اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

دیگر رسانه ها

سیاست تحریم انتخابات در دستگاه فکری اصلاح‌طلبان راه ندارد/ اقدامات دولت روحانی با فطرت و معیشت جامعه سازگار است

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه سیاست تحریم در دستگاه فکری اصلاح‌طلبان به هیچ عنوان راه ندارد گفت: اقدامات دولت روحانی با فطرت و معیشت جامعه سازگار است.

سیاست تحریم انتخابات در دستگاه فکری اصلاح‌طلبان راه ندارد/ اقدامات دولت روحانی با فطرت و معیشت جامعه سازگار است

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، روزنامه ایران گفت‌وگویی با محمد عطریانفر، تحلیلگر اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

قهر کمتر سیاستمداری را به اهداف سیاسی خود رسانده است

- تحریم کمتر سیاستمداری را به نیات و اهداف سیاسی‌‌اش رسانده است. بالعکس اگر عنصری نظام سیاسی کشور را به رسمیت بشناسد و در مقام براندازی نباشد می‌تواند در چارچوب قوانین و مقررات حاکم بر نظام نگرانی‌ها و دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خودش را منتشر کند.

- کسی که در این چارچوب بگنجد و خارج از اردوگاه براندازان نظام تعریف شود بعید است که با محروم کردن خود از عرصه انتخابات و با تحریم آن توانسته باشد منویات خود را پیش ببرد.

- دوستان اصلاح‌طلب ما در برخی مقاطع این نوع رویکرد را رقم زدند و هیچ دستاوردی نداشتند.

جبهه اصلاحات تا کنون موضع قطعی اعلام نکرده است

- وضعیت به گونه‌ای است که جبهه اصلاحات تا کنون موضع قطعی اعلام نکرده است.

- بعضی از احزاب و چهره‌ها اظهار‌نظر شخصی یا حزبی خودشان را انجام دادند. کما اینکه بعضی از احزاب هم موضع موافق گرفتند.

سیاست تحریم در دستگاه فکری اصلاح‌طلبان به هیچ عنوان راه ندارد

- جمع‌بندی درون اصلاح‌طلبان که در واقع همان نهاد اجماع‌ساز باشد اصل مشارکت را به هیچ عنوان مردود اعلام نخواهد کرد بلکه بر اصل مشارکت تأکید خواهد کرد.

- نهایت اقدامی که از ناحیه نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان انجام شود این است که اعلام کنند که ما در ارتباط با نامزدهای مطرح نفیاً و اثباتاً نظری نخواهیم داشت.

- اصل مشارکت را به هیچ عنوان جریان اصلاحات مردود ندانسته و نخواهد دانست. سیاست تحریم در دستگاه فکری اصلاح‌طلبان به هیچ عنوان راه ندارد.

اصلاحات به سمت حمایت  از یک نامزد پیش خواهد رفت

- احساسم این است که روند تصمیم‌گیری جبهه اصلاحات به سمت حمایت پیش خواهد رفت.

- همان سیاستی که در گذشته تصویب کرده بودند که هر تعداد چهره اصلاح‌طلب در صحنه رقابت حضور داشته باشد تا آخرین روزهای تبلیغات حضورشان را گرامی خواهند داشت و در پایان تقاضا خواهند کرد که کسانی که موقعیت ضعیف‌تری دارند به نفع کسی که موقعیت برتر دارد صحنه را واگذار کند، انجام خواهد شد.

اقدامات دولت روحانی با فطرت و معیشت جامعه سازگار است

- اقدامات و سیاست‌هایی که دولت انجام داده با فطرت و روحیات و نوع زندگی و معیشت جامعه سازگار است و هیچ کس نمی‌تواند با آن مخالف باشد مگر با هدف تخریب آقای روحانی.

- وقتی شما در عرصه انتخابات می‌خواهید با مردم سخن بگویید هیچ نامزدانتخاباتی نمی‌تواند آنچه را دولت پیش برده رد کند.

- این است که همه نامزدها در جریان بیان برنامه‌های خود روندهای عملیاتی دولت را مورد تأیید قرار دادند؛ از بحث ضرورت پایان تحریم، بازگشت به برجام، تقویت نظام مدیریت کشور، عطف توجه به زنان و جوانان و تقویت اقتصاد ملی و... اما باید آگاه بود که از حرف تا عمل فاصله است.

- مردم معمولاً سیاست‌هایی را که دولت روحانی تعقیب کرده می‌پسندند. حالا اینکه در بخشی از این سیاست‌ها دولت موفق عمل نکرده بحث دیگری است.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول