اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

علم و پیشرفت  /  علم و فن آوری ایران

پژوهش‌های حوزه آب تجاری‌سازی می‌شود/شناسایی حلقه‌های مفقوده توسعه فناوری‌های حوزه آب

فناوری‌های حوزه آب با هم‌افزایی و همکاری‌های مشترک توسعه می‌یابد. این کار به تکمیل زنجیره زیست‌بوم فناوری و نوآوری این حوزه کمک می‌کند.

پژوهش‌های حوزه آب تجاری‌سازی می‌شود/شناسایی حلقه‌های مفقوده توسعه فناوری‌های حوزه آب

به ‌گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت‌های اصلی خود را یافتن حلقه‌های مفقوده بین نهادهای علمی، فناوری، اقتصادی و فرهنگی فعال کشور برای توسعه فناوری‌های حفظ منابع آب، مقابله و سازگاری با خشکسالی و کنترل فرسایش خاک، حفظ محیط زیست برای منافع ملی و نیل به اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور قرار داده است.

آب، خاک و هوا سه عنصر اصلی حیات بشر است و حفاظت از آنها لازمه تداوم زندگی سالم است. با وجود این اهمیت، نیاز روزافزون بشر موجب دخالت در طبیعت و ایجاد تغییرات شده، به طوری که امروزه تخریب و آلودگی آب، خاک و هوا یک تهدید جدی برای حال و آینده بشر در مقیاس‌های محلی، منطقه‌ای و جهانی شده است. به همین دلیل حفاظت از این دارایی‌های طبیعی و خدادادی در ایران وظیفه‌ای است که نهادهای مختلفی را به میدان کشانده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این میان با توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری این حوزه در تلاش است تا فعالیت‌های فناورانه و استفاده از راه‌های نوین و نوظهور را در کشور تسهیل کند. ظرفیت‌های دانشی و تخصصی که می‌تواند گره گشای چالش‌های موجود در حوزه آب و خشکسالی باشد.

اما در این میان ارتقای همکاری‌ها و هم‌افزایی‌ها نیز قدمی موثر و مفید در این زمینه است که این کار به عنوان یکی از اولویت‌های کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شده است. هماهنگی بین این دستگاه‌ها مقدمه‌ای ضروری برای هم‌افزایی و همگرایی در دستیابی به فناوری‌های مورد نیاز و به‌کارگیری آنها است.

 

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول