اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

تعلیم و تربیت  /  مدرسه

ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» ابلاغ شد

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه جلسه 786 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 27 مهر 1395 با عنوان ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» را ابلاغ کرد.

ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» ابلاغ شد

به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس،  رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه جلسه 786 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 27 مهر 1395 با عنوان ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» را ابلاغ کرد.

ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» با هدف بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌های موجود در نهاد آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در عرصه‌های برنامه‌ریزی درسی، منابع و متون آموزشی، نیروی انسانی برای آموزش، امور تربیتی و تبلیغ، پژوهش و سایر زمینه های مورد توافق، تشکیل می‌شود.

متن کامل ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» به شرح ذیل است:

ماده واحده «تشکیل دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» که در جلسه 786 مورخ 1395.7.27 شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس تصمیم مورخ 1393.12.8 شورای عالی حوزه‌های علمیه به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌شود:

ماده واحده- «در راستای تعمیق معرفت دینی و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی‌صلی الله علیه و آله و تحقق مطالبات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی و اجرای سند تحول آموزش و پرورش، «دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش» با هدف بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌های موجود در نهاد آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در عرصه‌های برنامه‌ریزی درسی، منابع و متون آموزشی، نیروی انسانی برای آموزش، امور تربیتی و تبلیغ، پژوهش و سایر زمینه‌های مورد توافق، تشکیل می‌شود.

تبصره 1- ساز و کار و تشکیلات مناسب دفتر و طرح جامع پنج ساله شیوه‌ها و راهکارهای محتوایی با همکاری شورای عالی آموزش و پرورش و شورای عالی حوزه‌های علمیه ظرف مدت یک سال تهیه و تدوین می‌شود.

تبصره 2- محل استقرار دفتر در وزارت آموزش و پرورش می‌باشد».

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول