اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده توانا فارس نوجوان

اقتصادی  /  صنعت ، تجارت ، بازرگانی

کسب رتبه سوم کیفیت خدمات الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

بر اساس نتایج ارزیابی دوره هفتم پایش کیفیت خدمات الکترونیکی، درگاه ها و پرتال های دستگاه های اجرایی کشور که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه شده، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی موفق به کسب رتبه سوم در بین دستگاه های اجرایی شد.

کسب رتبه سوم کیفیت خدمات الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از  مرکز روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، بر اساس نتایج ارزیابی دوره هفتم پایش کیفیت خدمات الکترونیکی، درگاه‌ها و پرتال‌های دستگاه‌های اجرا یی کشور که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه شده، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی موفق به کسب رتبه سوم از بین 166 دستگاه اجرایی در کشور شد.

پایش و ارزیابی دولت الکترونیکی در ایران به طور رسمی از سال 1395 توسط دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات آغاز شده و از آن سال، تعداد هفت دوره پایش و ارزیابی دولت الکترونیکی اجرا شده است. در این راستا دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران برای هفتمین دوره، خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی مذکور را ارزیابی کرده است. در این دوره، 166 دستگاه اجرایی، مشمول ارزیابی شدند که در برگیرنده 5968 خدمت شناسنامه دار مشمول ارزیابی بوده و از بین آنها نیز بالغ بر 4997 خدمت شناسنامه دار بصورت الکترونیکی شده در سطح دستگاه‌های اجرایی وجود داشتند

بنا بر اعلام حمیدرضا قربانزاده، معاون توسعه منابع انسانی و امور پشتیبانی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در هفتمین دوره ارزیابی مجموعاً 30 شاخص در قالب چهار اولویت سیاستی 1. دولت کاربرمحور، 2. دولت شفاف، 3. دولت یکپارچه و 4. دولت مشارکتی وجود داشت که در مجموع، این مرکز حائز رتبه سوم شد.

این مرکز، با 23 خدمت و 51 زیرخدمت در این دوره مورد ارزیابی قرار گرفت و توانست در اولویت‌های سیاستی دولت یکپارچه (با کسب عنوان سومین دستگاه برتر) و دولت مشارکتی (با کسب عنوان دومین دستگاه برتر)، امتیاز کامل (100 درصد) را کسب نماید و همچنین در اولویت دولت کاربرمحور، حائز امتیاز 95 درصد (به عنوان دستگاه برتر) و در اولویت دولت شفاف نیز حائز امتیاز 77 درصد گردید و بر اساس این امتیازات، توانست بطور کلی امتیاز 94 و رتبه سوم را در بین 166 دستگاه اجرایی به خود اختصاص دهد.

براساس امتیاز کسب شده از نتایج ارزیابی این دوره، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی توانسته بالاترین رتبه را در بین زیرمجموعه‌‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول