اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

سیاسی  /  دولت

حضور چهره‌های سرشناس در پای صندوق‌های رأی+تصاویر

بسیاری از چهره‌ها و شخصیت‌های سرشناس کشور از صبح زود پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

حضور چهره‌های سرشناس در پای صندوق‌های رأی+تصاویر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز و در نخستین دقایق آغاز رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) آراء خود را به صندوق انداختند.

 

- حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور ساعت ۹:۴۵ دقیقه صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، ضمن بازدید از روند برگزاری انتخابات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراها، نخستین میان‌دوره مجلس یازدهم و دومین میان‌دوره‌ای دوره پنجم خبرگان رهبری، رأی خود را به صندوق انداخت.

 

- آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان نیز صبح امروز با حضور در محل هیات مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، نخستین میان‌دوره مجلس یازدهم و دومین میان‌دوره‌ای دوره پنجم خبرگان رهبری، رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در هیات مرکزی نظارت انداخت.

 

- محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مسجد ابوذر تهران حاضر شد و رأی خود در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را به صندوق انداخت.

 

- آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  پس از انداختن آراء خود در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس و خبرگان رهبری به صندوق سیار واقع در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: امروز خوشبختانه ملت ما یک حضور جدیدی را در پای صندوق های رای برای رقم زدن به سرنوشت خواهند داشت.

 

کاندیداهای ریاست جمهوری هم آرای خود را به صندوق انداختند.

- آیت ‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه صبح امروز با حضور در مسجدجامع ارشاد شهر ری، رأی خود را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراها، نخستین میان‌دوره مجلس یازدهم و دومین میان‌دوره‌ای دوره پنجم خبرگان رهبری به صندوق انداخت.

 

- عبدالناصر همتی رئیس سابق بانک مرکزی، به منظور شرکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره ای مجلس و انتخابات میان دوره خبرگان رهبری در حسینیه ارشاد حضور یافت و رأی خود را به صندوق انداخت.

 

- محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با حضور در حوزه اخذ رای حرم شاه‌عبدالعظیم(ع) رای خود را به صندوق انداخت.

 

-  سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، پیش از ظهر امروز با حضور در حرم مطهر رضوی، رأی خود را به صندوق انداخت.

 

- سعید جلیلی، نامزد انصراف داده سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مسجد فاطمیه تهران حضور یافت و رای خود را به صندوق انداخت.

 

- محسن مهرعلیزاده نامزد انصراف داده سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت. 

 

-  علیرضا زاکانی صبح امروز با حضور در حسینیه جماران، اراء خود را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراها، نخستین میان‌دوره مجلس یازدهم و دومین میان‌دوره‌ای دوره پنجم خبرگان رهبری به صندوق انداخت.

 

* مراجع تقلید و چهره‌های دینی هم در ساعات ابتدایی پای صدوق‌های رای حاضر شدند.

- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید صبح امروز رای خود را به صندوق سیار شماره ۱۶۲ انداخت و در انتخابات شرکت کرد

 

- آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز صبح امروز  ضمن شرکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر، رای خود را به صندوق سیار ۱۶۳ قم انداخت.

 

- آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی امروز در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در قم شرکت کرده و رأی خود را به صندوق سیار ۱۶۳ انداخت.

- آیت الله حسین نوری همدانی صبح امروز آرای خود را به صندوق انداخت .

- آیت‌الله علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز صبح امروز در انتخابات شرکت کرد.

 

- حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران پای صندوق رای حاضر شدند.

 

آیت‌الله جوادی آملی نیز از دماوند آرای خود را به صندوق‌های رای انداخت.

 

- آیت‌الله علیرضا اعرافی، آیت‌الله حسینی بوشهری، آیـت‌الله شب زنده‌دار نیز از دیگر چهره‌هایی بودند که از شهر مقدس قم در انتخابات شرکت کردند..

 

اکثر دولتی‌ها نیز پیش از ظهر امروز پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور آرای خود را در وزارت کشور به صندوق‌ها ریخت.

- جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از حوزه انتخابیه آنتالیا در انتخابات سیزدهم حضور پیدا کرد.

 

- مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز با حضور در حسینیه جماران، رأی خود را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، به صندوق انداخت.

- سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در حوزه انتخابیه دبیرستان دخترانه فرزانگان ایوانک گل افشان جنوبی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا‌ و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت و رای خود را به صندوق انداخت.

- محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش با حضور در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت.

-محمود علوی، وزیراطلاعات با حضور در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت.

- محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به همراه خانواده در مدرسه تقوی‌نیا ازگل تهران حضور پیدا کرد و آرای خود را به صندوق انداخت.

 

- رضا اردکانیان، وزیر نیرو با حضور در حسینیه ارشاد آرای خود را به صندوق ریخت.

- محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهور امروز پس از انداختن رای خود در صندوق آرا در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز روز بسیار مهمی برای ۴ سال آینده کشور است. 

-  محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت. 

- سیدعباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران نیز در وین آرا خود را به صندوق انداخت.

 

- معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست‌ جمهوری، صبح امروز با حضور در حسینیه جماران، رأی خود را به صندوق انداخت.

- حجت‌الاسلام علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهور در حسینیه جماران در انتخابات شرکت کرد.

- حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز در انتخابات شرکت پیدا کرد.

- علی اکبر صالحی ، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز با حضور در دبیرستان پسران مولوی در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کرد.

-حضور عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست نیز بعدازظهر امروز در حسینیه ارشاد حضور یافت.

-  علی‌اصغر مونسان بعدازظهر امروز به همراه همسرش با حضور در ورزشگاه شهید عقیلی چیذر تهران رای خود را به صندوق انداخت.

- محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در شهر دمشق رأی خود را به صندوق انداخت.

چهره‌های نظامی کشور هم آرای خودشان را به صندوق ها ریختند.

- سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه صبح امروز  و همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری با حضور در مسجد ابوذر تهران آراء خود را به صندوق انداخت.

- سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس نیز آرای خودش را به صندوق رای گیری انداخت.

 

-  امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در اولین دقایق آغاز رأی‌گیری انتخابات، با حضور در یکی از شعب مستقر در مجتمع مسکونی شهید سرلشکر فلاحی پس از انداختن رأی در صندوق گفت:

- امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش صبح امروز (جمعه) و همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری در نخستین دقایق آغاز رای گیری با حضور در مسجد امام صادق(ع) کوی انقلاب آراء خود را به صندوق انداخت.

 

* سایر چهره‌های سیاسی کشور نیز در انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان، میاندوره‌ای مجلس و شورای شهر و روستا حضور پیدا کردند.

- علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در استانداری مازندران رأی خود را به صندوق انداخت.

- محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات با حضور در حسینیه جماران، رای خود را در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس به صندوق انداخت. 

 

- آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان صبح امروز رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات آرای خود را در صندوق آرا انداخت.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز نیز رای خود را به صندوق انداخت.

-  علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین ساعات آرای خود را به صندوق انداخت.

- حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در ستاد انتخابات کشور نیز در ستاد انتخابات کشور آرای خود را به صندوق ریخت.

- حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه ظهر امروز با حضور در شعبه مستقر در مسجد الجواد تهران آرای خود را به صندوق انداخت.

- علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی با حضور در مسجد ولی عصر(عج) رای خود را به صندوق انداخت.

- غلامعلی حدادعادل، عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در مسجد لرزاده تهران رای خود را به صندوق انداخت.

- محمدرضا عارف، عضو دیگر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به همراه همسرش با حضور در حسینیه جماران آرای خود را به صندوق ریخت.

 

- مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران، با حضور در حرم عبدالعظیم(ع) در انتخابات شرکت کرد.

- سیامک ره پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان، صبح امروز رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی انداخت.

- پیروز حناچی، شهردار تهران، همراه پدر و مادرش برای مشارکت در انتخابات۱۴۰۰ در مسجدالنبی حضور پیدا کرد.

 - عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، صبح امروز رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری  همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انداخت.

- پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان به همراه خانواده‌اش در شعبه مستقر در امامزاده علی‌اکبر چیذر رای خود را به صندوق انداخت.

 

- علی مطهری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز در حسینیه ارشاد حضور پیدا کرد.

-  سیدحسن خمینی، تولیت حرم مطهر امام(ره)، سیدعلی خمینی،  زهرا و صدیقه مصطفوی فرزند امام خمینی(ره) با حضور در حسینیه جماران آرای خود را به صندوق انداختند. 

- رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم در حسینیه ارشاد در انتخابات این دوره شرکت کرد.

بهروز نعمتی نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت  یازدهم نیز نیز در انتخابات امسال شرکت کردند.

- عباس آخوندی، وزیر مسکن دولت یازدهم نیز در حسینیه جماران حضور پیدا کرد.

- علیرضا محجوب، دبیرکل حزب اسلامی کار نیز با حضور در مسجد امیر(ع) رای خود را به صندوق انداخت.- حجت‌الاسلام سید مهدی امام جمارانی عضو مجمع روحانیون مبارز دقایقی پیش با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت. 

- مجید انصاری سخنگوی مجمع روحانیون مبارز و قدرت ‌الله علیخانی نماینده سابق مجلس و احمد مسجدجامعی در حسینیه جماران آرای خود را به صندوق انداختند.

- حجت‌الاسلام احمدمروی تولیت آستان قدس در حرم امام رضا(ع) آرای خود را به صندوق ریخت.

 

- حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با حضور در صندوق اخذ رای دانشگاه شریف رای خود در صندوق انداخت.

- حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران با حضور در شعبه مستقر در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) رای خود را به صندوق انداخت.

 

 

مداحان و منبری‌ها نیز از پایه‌های ثابت انتخابات بودند(گزارش کامل را اینجا ببینید):

- سیدمجید بنی‌فاطمه مداح اهل بیت(ع) با حضور در حسینیه ارشاد تهران آراء خود را به صندوق انداخت.

- محمد حسین پویانفر نیز که در کربلای معلی حضور دارد، با حضور در کنسول‌گری ایران در این شهر رأی خود را به داخل صندوق انداخت.

- حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان سخنران مذهبی نیز با حضور در مدسه ابوریحان در منطقه ۲ تهران با حضور اعضای خانواده‌اش حجت‌الاسلام محمدحسین میرلوحی و حجت‌الاسلام رضا پناهیان رأی خود را به صندوق انداخت.

 

- حجت‌الاسلام سیدمصطفی میرلوحی، سخنرانی مذهبی، استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق (ع) نیز با حضور در مسجد این دانشگاه رأی خود را به صندوق رای انداختند.

- سیدامیر حسینی مداح اهل بیت(ع) نیز با حضور در مسجد حضرت خدیجه(س) کرج رأی خود را به صندوق انداخت.

- مهدی اکبری مداح اهل بیت نیز با حضور در یکی از شعب اخذ رأی در مشهد مقدس، رأی خود را به صندوق انداخت.

- سید رضا نریمانی نیز با حضور در امامزاده شاه‌میر حمزه اصفهان رأی خود را به صندوق انداخت.

احمد واعظی رئیس کانون مداحان کشور نیز با حضور در یکی از شعب اخذ رأی در مشهد مقدس، رأی خود را به صندوق انداخت.

 

- استاد غلامرضا سازگار و فرزندش زهیر سازگار نیز با حضور در مسجد حجت محله سرآسیاب، رأی خود را به صندوق انداختند.

- حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی سخنران مذهبی به همراه پدر خود حجت‌الاسلام سیدعلی مومنی با حضور پای صندوق رأی در مدرسه علمیه دارالشفاء در جوار حرم حضرت معصومه(س) رأی خود را به صندوق انداخت.

- میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) نیز با حضور در مسجد جامع ده ونک، رأی خود را به صندوق انداخت.

- محمود کریمی مداح اهل بیت نیز با حضور در آستان مقدس امامزاده علی اکبر(ع) رأی خود را به صندوق انداخت.

- استاد ولی‌الله کلامی زنجانی شاعر و مداح اهل بیت(ع) نیز با حضور در مسجد امام صادق علیه‌السلام شهرک انصاریه زنجان، رأی خود را به صندوق انداخت.

- حاج منصور ارضی پیرغلام اهل بیت نیز با حضور در مدرسه هویزه منطقه نازی‌آباد رأی خود را به صندوق انداخت.

- مهدی رسولی مداح اهل بیت نیز با حضور در حسینیه اعظم زنجان، رأی خود را به صندوق انداخت.

 

- ابوذر بیوکافی مداح اهل بیت نیز با حضور در حرم حضرت معصومه(س) رأی خود را به صندوق انداخت.

- حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی مطلق سخنران مذهبی و استاد اخلاق نیز با حضور در یکی از مرکز اخذ رأی در تهران، رأی خود را به صندوق انداخت.

- حسین سازور مداح اهل بیت نیز با حضور در مسجد لرزاده رأی خود را به صندوق انداخت.

- حجت‌الاسلام شهاب مرادی سخنران مذهبی نیز با حضور در حسینیه و تکیه بزرگ دزاشیب رأی داد.

- سعید حدادیان مداح اهل بیت نیز با حضور در مسجد فخرآباد تهران، آرای خود را به صندوق‌ها انداخت.

- حنیف طاهری مداح اهل بیت نیز با حضور در حسینیه علی و زهرا (علیهماالسلام)، رأی خود را به صندوق انداخت.

سید مهدی میرداماد مداح اهل‌بیت نیز به همراه فرزندش با حضور در یکی از شعب اخذ رأی قم، رأی خود را به صندوق انداخت.

نریمان پناهی مداح اهل بیت نیز با حضور در یکی از مراکز اخذ رأی در شهر اردبیل، رأی خود را به صندوق انداخت.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول