اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

اقتصادی  /  اقتصاد بین الملل

برآورد اولیه خسارات «حملات موشکی مقاومت»/ خسارت روزانه 8 میلیون دلار به رژیم صهیونیستی

یک روزنامه اسرائیلی با افشای خسارات اولیه ناشی از حملات موشک‌ های مقاومت، نوشت: هزینه خسارت مستقیم وارده به رژیم صهیونیستی در این 12 روز، حدود 92 میلیون دلار است که در مقایسه با حدود 61 میلیون دلار جنگ 51 روزه در سال 2014 بیشتر است.

برآورد اولیه خسارات «حملات موشکی مقاومت»/ خسارت روزانه 8 میلیون دلار به رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه اقتصادی رژیم اشغالگر اسرائیلی، خسارات اولیه ناشی از حملات موشک‌های مقاومت در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه را فاش کرد.

بر اساس برآورد روزنامه «کلکلیست»، خسارات وارده در این 12 روز از خسارات وارده در جریان جنگ 2014 بیشتر است.

این روزنامه نوشت، این جنگ 12 روز به طول انجامید، یعنی کمتر از یک چهارم جنگ 51 روزه در سال 2014.  

بر اساس برآوردهای اولیه، هزینه خسارت مستقیم وارده به رژیم صهیونیستی در این 12 روز، بیش از 300 میلیون شیکل (واحد پول این رژیم) یا حدود 92 میلیون دلار است که در مقایسه با 200 میلیون شیکل (حدود 61 میلیون دلار) جنگ 51 روزه بیشتر است.

خسارات وارده در این 12 روز که کمتر از یک چهارم جنگ 51 روزه بود، بسیار بیشتر است.

بر اساس این گزارش، 5300 گزارش خسارت مالی (ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، زمین های کشاورزی و غیره) از سوی ساکنان شهرک های الغلافه و سرزمین های مرکزی اشغالی فلسطین اعلام شده است و انتظار می رود، به دنبال آتش بس، در روزهای آتی پس از بازگشت باقی ساکنان به خانه های و زمین های کشاورزی، این رقم افزایش یابد.

در سال 2014، تعداد گزارش خسارات مستقیم  تنها 4000 گزارش بوده است.

* رشد چشمگیر خسارات ناشی از افزایش حملات موشکی حماس

به نوشته این روزنامه، افزایش چشمگیر خسارات به «جبهه داخلی اسرائیل» به این دلیل است که تعداد حملات موشکی حماس افزایش یافته است. تعداد موشک های شلیک شده از سوی نواز غزه طی این 12 روز به حدود 3800 موشک رسیده است، در حالی که تعداد موشک های شلیک شده طی جنگ 51 روزه در سال 2014 حدود 4600 موشک بود. همچنین در اثر درگیری در شهرها نیز خساراتی وارد شده است.

تعداد موشک های شلیک شده از سوی نواز غزه طی این 12 روز به حدود 3800 موشک رسیده است، درحالی که تعداد موشک های شلیک شده طی جنگ 51 روزه در سال 2014 حدود 4600 موشک بود.

در فهرست خسارات، علاوه بر خسارت به زیرساخت ها و تجهیزات شخصی، خسارت  به 3400 ساختمان، 1700 وسیله نقلیه و 100 گزارش خسارات دیگر عنوان شده است.

به لحاظ جغرافیایی، گزارش های خسارت به دو بخش تقسیم شده است: حدود 2600 گزارش خسارت مربوط به منطقه جنوب و حدود 2300 گزارش مربوط به منطقه تل آویو و باقی مربوط به بیت المقدس (اورشلیم) و حیفا است. همچنین خسارات ناشی از برخوردها در شهرها نیز به این خسارات افزوده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، خسارات وارده میان مناطق جنوبی و مرکزی تقریبا یکسان است و این ارقام فقط خسارات مستقیم را ثبت کرده است.

شهر اشکلون که مجموع گزارش خسارتش به 1087 گزارش رسیده، بالاترین درصد خسارت را ثبت کرده است.

انتهای پیام/ب

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول