندها مشترک است که توانسته اند این درصد از سهم فروش را به خود اختصاص دهند؟ در این مطلب قصد داریم تا سفری به کارخانه تولید تلویزیون در کره و ژاپن بزنیم و از دنیای پیچیده تلویزیون ها سردربیاوریم، پس سفت بچسبید و تا انتهای این ماجراجویی با ما همراه باشید.

اولین ایستگاه ما: کارخانه تولید تلویزیون ال جی

می توانیم جایزه نوبل خلاقیت را در تولید نمایشگرها به شرکت ال جی بدهیم . بیشترین نوآوری در پنل تلویزیون ها و همچنین اختراع فناوری های نمایشی در شرکت ال جی دیده می شود. تلویزیون های OLED برای اولین بار توسط ال جی بکار رفتند و امروزه در شرکت های دیگری مانند سونی هم از آن ها استفاده می شود ولی حق اختراق OLED برای ال جی است. این نمایشگرها پیکسل هایی خودنور دارند و مستقل از همدیگر نور مورد نیاز برای نمایش تصاویر را ارائه می دهند. هنگامی که نور مشکی در صفحه حکم فرما می شود پیکسل های که باید، خاموش می شوند و تاریکی مطلق آن قسمت از نمایشگر را فرا می گیرد به این ترتیب ما شاهد رنگ مشکی مطلق یا تاریکی 100 درصد خواهیم بود، در نتیجه این عملکرد؛ تلویزیون های اولد کنتراست ایده آلی دارند و برای اتاق هایی با نور متوسط و یا کم بسیار عالی هستند. به دلیل فناوری پیشرفته این پنل ها قیمت تلویزیون اولد بالا ست و بیشتر افراد نمی خواهند این میزان برای خرید تلویزیون هزینه کند به همین دلیل تنها گروه خاصی از افراد این مدل تلویزیون ها را خریداری می کنند.

تلویزیون های NanoCell از فناوری نانو در پنل خود استفاده می کنند تا بتوانند روشنایی بیشتری را در صفحه نمایش دهند و دامنه ارائه رنگ ها را افزایش دهند. این تلویزیون ها برای اتاق هایی با نور و روشنایی زیاد ایده آل هستند. در 2021 ال جی از فناوری جدید تلویزیونی رونمایی کرد و دو فناوری نانوسل و کوانتوم دات را با هم تلفیق کرد. تلویزیون های QNED حاصل این ابتکار ال جی هستند که برای اولین بار در سال 2021 رونمایی شده اند تا نسل جدید از تصاویر را نمایش دهند. اما گروه دیگری از تلویزیون های ال جی همان مدل های LED هستند که تقریباً در گروه میان رده با قیمت متوسط قرار می گیرند(هم تلویزیون گران و هم تلویزیون ارزان در این گروه حضور دارند اما میانگین گیری کرده ایم)، که از نظر کیفیت تصویر و طراحی امتیاز خوبی می گیرند و کاربران زیادی خواهان خرید آن ها هستند.

ایستگاه دوم: کارخانه تولید تلویزیون سامسونگ

سامسونگ و ال جی با وجود اینکه هر دو هموطن هستند اما در کل میانه خیلی خوبی با هم ندارند و حاضرند هرکاری کنند به جز تقلید از همدیگر. پیرو همین موضوع ال جی اگر از یک فناوری استفاده می کند، سامسونگ چند کیلومتر آن طرف تر و در یک حوزه دیگر دست به کار می شود ، البته این قضیه برای ال جی هم صدق می کند. مثلاً در مورد همین تلویزیون های OLED ال جی، سامسونگ برای اینکه زیر بار همکاری با ال جی نرود تلویزیون های QLED را تولید می کند که از فناوری متفاوتی بهره برده است و تصاویری زمین تا آسمان متفاوت با OLED نمایش می دهد. QLED ها روشنایی بیشتری دارند و مثل نانوسل هستند اما OLED ها کنتراست بهتری دارند ولی در این مورد QLED عقب است. بهتر است بگوییم سامسونگ و ال جی با تولید QLED و OLED از نقطه ضعف های همدیگر نقط قوت ساخته اند و در هر بخشی که یکی از آن ها ضعیف باشد دیگری حسابی قدرت می گیرد.

از این بحث بیرون بیایم و سری به اطراف کارخانه سامسونگ بزنیم. تلویزیون های Neo QLED هم مثل QNED های ال جی تولید سال 2021 هستند. سامسونگ تا خبر گرفت ال جی می خواهد یک تلویزیون جدید رونمایی کند؛ دست به کار شد و او هم تلویزیون های نئو کیولد را طراحی کرد. این تلویزیون ها برادر بزرگ تر کیولد هستند و کیفیتی چند سروگردن بالاتر با قیمتی بیشتر دارند و به درد کسانی می خورند که QLED نتوانسته است آن ها را راضی کند. اما گروهی هم هستند که تلویزیون کیولد برای شان زیادی پیشرفته است؛ به همین دلیل سامسونگ تلویزیون های کریستالی هم دارد و آن ها را با قیمت پایین تر از تلویزیون های QLED عرضه می کند. تلویزیون های کریستالی همان LED هستند که سامسونگ برای بازارگرمی کمی با نام آن ها بازی کرده است.

 

ایستگاه سوم: کارخانه تولید تلویزیون سونی

ژاپنی ها همیشه خونسرد بوده اند؛ سونی به جای اینکه وارد دعوای خانوادگی کره ای ها شود استراتژی دیگری پیاده کرده است. سونی کمی آن طرف تر از ال جی و سامسونگ کاربرانی با سلیقه متفاوت را هدف قرار داده است. آن گروه از کاربرانی که حاضرند برای کیفیت بیشتر تلویزیون قیمت بیشتری پرداخت کنند، حسابی سونی به دلشان می نشیند. کیفیت محصولات سونی ایده آل است اما خب دیگر خبری از ابتکارهای همه جانبه و اختراع پنل های متفاوت نیست. سونی از میانبر استفاده می کند و به جای اینکه خودش دست به اختراع بزند با شرکت های دیگر همکاری می کند تا بهترین کیفیت را در محصولات خود جای دهد. پیرو همین موضوع با ال جی همکاری می کند و از پنل های OLED در بعضی از تلویزیون های خودش استفاده می کند. با وجود اینکه OLED متعلق به ال جی است، اما تلویزیون های اولد سونی از ال جی  کیفیت بهتر و قیمت بیشتری دارند و خب دلیل این را هم می گذاریم به پایه استراتژی سونی و روش های فروش و بازاریابی اش.

گفتیم سونی خیلی اهل اختراعات تلویزیونی نیست، ولی حسابی روی بروز کردن فناوری و قابلیت های خودش کار می کند. مثلاً همین امسال که 2021 باشد از پردازنده جدید XR رونمایی کرده است، که با تمرکز بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می تواند هم صدا و هم تصویر را آنالیز کند و بسته به ژانر محتوایی می تواند محتوای صوتی و تصویری را پردازش کند و بهترین ورژن آن ها را بسته به آن ژانر ارائه دهد. سرتان را در نیاوریم که هوش مصنوعی حسابی غوغا به پا کرده و شرکت ها همه سعی خودشان را می کنند تا محصولاتی تولید کنند که از این حوزه تکنولوژی بی نصیب نباشد.

خط فروش افرالند: مستقیم از کارخانه به خانه شما

ما در فروشگاه اینترنتی افرالند Afraland.com انواع لوازم خانگی اورجینال و برند را بررسی و معرفی می کنیم، تا کاربران بتوانند با خیالی راحت و اطلاعاتی درست دست به خرید لوازم خانگی بزنند. تلویزیون هایی که ما در افرالند به فروش می رسانیم بیشتر در 3 برند ال جی، سونی و سامسونگ خلاصه می شوند؛ اما به دلیل اینکه برندهای دیگری مانند شیائومی، هایسنس و ... هم طرفداران زیادی دارند ما انواع تلویزیون های اورجینال را مستقیم از خارج وارد کشور می کنیم و با خط اول فروش می توانیم تلویزیون های با قیمت بسیار پایین تر به نسبت فروشگاه های اینترنتی دیگر را در اختیارتان قرار دهیم. در صورتی که به مشاوره در خصوص خرید تلویزیون با هر میزان بودجه و یا مقایسه مدل های مختلف تلویزیون، یا دیگر لوازم خانگی نیاز دارید؛ حتماً با کارشناسان حرفه ای ما در افرالند تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی های دلسوزانه تیم ما استفاده کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول